تعمیر هود در کرج

تعمیر هود در کرج


از تخصص های برجستهٔ دکتر آچار انجام دادن تعمیر هود در کرج می باشد که بسیار تخصصی وارد مرحلهٔ تعمیرات هود می شوند و با داشتن تجارب بسیار و کمک گرفتن از تکنسین های ماهر دکتر آچار می توانند به راحتی در کمترین زمان ممکن ایرادهای به وجود آمده را برای دستگاه هود شما در هر مدل و هر برندی که باشد فوراً برطرف کنند.

امکان دارد که شما در حین استفاده کردن از دستگاه هود خود با ایرادهایی مواجه بشوید مانند زیاد شدن صدای دستگاه هود و یا روشن نشدن دستگاه هود و نداشتن مکش به میزان متناسب که با مشاهدهٔ هر یک از این موارد می توانید دستگاه را مورد عیب یابی قرار بدهید و مشکل رویت شده را رفع نمایید.

تعمیر هود در کرج

گاهی اوقات امکان دارد که موتور هود شما خراب بشود که در متن زیر عوامل موثر در معیوب شدن موتور را برای شما بازگو خواهیم کرد:

علل های گوناگونی که معیوب شدن موتور هود می شود علل های متنوعی وجود دارد که یهویی یا بر اثر گذشت زمان سبب مشکلات موتوری هود آشپزخانه می شود. بعضی از این عوامل را بیان می کنیم:

 وقتی که هود شما در زمان انجام فرایند آشپزی روشن نمی شود زیرا دستگاه هود موظف به جذب ذرات و چربی های آلوده هنگام پخت است اگر در حین پخت و پز هود روشن نشود.

حرارت اجاق گاز باعث گرم شدن اجزای هود خواهد شد گرم شدن بیش از حد انواع قطعات هود به موتور آسیب می رساند و موجب معیوب شدن موتور آن می شود.

جهت تعمیر هود در تمام مناطق تهران به لینک زیر مراجعه کنید:

https://drachar.com/hood-repair/

تعمیر هود در کرج
تعمیر هود در کرج

علل دیگر خرابی موتور هود آشپزخانه ها عدم استفاده از محافظ هنگام اتصال دستگاه به برق می تواند باشد یکی از دلایل رایج سوختن موتور این می تواند باشد که بسیاری از افراد در حین اتصال دو شاخه دستگاه به برق دستگاه هود آنها مجهز به محافظ نمی باشد این مشکل باعث می شود زمان کوتاهی برای نوسانات جریان الکتریکی و در نتیجه سوختن موتور دستگاه ایجاد شود.

 علل بعدی اهمیت ندادن به تمیز کردن هود آشپزخانه است یکی دیگر از مواردی که ممکن است موجب معیوب شدن موتور هود آشپزخانه شود، توجه نداشتن به امر تمیز کردن فیلتر هود آشپزخانه و قسمت های مختلف آن می باشد.

هر هود متشکل از فیلترهایی می باشد که به خاطر استفاده کردن دائم کثیف می شوند و به شستشو نیازدارند با تمیز نکردن به موقع فیلترها منجر به این می شود که موتور دستگاه برای جذب ذرات آلوده فشار زیادی را متحمل می شود نهایتاً موتور کارایی خود را از دست می دهد و پس از مدتی در اثر فشار زیاد می سوزد.

علائم معیوب شدن موتور هود آشپزخانه

 در کل موتور هود متشکل از قسمت های مختلفی از جمله پروانه، شفت و کمپرسور می باشد که ممکن است اشکلاتی در عملکرد هر یک از این قسمت ها از علل های صدمه دیدن موتور هود آشپزخانه می باشد.

بنابراین با رویت شدن بعضی از آلارم ها می توان متوجه معیوب بودن این قسمت شد:

 1. اولین مورد متوجه بوی نامطبوعی از دستگاه هود خواهید شد.
 2. مورد دوم هود بعد از فعال شدن روشن نمی شود و کار نمی کند.
 3. مورد سوم صدای غیر طبیعی از دستگاه هود متوجه می شوید.

چه عواملی در صدمه دیدن برد دستگاه هود نقش دارد؟

 قطعات تشکیل شده در قطعهٔ برد الکترونیکی دستگاه هود مثل لوازم های برقی دیگر، کنترل برد الکترونیکی هود امکان دارد به خاطر اشکالات فنی یا عوامل خارجی از کار بیفتد.

قطعهٔ برد الکترونیکی از قطعات تقریباً حساس می باشد و جزئی ترین اختلال هم توانسته سبب سوختن قطعهٔ برد بشود عدم وجود برد سبب ایجاد نقص در هود می شود به همین منظور باید تعمیرات برد الکترونیک در اسرع وقت انجام شود به دلیل انجام شدن تعمیر برد الکترونیک در مرحله اول باید علت آسیب دیدگی آن را بررسی کنید.

مواردی که سبب سوختن قطعهٔ برد دستگاه هود می شوند شامل مواردی چون:

ذرات آب به برد هود آسیب می زند گاهی اوقات نصب فیلتر مرطوب و شستشوی هود باعث ورود آب به هود و سوختن برد می شود.

گرم شدن بیش از حد هود از موارد دیگر است گرمای بیش از حد هود در اثر عواملی مانند استفاده زیاد، تمیز نشدن به موقع دستگاه هود و بی توجهی به نصب آن در ارتفاع کم رخ می دهد این مشکل سبب از کار افتادن برد الکترونیکی هود نیز می شود.

مورد بعدی وجود نوسانات شدید جریان الکتریکی است یکی از دلایل پر اهمیت سوختن قطعهٔ برد دستگاه هود این است که نوسانات جریان الکتریکی سبب می شود که اتصال کوتاه به وجود آید به طور معمول، کارکردن هود در ساعات اوج مصرف زیاد می باشد و اهمیت ندادن به استفاده از محافظ، سبب کمبود جریان و ایجاد اتصال کوتاه در سوختن برد دستگاه می شود.

 آلارم های معیوب شدن قطعه برد الکترونیکی هود چیست؟

با رویت بعضی از آلارم ها و نشانه ها، مصرف کنندگان توانسته متوجه معیوب بودن قطعهٔ برد دستگاه هود آشپزخانه خود شوند و سعی کنند نقص دستگاه را برطرف کنند:

این آلارم ها که امکان دارد رویت شود شامل مواردی همانند:

 • هود در آشپزخانه با دکمه پاور روشن نمی شود.
 •  صرف نظر از سرعت یا ضعیف شدن و نداشتن مکش هود آشپزخانه.
 •  در حین کار کردن دستگاه هود یهویی خاموش بشود.
 •  عملکرد نادرست دکمه های روی پانل هود از موارد بعدی است.
 •  صفحه نمایش لمسی هود کار نمی کند و کارایی لازم را ندارد.

سرویس دستگاه هود در کرج

توصیه می شود که شما خریداران و مصرف کنندگان دستگاه های هود حتماً به امر انجام دادن سرویس های دوره ایی توجه داشته باشید زیرا با اهمیت دادن به این موضوع می توانید از نیازمند شدن به تعمیر کاران در امان باشید و در حین سرویس کردن قطعات را مورد بررسی قرار می دهند.

در صورتی که مشکلی را جویا شوند تصمیم به رفع آن کرده و قبل از اینکه به قطعات دیگر آسیبی برساند اقدام به تعویض آن کرده و ایراد را برطرف می کنند.

تعمیر هود در کرج
تعمیر هود در کرج

تعمیر هود در کرج درمحل

انجام تعمیر هود در کرج در محل یکی دیگر از خدمات و فعالیت های دکتر آچار می باشد که در اسرع وقت در محل اقدام به تعمیرات دستگاه هود شما کرده و مشکل را رفع می کنند.

از خدمات تعمیر در محل انجام تعمیرات و یا تعویض موتور هود و یا تعویض شدن قطعه پروانهٔ هود و یا قطعهٔ برد الکترونیکی و انجام سرویس هود می تواند باشد.

تعمیر هود در کرج در منزل

برای بهره بردن از خدمات تعمیر هود در کرج در منزل دکتر آچار می توانید با تکنسین ها مشاوره انجام بدهید و با همکاری آنها دستگاه هود خود را در منزل به راحتی و بدون هیچ معطلی تعمیرات را دریافت نمایید.

هزینه تعمیر هود در کرج

هزینه های بسیار متغیر بوده و بستگی به قطعاتی که آسیب می بینند هر کدام فرق دارد بنابراین در اولین فرصت باید دستگاه هود را عیب یابی کرده و قطعهٔ صدمه دیده را بازرسی کرده و در صورت تعمیر اقدام به تعمیرات و درغیر این صورت باید قطعهٔ جدید را جایگزین کرد.

مواردی که بر هزینه ها موثر واقع می شود از جمله نوع و مدل دستگاه هود و یا داشتن و نداشتن گارانتی دستگاه هود و همچنین محل نصب که به راحتی در دسترس باشدو نوع ایرادی که برای دستگاه هودتان به وجود آمده است.

هزینه های با توجه به تمامی خدماتی که ارائه می گردد مورد محاسبه واقع می شود.

کلام آخر

گاهی اوقات ممکن است که هود شما در هر مدل و هر برندی که باشد در عملکردش با اختلال روبرو می شود که برای برطرف نمودن ایراد به وجود آمده باید از کارشناسان دکتر آچار مرتبط با این موضوع در خواست کمک کنید تا حلال مشکلات و معایب باشند.

در هر زمینه ایی که دستگاه هود شما ایراد پیدا کرده باشد با بررسی تکنسین ها کار آسان خواهد شد و دیگر نگران خراب شدن دستگاه هود خود نباشید.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 3
 1. مائده منیری 2 ماه قبل

  سلام وقت بخیر
  میشه بگین چرا هود ما یکسره کار می کنه و خاموش نمیشه؟

  1. دکتر آچار 2 ماه قبل

   عرض ادب و احترام خرابی دکمه روشن و خاموش هود، اختلال در عملکرد برد الکترونیکی، ایراد و خرابی در تاچ پد هودهای لمسی از مهم ترین دلایل عدم خاموش شدن هود شناخته می شوند

 2. حبیب میرزایی 3 هفته قبل

  میشه از مطالب وبلاگتون توی سایتم بذارم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید