تعمیر برد الکترونیکی پکیج

تعمیر برد الکترونیکی پکیج


انجام تعمیر برد الکترونیکی پکیج

دستگاههای پکیج در دو مدل دیواری و زمینی موجود است و همچنین در برندهای متفاوتی در بازارها خرید و فروش می شود. در مقاله تعمیر برد الکترونیکی پکیج شما را با بخش های مختلف پکیج و برد آن آشنا می کنیم.

برندهایی مانند بوتان، ایران رادیاتور، بوش و… بیشترین تقاضا را دارد و هر کدام بسته به نوع برند خود از یک کیفیت برخوردار هستند.

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار

دستگاه پکیج دارای یک سری قطعات که هر کدام کارایی و عملکرد مخصوص به خود را دارد و هر زمان که هر کدام از این قطعات با مشکل روبرو بشود در عملکرد دستگاه پکیج اختلال ایجاد می شود و نیازمند تعمیرات پکیج خواهید بود.

تعمیر برد الکترونیکی پکیج
تعمیر برد الکترونیکی پکیج

برد دستگاه پکیج

با توجه به تکنولوژی های امروز از قطعه ی برد  با کاربری های متفاوت در لوازم خانگی ها بسیار زیاد شده است و با افزایش قیمت روبرو است زیرا این قطعه ی برد الکترونیکی از قطعات اصلی این لوازم خانگی محسوب می شود و به دلیل قیمت بالا، انجام تعمیرات آن بسیار به صرفه تر خواهد بود.

قطعه ی برد از بخش های مهم و با اهمیت در دستگاه پکیج می باشد، این قطعه همانند مغز است که همه ی عملکرد های دستگاه پکیج را در بردارد.

که در واقع یک قطعه ی حساس کامپیوتری می باشد، که دارای قسمت های پیچیده‌ای است، معمولا بروز هر نوع ایرادی در پکیج به صورت کد یا ارورهای خطا روی صفحه برد به نمایش درمی‌آید.

به خاطر اینکه ارور های نمایش داده ی روی برد پکیج می‌تواند هشداری باشد که در مواقعی که به توجه نداشته باشید و عدم رسیدگی سریع، می تواند شما را متحمل هزینه‌های بالاتری کند.

دلایل خراب شدن برد در دستگاه پکیج چیست؟

برد دستگاه پکیج بسیار حساس است و ممکن است که در اثر نوسانات برق و یا مدت زمان طولانی که از دستگاه استفاده بشود در اثر گذشت زمان این قطعه صدمه ببیند.

یکی از موارد می تواند در عدم نگهداری مناسب و بی توجه بودن در امر استفاده کردن از این دستگاه باعث بشود که عمر مفید آن را کوتاه کند.

فرسوده بودن دستگاه پکیج، معیوب شدن خازن ها، ورود آب به قسمت برد الکترونیکی دستگاه پکیج، وجود گرمای حاصل از عملکرد دستگاه پکیج، وجود گرد و غبار بر روی صفحه ی برد الکترونیکی می تواند از دلایل خراب شدن برد بشود.

تعمیر برد الکترونیکی پکیج
تعمیر برد الکترونیکی پکیج

انجام تعویض و یا تعمیر برد الکترونیکی پکیج

در زمانی که قطعه ی برد الکترونیکی آسیب زیادی ندیده باشد، می توان با بررسی کردن علت و منشاء ایراد نمایان شده، نسبت به تعویض قطعه خاص اقدامات لازم را انجام داد.

 فرایند شناسایی قطعه سوخته و یا صدمه دیده بسیار مهم است که این کار فقط از طرق کارشناسان ماهر و حرفه ایی تعمیر برد الکترونیکی پکیج مانند دکتر آچار انجام پذیر خواهد بود.

 اگر قطعه ی برد قابل تعمیر نباشد در این موقع باید با قطعه ای باکیفیت جایگزین شود تا عملکرد کل برد به خطر نیفتد و همانند روز اول کارایی خود را داشته باشد.

اگر مقدار خراب شدن و آسیبی که روی برد الکترونیکی ایجاد شده است زیاد باشد، بهتر است که با یک برد جدید تعویض صورت بگیرد ولی در بعضی از موارد می توان تعمیرات را انجام داد و از لحاظ قیمت هم بسیار باصرفه تر خواهد بود.

ولی گاهی ناچار به تعویض می شوید که در این صورت قطعه ی جدید عمر بیشتری خواهد کرد و همه قطعات آن کاملا جدید خواهند بود.

تعمیر برد الکترونیکی پکیج دیواری با تحویل فوری

 هر ایرادی که در برد الکترونیکی پکیج دیده شود، علت بروز این مشکل و ایراد باعث ایجاد اختلال در عملکرد پکیج می شود، همان طور که گفته شد برد الکترونیکی پکیج مغز دستگاه است که کلیه فرمان های عملکردی پکیج از این قطعه صادر می شود سپس دستگاه شروع به کارکرد می کند.

بنابراین بهتر است در زمانی که هر نوع مشکل و ایرادی در برد پکیج اتفاق می افتد در اسرع وقت توسط فردی متخصص مورد تعمیر قرار بگیرد تا عیب یابی انجام شود، در نهایت مشکل رفع و برد پکیج تعمیر شود، به دلیل این که برد الکترونیکی پکیج سیستم هوشمند فرمانده است و تمام عملکرد های پکیج توسط این قطعه انجام می شود با خرابی این قسمت عملا دستگاه پکیج نیز کارایی خود را از دست می دهد.

تعمیر برد الکترونیکی پکیج
تعمیر برد الکترونیکی پکیج

هزینه ی تعمیر برد الکترونیکی پکیج

در زمانی که دستگاه پکیج شما خراب بشود و نیازمند تعمیر برد الکترونیکی پکیج است بهتر است با سرویس کاران تماس بگیرید و آن ها با حضور در محل و بررسی کردن دستگاه شما با توجه به مقدار خرابی و آسیب آن قطعه ی معیوب شده می توانند هزینه ی تعمیر برد الکترونیکی پکیج را باز گو کنند.

اگر قصد تعمیر پکیج دارید می توانید با این شماره 02144320406 تماس بگیرید که ارائه خدمات شان با ضمانت و مقرون به صرفه خواهد بود.

هزینه ی ایاب و ذهاب، هزینه تعمیر برد الکترونیکی پکیج و یا هزینه ی خرید قطعه ی جدید و مقدار انجام تعمیرات در کنار هم هزینه ی تعمیرات دستگاه پکیج شما خواهد بود.

وظیفه و کاربرد رله برد در دستگاه پکیج چیست؟

رله برد از قطعاتی است که در بین قطعات دیگر دستگاه پکیج بیشتر دچار آسیب می شود.

قطعه ی رله برد موظف به قطع و وصل کردن برق در قسمت هایی از قطعه ی برد است.

گاهی اتفاق می افتد که صدایی مانند قطع و وصل شدن یک کنتاکت را متوجه می شوید ولی دستگاه به کارش ادامه نمی دهد.

ولی با زدن ضربه به آن کارش را ادامه می دهد که این خود می تواند نشانه ایی از علائم خراب بودن و معیوب شدن قطعه ی رله برد است که نیازمند انجام عمل تعویض خواهد بود.

قطعات برد دستگاه پکیج

فیوز یکی از قطعات برد است که به صورت یک سری مدار برد قرار دارد و در مواقعی که جریانات برق به مقدار بیشتری از برد عبور بکند قبل از اینکه به برد صدمه وارد بکند در ابتدای راه قطعه ی فیوز را می سوزاند.

تعمیر برد الکترونیکی پکیج
تعمیر برد الکترونیکی پکیج

دو گروه برد الکترونیکی در دستگاه پکیج

برد دستگاه پکیج وظیف دارد که پیام ها را دریافت کند و از طریق سنسورفشار را می رساند و پیام ها به موقع به به پمپ مدار گرم کننده و شیر موتوری می رسد.

برد کنترل جرقه زن در داخل قسمت محفظه ی برد وجود داردو بر روی برد اصلی مونتاژ شده است و موظف به جرقه زدن می باشد و شعله را کنترل می کند که این قطعه برای اینکه بتواند کارش را انجام دهد یه یک ترانس نیاز دارد که دارای ولتاژ بالاتری است.

دومین نوع برد که همان برد اصلی دستگاه پکیج می باشد که داخل جعبه ی محفظه ی برد قرار دارد و در پشت صفحه ی کنترل است که این قطعه با همه ی قسمت ها و بخش های الکترونیکی در ارتباط است.

برد الکترونیکی مرکز کنترل و مانند اتاق فرمان در دستگاه پکیج فعالیت خود را انجام می دهد.

گروه فنی تعمیر برد الکترونیکی پکیج دکتر آچار آماده ی ارائه ی هر گونه خدمات در زمینه ی تعمیرات انواع دستگاه های پکیج با ضمانت می باشد.

شما می توانید برای رفع مشکل دستگاه پکیج خود با این شماره 02144320406 ارتباط برقرار کنید تا تعمیرکاران حرفه ایی این گروه اقدامات لازم را انجام بدهند.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 7
 1. حیدر افشاری 1 سال قبل

  مطلب خوبی بود

 2. بهرام روزبه 1 سال قبل

  میشه مطلب رو توی وبلاگ خودم بزارم؟

 3. حمید اسماعیلی 1 سال قبل

  آیا براتون راه داره قبل از تعمیر هزینه را اعلام کنید؟

 4. علیرضا حاجی 1 سال قبل

  به دلیل نوسان برق لوازم خانگیمون سوخته بود همکارتون تعمیرات انجام داد خواستم تشکر کنم

 5. مهران توفیق 1 سال قبل

  بعد از 7 ماه مجدد برای دستگاهم مشکل پیش اومد و با گارانتی که دریافت کرده بودم رایگان مشکلم را حل کردن واقعا ممنونم باورم نمیشد شرکتی واقعا گارانتی تعمیرات بده

 6. سیده زهرا موسوی 2 ماه قبل

  سلام وقت شما بخیر
  ما خونمون سیزده سال ساخت هست و پکیج هم مال همون زمانه، الان خیلی خوب کار نمیکنه و مدام تعمیر دادیم کردن و از کار افتاده، سری آخر شنیدم بردش مشکل داره، برد پکیج قابل تعمیره؟

  1. دکتر آچار 2 ماه قبل

   سلام و عرض ادب و احترام بستگی دارد لازمه برد توسط تکنسین بررسی و عیب یابی شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید