دلایل کم شدن مکش جاروبرقی

دلایل کم شدن مکش جاروبرقی


علت مکش نداشتن جاروبرقی چیست؟

در قدیم آنطور که پدربزرگ ها و مادر بزرگ ها تعریف می کنند و در فیلم ها دیده ایم، برای تمیز کردن فرش و خانه از جارو های دستی استفاده می کردند و همه جا را به کمک همان جارو ها که انواع مختلفی هم داشتند تمیز میکردند، کم کم تکنولوژی پیشرفت کرد و جاروهای برقی تولید و به بازار ها عرضه شدند اما گاهی اوقات با مشکل مکش روبرو میشوند و اما دلایل کم شدن مکش جاروبرقی چه چیزی می تواند باشد، جاروبرقی ها هر روزه شکل آنها تغییر میکند و بهتر میشود و همچنین کارایی آنها روز به روز رو به افزایش است اما بعضی اوقات مکش جاروبرقی ها کم میشود که در ادامه میتوانید دلایل کم شدن مکش جاروبرقی را بخوانید.

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار

این دستگاه که کارش مکش گرد و غبار و آشغال ها است، امروزه در تمامی خانه ها یافت میشود و خرابی و یا نبود آن باعث عقب افتادن خیلی از کار ها میشود به قول امروزی ها این وسیله عصای دست مادر ها شده است، اگر جاروبرقی شما خراب شد و نیاز به تعمیر جارروبرقی در تهران داشتید با تیم دکتر آچار تماس بگیرید تا در کمترین زمان ممکن این مشکل را برای شما حل کنند اما ابتدا مطلب دلایل کم شدن مکش جاروبرقی را با دقت بخوانید شاید توانستید مشکل را خودتان حل کنید.

دلایل کم شدن مکش جاروبرقی
دلایل کم شدن مکش جاروبرقی

دلایل کم شدن مکش جاروبرقی چیست؟

این دستگاه بسیار حساس است و همانطور که گفته شد خرابی آن باعث عقب افتادن خیلی از کار ها و پریشانی مادر های خانه دار میشود پس برای جلوگیری از خرابی های جاروبرقی باید سعی داشته باشید که اول در انتخاب و خریدتان دقت کنید و بعد از خرید مناسب باید به درستی از آن نگهداری کنید.

جاروبرقی ها به دلیل این که مکش بسیاری زیادی دارند، احتمال دارد که هر چیزی را به داخل خود بکشند و این مکش بعد از روشن شدن جاروبرقی اتفاق می افتد و از پایین به بالا حرکت میکند و شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در هنگام کار با جاروبرقی متوجه شده باشید که جاروبرقی مکش درستی ندارد و گرد و غبار ها را به داخل خود نمیکشد.

مسدود بودن لوله جاروبرقی

دقیقاً یکی از دلایل کم شدن مکش جاروبرقی ها گیر کردن اجسام بسیار بزرگ در لوله جاروبرقی است، برای اطمینان از این مسئله میتوانید دست خود را جلوی لوله آن گرفته و قدرت مکش آن را چک کنید، میتوانید با خاموش کردن آن داخل جاروبرقی را هم نگان کنید تا مطمئن شوید.

برای حل این مشکل میتوانید لوله را از جاروبرقی جدا کنید و با شی ای بلند و نازکی آن را از لوله خارج کنید، اگر هم گرفتگی در قسمت برس پایینی جاروبرقی بود، میتوانید با استفاده از یک پیچ گوشتی آن را باز کنید و داخل آن را هم نگاه بی اندازید و در صورت گرفتگی آن را تخلیه کنید، همچنین گرد و خاک و مویی که برس میچسبد میتواند یکی از دلایل مکش نداشتن جاروبرقی باشد که با تمیز کردن آن مشکل حل میشود، همچنین به این نکته توجه داشته باشید که برای بررسی داخل لوله و برس از یک نور استفاده کنید تا به درستی داخل آنها را مشاهده کنید.

دلایل کم شدن مکش جاروبرقی
دلایل کم شدن مکش جاروبرقی

پر یا پاره بودن کیسه جاروبرقی

بعد از این که از مسدود نبودن لوله و برس مطمئن شدید به سراغ کیسه آن بروید و آن را چک کنید، پر بودن و یا پاره بودن این قسمت نیز باعث مکش نداشتن جاروبرقی میشود، اگر متوجه مکش نداشتن جاروبرقی شدید، کیس را چک کنید و در صورت پر بودن آن را تخلیه کنید و یا اگر پاره شده بود آن را تعویض کنید، کم ترین پارگی در کیسه جاروبرقی باعث میشود که قدرت مکش را کم کند.

تنظیمات جاروبرقی

یکی دیگر از دلایل کم شدن مکش جاروبرقی که به راحتی میتوانید آن را حل کنید تنظیمات مربوط به سرعت و قدرت مکش دستگاه است، در بسیاری از جاروبرقی های نسل جدید دکمه و یا اهرمی وجود دارد که با فشردن دکمه و یا چرخاندن اهرم میتوانید به راحتی مکش دستگاه را تنظیم کنید.

کثیفی فیلتر ها

کثیفی فیلتر جاروبرقی هم یکی از دلایل نداشتن مکش جاروبرقی محسوب میشود، تقریباً بیشتر جاروبرقی ها دارای دو فیلتر هستند، یکی از آنها مانع ورود گرد و غبار به موتور میشود و دیگری هم فیلتر خروجی است، این فیلتر ها به صورت های مختلف اسفنجی یا پلاستیکی تولید میشوند و در جاروبرقی ها نصب میشوند.

شستن فیلتر ها کار ساده ای است و معمولاً بیشتر فیلتر ها قابل شست و شو هستند، بر روی بسیاری از آنها علامت شیر آب قرار دارد که منظور این علامت امکان شست و شو است، اما اگر فیلتر جاروبرقی شما قابل شست و شو نبود هم جای نگرانی نیست و به راحتی میتوانید آن را تعویض کنید، با شستن و یا تعویض کردن فیلتر قدرت مکش جاروبرقی خود را افزایش دهید.

دلایل کم شدن مکش جاروبرقی
دلایل کم شدن مکش جاروبرقی

اتصالات جاروبرقی

اگر اتصالات بین لوله و جاروبرقی شل باشد جریان هوا از درز ها خارج میشود و باعث پایین آمدن قدرت مکش جاروبرقی میشود، پس برای اطمینان از شل نبودن اتصالات آن ها را چک کنید، همچنین پارگی یا سوراخ در لوله جاروبرقی یکی از دلایل های مکش نداشتن جاروبرقی است که با بررسی و تعویض لوله این مشکل حل میشود.

بیشترین و بزرگترین مشکل که باید توسط تکنیسین بررسی و حل شود خرابی موتور جاروبرقی است، اگر موتور جاروبرقی خراب باشد به غیر از نداشتن مکش خیلی اتفاقات دیگر برایش میتواند پیش بیاید که خاموش شدن، روشن نشد، صدا دادن، دود دادن و خیلی موارد دیگر را شامل میشود.

اگر تمامی موارد گفته شده را بررسی کردید و مشکلی نبود، باید برای تعمیر و یا تعویض موتور جاروبرقی خود اقدام کنید و حتماً آن را به یک تکنیسین بسپارید و خودتان در صورت نداشتن تجربه به هیچ عنوان آن را بررسی نکنید، دکتر آچار یکی از مجموعه هایی است که از بهترین و مجرب ترین تکنیسین ها برخوردار است، برای تعمیرات جاروبرقی خود با ما تماس بگیرد.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 10
 1. عاشقتونم 2 سال قبل

  بی نظیر هستید

 2. بهمن بخشی 2 سال قبل

  این موضوع یکی از موضوعات موردعلاقه منه

 3. رمضان افشاری 2 سال قبل

  سایتتون محشرههههه

 4. حبیب شریفی 2 سال قبل

  عرض سلام و خسته نباشید به دلیل خدمات خوب و بی نظیرتون

 5. یدالله محمدی 2 سال قبل

  مطالب بیشتری بنویسین لطفا

 6. جعفر رضایی 2 سال قبل

  میشه مطلب رو توی وبلاگ خودم بزارم؟

 7. عزیز هاشمی 2 سال قبل

  بهترین مرکز تعمیر لوازم خانگی بدون شک شمایید

 8. ابراهیم بیگی 1 سال قبل

  باورتون میشه از یه شرکت دیگه اومدن 3 تومان قیمت دادن همکار شما با 800 تومان مشکل را حل کرد

 9. محمدعلی عرب 1 سال قبل

  مطلبتون بسیار مفید بود

 10. بهروز قشقایی 1 سال قبل

  خدا خیرتون بده تعمیرات عالی انجام شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید