علت خاموش شدن شمعک آبگرمکن دیواری

علت خاموش شدن شمعک آبگرمکن دیواری


علت خاموش شدن شمعک آبگرمکن دیواری هر چه باشد باید سریعاً رفع شود با صدمه دیدن شمعک آبگرمکن، آب گرم ساختمان نیز قطع می شود در این حالت نه آبگرم برای سرویس بهداشتی وجود دارد و نه می توان از گرمای آبگرمکن برای شستن ظرف و لباس استفاده کرد.

در شرایط معمولی برای روشن کردن شمعک کافی است دکمه ولوم را فشار دهید تا گاز آزاد شود و با سیستم جرقه زنی شعله آبگرمکن روشن می شود در برخی از مواقع پس از رها کردن دکمه تنظیم صدا، شمعک خاموش می شود و مشکل از همین جا آغاز می گردد نصب و تعمیر انواع آبگرمکن یک تخصص حرفه ای می باشد تعمیرکار آبگرمکن با بررسی قطعات آبگرمکن علت روشن نشدن شمعک آبگرمکن را پیدا می کند در صورت نیاز به تعمیر یا تعویض قطعه می توانید با کارشناسان دکتر آچار در این زمینه مشورت کنید.

علت خاموش شدن شمعک آبگرمکن دیواری
علت خاموش شدن شمعک آبگرمکن دیواری

علت خاموش شدن شمعک آبگرمکن دیواری چیست؟

آبگرمکن یکی از رایج ترین وسایل در ساختمان های مسکونی است تاسیسات لوله کشی دستگاه تصفیه آب و آبگرمکن کاملاً از یکدیگر مجزا می باشد آب مصرفی در به طور تقریبی درتمام روزها روشن است کارکرد دائم این دستگاه باعث فرسوده شدن قطعات و اختلال در عملکرد دستگاه می شود.

اگر شمع آبگرمکن روشن نشد نشان دهنده مشکل در قسمت های اصلی دستگاه است. عوامل متعددی برای خاموش شدن شمعک وجود دارد از معیوب شدن قطعه ترموکوپل و سوختن کویل ها گرفته تا اشکالات مرتبط به دودکش ها توانسته این مشکلات را ایجاد کند. مشکل اصلی را می توان در سرویس آبگرمکن جستجو کرد.

اگر علت مشعل آبگرمکن در مخزن خاموش باشد و علت آبگرمکن دیواری خاموش باشد، به راحتی می توان مشکل را حل کرد.

به عنوان یک قاعده، خاموش شدن شمعک به این دلیل است که مجاری گاز کثیف یا مسدود شده است کانال های سمت ترموکوپل پیلوت نیز در صورت مسدود شدن یا مسدود شدن شمعک آبگرمکن دیواری می توانند باعث خاموش شدن شمع شوند حجم شعله و همچنین رنگ آن را در این موارد در نظر بگیرید.

هنگامی که نازل شمع مسدود می شود، اندازه شعله کوچکتر از استاندارد است، رنگ آن زرد می شود و در آخر خاموش می شود علت مسدود شدن نازل شمعک به دلیل نشستن روغن و گرد و غبار روی آن است در خاطرتان باشد که، هرگز از میخ یا سوزن برای تمیز کردن نازل کمک نگیرید اجرای این عملیات باید توسط تعمیرکار انجام شود، وگرنه امکان دارد دستگاه آسیب ببیند.

علت خاموش شدن شمعک

  1. رسوبات در فیلترها و لوله های یک آبگرمکن جمع می شود انسدادی که در فیلترها و لوله های منتهی به آبگرمکن دیواری ایجاد می شود را می توان علت خاموش شدن آبگرمکن دیواری دانست.

برای اینکه مطمئن شدن از این مشکل به طور حتم حالت لوله ها راچک کنید و در زمانی که رسوب را در لوله ها و روی سر شیرها رویت کردید نسبت به تعمیر اقدام کنید.

در اصل با کاهش فشار آب در بخاری مشعل قابلیت روشن ماندن را ندارد و به همین دلیل آبگرمکن ناگهان خاموش می شود.

جز این، گاهی رسوبات انباشته شده در بالای الکترود باعث آسیب دیدن این قسمت و روشن ماندن آبگرمکن می شود بنابراین در زمان تعمیر و سرویس آبگرمکن دیواری، رسوب زدایی آبگرمکن دیواری را سرلوحه اقدامات لازم قرار دهید.

2. عملکرد درست قطعه سنسور دودکش آبگرمکن یکی از مواردی است که در بررسی علت خاموش شدن شمعک آبگرمکن دیواری باید به آن توجه کرد.

این اتفاق زمانی می افتد که آبگرمکن پس از روشن شدن طولانی مدت ناگهان خاموش می شود ونصب منظم و صحیح دودکش در جلوگیری از این مشکل بسیار موثر است.

قبل از هر عملیاتی از صحت نصب دودکش آبگرمکن دیواری اطمینان حاصل کنید.

زمانی که آبگرمکن دیواری در مدل های مختلف خاموش می شود می تواند به علت رعایت نکردن فاصله در هنگام نصب دودکش این مشکل بسیار نمایان شده است.

هنگامی که دودکش به درستی نصب نشود به آبگرمکن سیگنال می دهد به طرز صحیحی تخلیه دود گاز انجام نمی شود و با رسیدن دود به قسمت های آبگرمکن به طورخودکار خاموش می شود.

 3. عملکرد نادرست واشردیافراگمی دستگاه آبگرمکن مورد دیگر است این مشکل دلیل خاموش شدن آبگرمکن دیواری نیز می باشد.

بهتر است که قطعه دیافراگم را کاملاً چک بشود و اگر وجود ایراد در واشر را مشاهده کردید می توان دیافراگم آبگرمکن را تعویض کرد.

پیدایش ایراد و دلیل خاموش شدن شمعک آبگرمکن دیواری گاهی با فاصله زمانی پس از بسته شدن شیر آب گرم اتفاق بیوفتد در این هنگام بهتر است که علت این مشکل را در وضعیت لوله دیافراگمی، جرقه زنی بررسی کرد.

سوپاپ و معیوب بودن آب بند دیافراگمی یکی از دلایل خاموش شدن کنتور آبگرمکن دیواری است.

 4. بروز ایراد در قسمت لوله کشی و آبگرمکن دیواری ساختمان یکی از دلایل خاموش شدن ناگهانی آبگرمکن دیواری، لوله کشی غیر اصولی ساختمان می تواند باشد.

گاهی اوقات با نصب کردن نادرست شیر آب سرد و گرم دلیل خاموشی آبگرمکن دیواری و سایر برندهای آبگرمکن دیواری است که باید بسیار اهمیت داده بشود.

بهتر است که شیر آب گرم در جایگاهی نصب شود که قطعه ترموکوپل و سنسور آبگرمکن را اکتیو کند و قادر به فعال کردن آبگرمکن هم باشد.

 5. مورد بعدی ترموکوپل است که موظف به بستن دریچه ورودی گاز در صورت خاموش بودن اشتعال بر عهده خواهد داشت.

آغاز به کار این قطعه توسط جریان الکتریکی انجام می شود و مقصود از استفاده از آن را می توان محافظت از نشت گاز در آبگرمکن دانست.

اکنون که در مورد عملکرد این قسمت اطلاعات دارید، باید مشکلات احتمالی آن را بررسی کنید. ایرادهای محتملی که می تواند عملکرد ترموکوپل را دچار اختلال کند به 3 دسته کلی تقسیم می شود:

  1. اول این که کثیف بودن ترموکوپل می تواند باشد.
  2. دوم این که پیچش ترموکوپل می تواند باشد.
  3. سوم این که معیوب شدن ترموکوپل می تواند باشد.

بروز هر یک از این موارد ممکن است منجر به از بین رفتن کارایی این قسمت شود.

علت خاموش شدن شمعک آبگرمکن دیواری
علت خاموش شدن شمعک آبگرمکن دیواری

 6. مورد دیگر این که احتمال دارد که در قطعهٔ بوبین نقصی به وجود آمده باشد قطعهٔ بوبین صورت یک لوله فلزی بلند و منظم است که جایگاهش در کنار ترموکوپل کار می کند در واقع بدون عملکرد مناسب هر یک از این 2 تا، فرآیند روشن شدن شمعک آبگرمکن با مشکل مواجه خواهد شد.

قطعه بوبین موظف به ایجاد میدان مغناطیسی دانست که تأثیر بسزایی در عملکرد صحیح ترموکوپل دارد.

بدون تولید این میدان توسط بویین، ترموکوپل در غیر این صورت توانایی انجام وظایف خود را ندارد و یکی از عواقب این مشکل، خاموش شدن شمعک آبگرمکن است.

 7. مسدود شدن الکترودها یکی دیگر از دلایلی است که از روشن شدن شمعک آبگرمکن ممانعت می کند.

 تشکیل رسوبات در این ناحیه از رسیدن گاز جلوگیری می کند و در نهایت باعث خاموش شدن شمعک می شود.

راهکار رفع این ایراد با برداشتن رسوب این قطعه می توانید عملکرد آن را بازیابی کنید ولیکن دقت کنید که در این فرآیند باید به نکات ایمنی توجه فرمایید.

نتیجه گیری

انجام تعمیر تمامی خدمات مرتبط با آبگرمکن توسط کارشناسان دکتر آچار صورت می گیرد تنها کافی است با یکی از متخصصین تماس حاصل کرده تا در اسرع وقت در منزل شما حضور پیدا کرده تا اقدامات لازم را در این زمینه انجام بدهند.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 1
  1. جلال قاسمی 2 هفته قبل

    جاروبرقی از کار افتاده رو تعمیر کارتون خیلی درست تو یه ربع تعمیر کرد عین قبل کار میکنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید