علت سر و صدای زیاد هود

علت سر و صدای زیاد هود


صدای بلند و عجیب و غریب هود آشپزخانه یکی از رایج ترین مشکلات مربوط به این دستگاه است، صدای هود دلایل مختلفی دارد که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت، در صورتی که با مشکل صدای زیاد هود مواجه شدید جهت عیب یابی و تعمیر هود از یک تعمیرکار کمک بگیرید، در این مقاله علت سر و صدای زیاد هود را بررسی خواهیم کرد.

علت سر و صدای زیاد هود آشپزخانه

سر وصدای هود آشپزخانه به دلایل زیادی شنیده می شود که در این بخش هر یک را به طور کامل بررسی خواهیم کرد، به صورت کلی تراکم کثیفی در هود های استفاده شده، خرابی پروانه، شل شدن قطعات و خرابی موتور از مهم ترین دلایل سروصدای هود معرفی می شود.

علت سر و صدای زیاد هود
علت سر و صدای زیاد هود

تراکم کثیفی در هودهای کار کرده

در صورتی که هودتان صدای زیادی دارد و مدت زمان طولانی است که آن را نظافت نکرده اید، توصیه می شود پیش از هرگونه تصمیمی قطعات هود را به دقت باز کرده و دستگاه تان را نظافت کنید، قطعات قابل شستشو را با آب گرم و مقداری مواد شوینده شست و پس از خشک شدن کامل قطعات آن ها را دوباره سر جای شان قرار دهید.

شل شدن قطعات هود

ممکن است قطعات هود به دلایل مختلفی شل شوند، بعضی از قطعات زودتر و بعضی شان دیر تر دچار این مشکل می شوند، ضمن این که کارکرد قطعه نیز در شل شدن آن تأثیرگذار است مثلا قطعاتی که بیشتر باز و بسته می شوند احتمال زود تر شل شدن شان بیشتر است، با شل شدن قطعات هود، صدای این دستگاه بلند و آزار دهنده می شود.

فن و دکمه های هود از مهم ترین قطعاتی هستند که شل شدن آن ها موجب سر و صدای زیاد در هود می شود، اغلب تنها با محکم کردن قطعاتی که شل شده اند می توان از صدای زیاد آن جلوگیری کرد.

ایراد و خرابی در پروانه هود

خرابی پروانه هود از دیگر دلایل صدای زیاد است، پروانه بعد از موتور از مهم ترین قطعات در هود آشپزخانه است که سلامت آن از اهمیت بالایی برخوردار است و باید در صورت خرابی به سرعت تمیز شود.

ایراد و خرابی در موتور هود

موتور هود از مهم ترین قطعات در این دستگاه است که عملکردی شبیه به مغز انسان دارد، زمانی که عملکرد موتور هود مختل می شود و این قطعه دچار ایراد و خرابی می شود هود صدا می دهد، هنگامی که شما با صدای زیاد هود مواجه شدید توصیه می شود که عیب یابی و تعمیر موتور را به تکنسین های مجموعه بسپارید.

در صورتی که مشکلات هود جزئی باشد تکنسین آن را تعمیر کرده و در غیر این صورت نیاز به تعویض دارد.

علت سر و صدای زیاد هود
علت سر و صدای زیاد هود

انسداد خروجی هوا

در صورتی که خروجی هوای هود بسته باشد، صدای هود افزایش پیدا می کند، جهت رفع این مشکل کافی است که خروجی هوا را چک کرده و در صورت مشاهده مشکل در لوله خروجی آن را تعویض کنید.

هود های نو صدای بلند تری دارند یا هود کارکرده؟

اغلب اوقات صدای زیاد هود در هود کار کارکرده مشاهده می شود، ضمن این که توصیه می شود هنگام خرید هود به مدل آن، مزایا و معایب آن و حتی کشور سازنده توجه کنید، امروزه بسیاری از تولیدکنندگانی که از اعتبار کافی برخوردار نیستند در تولید این دستگاه از قطعات استفاده شده و خرابی که هیچ گونه ضمانتی هم ندارند، استفاده می کنند و از طریق استفاده از برچسب آن را با قیمتی بالا به فروش می رسانند.

خیلی از هود های سالم صدای بلند دارند از این جهت هنگام خرید هود دستگاه را تست کنید و سپس آن را خریداری کنید.

دلایل صدای زیاد هود تازه نصب شده

ممکن است برای شما هم این مشکل پیش آمده باشد که متوجه صدای زیاد از هودی که به تازگی نصب کرده اید شده باشید، در این قسمت به دلایل صدای زیاد هودی که به تازگی نصب شده است می پردازیم.

عدم فضای کافی برای هود

در صورتی که هود در فضای مناسبی نصب نشده باشد احتمال صدای زیاد در آن وجود دارد، هود اغلب در بین کابینت ها و بالای اجاق گاز نصب می شود، در صورتی که فاصله بین این ها کم یا زیاد باشد هود در هنگام کار صدا می دهد.

فاصله مناسب هود تا اجاق گاز 60 تا 80 سانتی متر است.

عدم نصب صحیح هود

توصیه می شود نصب هود را به نصابان و تکنسین های متخصص و مجربی ک تجربه کافی در زمینه نصب هود دارند بسپارید، در هنگام نصب باید فاصله هود با سایر وسایل متناسب بوده و پیچ ها به اندازه کافی محکم و سفت شوند.

تعمیر هود در تعمیرگاه دکتر آچار

در صورتی که صدای بلند هودتان شما را آزار می دهد و این مشکل از طریق انجام مواردی که ذکر شد برطرف نشد کافی است که تعمیر هود را به تکنسین های متخصص و مجرب دکتر آچار بسپارید، تعمیرات صدای هود در تعمیرگاه دکتر آچار با استفاده از جدید ترین متدهای تعمیراتی و ابزار تخصصی در محل و منزل انجام می شود.

علت سر و صدای زیاد هود
علت سر و صدای زیاد هود

تعمیر هود بهتر است یا تعویض آن؟

اولویت اصلی تکنسین های دکتر آچار تعمیر قطعات معیوب و خراب هود است، در صورتی که تکنسین تشخیص دهد تعمیر قطعه ای بهتر از تعویض آن است با رضایت مشتری اقدام به تعویض قطعات می کند، کلیه قطعاتی که توسط تکنسین های دکتر آچار استفاده می شوند قطعات اصل و اورجینالی هستند که دارای ضمانت نامه کتبی 12 ماهه هستند.

هزینه تعمیر هود و رفع سر و صدای هود

هزینه تعمیر هود و رفع صدای آن به عوامل مختلفی از جمله خدماتی که تکنسین ارائه می دهد، مشکل هود، شدت مشکل، قطعاتی که توسط تکنسین تعویض می شود و… بستگی دارد، نگران هزینه ها در مرکز دکتر آچار نباشید چرا که کلیه هزینه ها در این مجموعه مطابق با نرخ اتحادیه محاسبه شده و کاملاً منصفانه می باشد.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 3
 1. پرویز نوروزی 3 هفته قبل

  خدماتی که در سرویس هود انجام می شود شامل چه مواردی است؟

 2. علی اکبر ملک 2 هفته قبل

  شما تعمیرات هود هم انجام می دید؟

  1. دکتر آچار 2 هفته قبل

   بله تعمیرات هود در محل و منزل انجام می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید