آموزش تنظیم دما ساید بای ساید و یخچال

آموزش تنظیم دما ساید بای ساید و یخچال


آموزش تنظیم دما ساید بای ساید و یخچال چیزی است که در مواقعی مانند شروع نصب و آغاز به کار یخچال یا قطع برق و وصل مجدد آن مورد نیاز است.

اگر نیاز به تنظیم دمای یخچال دارید، بهتر است که آموزش تنظیم دما ساید بای ساید و یخچال را داشته باشید تا بتوانید مشکلات را برطرف نمایید و تعمیرات یخچال خود را انجام دهید، توصیه می شود در این زمینه بهتر است که به دو نکته توجه کنید.

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار

یکی از موارد این است که چه دمایی برای دستگاه مورد در نظر گرفت و مورد دیگر اینکه تنظیم دما چگونه باید به اجرا در بیاید.

 در رابطه با دمای مناسب دستگاه بد نیست بدانید که شرکت های سازنده یخچال همیشه درجه ای را به عنوان درجه بهینه برای یخچال ارائه می دهند.

مثلاً یک نمونه این است که دمای سامسونگ ساید بای ساید بر اساس درجه ارائه شده توسط سازنده تنظیم کنید.

 وگرنه در مواقعی که عدم بی توجهی وجود داشته باشد قطعه کمپرسور یخچال دچار کم کاری یا کار بیش از حد می شود که باعث از کار افتادن کمپرسور می شود.

آموزش تنظیم دما ساید بای ساید و یخچال
آموزش تنظیم دما ساید بای ساید و یخچال

آموزش تنظیم دما ساید بای ساید و یخچال

مواردی وجود دارد که می تواند در متغیر بودن دمای محیط یخچال و ساید بای ساید به دلیل تغییر هر فصل موثر واقع بشود که توانسته بر دمای یخچال تأثیر بگذارد.

 با یادگیری نکات زیرخیلی ساده می توانید دمای یخچال یخچال را فصل های مختلف تنظیم کنید.

 درزمان فصل زمستان، به خاطر وجود هوای سرد موجود در منازل به طور طبیعی می تواند باعث افت یخچال شما شود و در تابستان می تواند اثر معکوس داشته باشد.

البته قابل ذکر می باشد که با بازکردن بیش از حد درب یخچال می توانید سبب جا به جا شدن هوای درونی یخچال بشوید و تبادل هوا به وجود بیاید و دمای یخچال را متغییر کنید.

 وجود هر گونه نشتی در درزگیر اطراف درب یخچال شما نیز می تواند سبب ایجاد تغییر دمای داخلی شود و عملیات تنظیم دمای یخچال را دشوار کند.

 در این متن می خواهیم آموزش تنظیمات یخچال در تابستان و زمستان را برای شما بدهیم تا با داشتن اطلاعات لازم بتوانید دمای درست را برای دستگاه خود تنظیم کنید.

در این قسمت در مورد درجه یخچال در تابستان بیان خواهیم کرد که دمای یخچال بستگی به مدل یخچال شما دارد.

در صورتی که یخچال شما مدل ترموستاتیک است، بهتر است که دمای یخچال را روی 4 یا 5 بگذارید.

 در صورتی که یخچال شما مدل اتوماتیک است دمای یخچال را روی +3 یا +4 قرار دهید و دمای فریزر را روی 18 تا -20 بگذارید.

اکنون بهتر است بدانید که تنظیمات دمای یخچال در زمستان در صورتی که مدل یخچال شما مدل ترموستاتیک است، دما را روی 2 یا 3 تنظیم کنید.

در صورتی که یخچال تان مدل اتوماتیک است دمای یخچال را روی 4+ یا 5+ و دمای فریزر را روی 16- تا 19- بگذارید.

هر زمان که در مورد تنظیمات دمای یخچال و ساید بای ساید خود در هر مدل و برندی با مشکل روبرو شدید بهتر است از کارشناسان دکتر آچار تقاضای کمک کنید تا در این زمینه شما را راهنمایی کنند.

چرا آموزش تنظیم دما ساید بای ساید و یخچال اهمیت دارد؟

همهٔ ما می دانیم که کارایی دستگاه یخچال برای ما چیست و چه کار مفیدی را انجام می دهد، مهم ترین دلیل طراحی و ساخت یخچال حفظ سلامت مواد غذایی برای یک مدت زمان طولانی می باشد.

 ولیکن برای به دست آوردن این هدف، توجه داشتن به عوامل متعددی مانند دمای صحیح داخلی یخچال لازم است، وگرنه دستگاه یخچال تبدیل به مکانی می شود که امکان برای رشد انواع باکتری ها، قارچ ها و کپک ها را فراهم می کند.

این یکی از مواردی است که تطبیق دما در یخچال و ساید بای ساید را بسیار پررنگ تر جلوه می دهد.

به گفته تکنسین های ماهر همانند گروه فعال دکتر آچار دمای ایده آل یخچال برای حفظ سلامت مواد غذایی چیزی بین صفر تا چهار درجه سانتیگراد است.

 البته می توان بیان کرد که موارد دیگری همانند وجود دمای داخلی یخچال، موارد دیگری مانند چیدمان مواد غذایی در یخچال نیز بسیار مهم می باشد و می تواند بر تازگی و ماندگاری غذا افزوده شود.

آموزش تنظیم دما ساید بای ساید و یخچالدر صورتی که به تنظیمات دمای یخچال و ساید بای ساید خود اهمیت ندهید باید بدانید که در آیندهٔ نه چندان دور می توانید به مشکلات بزرگ تر روبرو بشوید و این مورد می تواند اختلالی در عملکرد قطعهٔ موتور و کمپرسور یخچال شما ایجاد بکند و به آن آسیب برساند.

برای این که دمای مطلوبی را برای دستگاه خود انتخاب کنید در مرحله اول می توانید به دفترچه راهنمای این دستگاه مراجعه نمود و اطلاعات لازم را در این زمینه به دست آورد و در غیر این صورت از کارشناسان آموزش دیده کمک بگیرید تا شما را در این مورد راهنمایی کنند و به شما راهکار و مشاوره بدهند تا با مشکلات دیگری روبرو نشوید.

یخچال های امروزی و ساید بای ساید های دارای صفحه نمایشگر بر روی دستگاه هستند که تنظیمان دمای یخچال و فریزر را در این صفحه نشان می دهد و می توانید با توجه به شماره های نمایشگر و تنظیمات دستگاه آن را روی درجه استاندارد قرار بدهید.

سخن پایانی

تنظیمات دما در برخی از یخچال ها با هم متفاوت می باشد زیرا در برخی به این گونه می باشد که دارای حداقل و حداکثر دما هستند و راه کار درست این است که دمای یخچال را روی حداقل تنظیم کنید.

 اگر دمای یخچال خود رابر روی درجه متناسبی تنظیم کرده اید، اما دستگاه شما دمای مورد نظر را نمی گیرد، می تواند ایرادی در قسمت قطعه ترموستات، سنسور یا گاز این دستگاه باشد.

 البته در یخچال و فریزر ممکن است که قطعه دمپر مشکل داشته باشد، برای رفع این مشکل باید بررسی کنید که وجود مواد غذایی سببپر شدن جلوی محفظه دمپرنشده باشد و در نهایت اطلاع داشته باشید در صورتی که قطعه فن به درستی کار نکند، یخچال را به اندازه کافی خنک نگه نمی دارد.

اگرتنظیمات دمای یخچال درست نباشد، با مشکل یخ زدایی یخچال و بررسی علت تعریق یخچال روبرو خواهید شد که باید توسط کارشناسان ماهر و حرفه ایی دکتر آچار می تواند مورد بررسی قرار بگیرد.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 5
 1. حسینعلی حاتمی 8 ماه قبل

  از مشتریان همیشگی شما هستم واقعا بی نظیرید

 2. جواد یزدانی 8 ماه قبل

  کارشناستون رایگان مارو راهنمایی کردن و مشکل دستگاهمونو خودمون حل کردیم

 3. محمدتقی آزادی 2 هفته قبل

  هیچ تعمیرکاری متوجه نمیشد که مشکل ساید چیه؟ تعمیرکار شما تو نیم ساعت عیب یابی کرد و تعمیر کرد خیلی دمتون گرم

 4. ناهید عظیمی 1 هفته قبل

  بهترین دما برای ساید بای ساید چنده؟

  1. دکتر آچار 1 هفته قبل

   سلام و عرض ادب بهترین دما در ساید بای ساید 4 تا 5 درجه سانتیگراد (37 درجه فارنهایت) میباشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید