تعمیر هود لتو

تعمیر هود لتو


از قسمت های مهم در دستگاه هود موتور آن است، موتور توانسته فن را به کار انداخته و حرکت کند ولی در صورتی که در این قسمت با مشکل مواجه می شوید احتمال دارد که موتور هود سوخته باشد و دیگر دستگاه هود لتو کارایی خود را ندارد در متن تعمیر هود لتو دکتر آچار می خواهید در مورد موتور هود و عوامل موثر در عملکردش صحبت کنیم.

از لوازم پر کاربرد که در آشپزخانه ها مورد استفاده قرار می گیرد دستگاه هود است که سبب جا به جا شدن هوای حاصل از آشپزی است که در خانه این هوای نامطبوع ماندگار نشود دکتر آچار حلال این معایب و موانع به وجود آمده برای عملکرد دستگاه هود می باشد.

تعمیر هود لتو

همانطور که قسمت مقدمه بیان کردیم قطعهٔ موتور هود با حرکت دادن فن یا پروانه نقش بسیار مهمی در عملکرد درست این دستگاه دارد.

همین ضرورت زیاد باعث شده تا در سال های اخیر تغییرات زیادی در ساختار این قطعه برای افزایش راندمان موتور ایجاد شود، با توجه به این تغییرات می توان هود را از نظر تکنولوژی تولید به 2 دسته کلی از هم مجزا کرد که شامل:

 موتور توربو، هود موتور استاندارد این دمل موتور هود می باشد، فرق مهمی که این موتورها دارند در قدرت بیشتر موتور توربو است که کارایی آن را به میزان قابل توجهی بالا برده است، قابل ذکر می باشد که هود را می توان از نظر جنس بدنه به 2 دسته پلاستیکی و فلزی تقسیم کرد که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند.

اما مهم نیست که از چه موتوری در هود آشپزخانه شما استفاده شده باشد، این قطعه در صورت خرابی همان علائم را نشان می دهد و با در نظر گرفتن این علائم می توانید در زمان کمتری مشکل را مورد شناسایی قرار داد.

بسیار مهم تلقی می شود که سرعت عمل در بررسی وضعیت موتور و تشخیص به موقع عیب از گسترش مشکل جلوگیری می کند و سبب کاسته شدن هزینه های تعمیر موتور هود شما می شود.

تعمیر هود لتو
تعمیر هود لتو

 انواع علائم نارسایی موتور هود چیست؟

موتور هود متشکل از اجزای متفاوتی است و خرابی هر یک از این اجزا اغلب علائم متفاوتی را ایجاد می کند، از با اهمیت ترین اجزای موتور هود می توان به قطعاتی هم چون کمپرسور، پروانه، گیره و … اشاره کرد که نقص در هر یک از آنها باعث ایجاد مشکل در عملکرد کلی موتور می شود.

به طور کلی معیوب شدن هر یک از این قطعات را می توان علت خرابی موتور تاثیر گذار در آن دانست، در صورتی که از علائم خرابی کم اهمیت تر موتورهود قرار است که نام برده بشود، می توان به موارد زیر را مطرح کرد:

 •  بعد از اینکه تصمیم به روشن کردن هود می گیرد این هود با کلید دستگاه روشن نمی شود و فن روشن نمی شود.
 •  از داخل هو لتو بوی نامطبوع مانند آتش استشمام می شود.
 • هنگامی که هود لتو را روشن می کنید، صداهای غیرعادی و بیش از حد از دستگاه شنیده می شود.

توجه و دقت به این نکته خالی از لطف نیست که مشاهده این علائم به تنهایی نشانه خرابی و سوختن موتور هود نیست و برای اینکه با خیالی آسوده ریشه مشکل را برطرف کرد باید مراحل عیب یابی دستگاه را به ترتیب طی کنید.

برای نمونه، از مواردی که احتمالش وجود دارد پس از روشن شدن هود باعث ایجاد صدای غیرعادی شود، اتصالات موتور و فن شل شده باشد و می توانید با درست کردن و سفت نمودن اتصالات شل شده، عملکرد مناسب هود خود را مورد تست قرار بدهید.

علت خراب شدن موتور هود لتو چیست؟

دلایلی است که در نهایت منجر به خرابی یا مشکلات زیاد موتور هود لتو آشپزخانه می شود.

این موارد را به این طریق می توان بیان کرد:

 1. در زمان طبخ غذا از روشن کردن هود صرفه نظر می کنید.
 2. از محافظ برای اتصال دستگاه به برق استفاده نمی کنید.
 3. عدم نظافت منظم و اصولی هود لتو.

دانستن این موارد قبل از اینکه موتور هود بسوزد، منجر به نگهداری مناسب می شود و طول عمر هود افزایش داده و دیگر نیازی به تعمیرات خاص هود در محل نخواهید داشت.

علت سوختن موتور هود لتو این است که، هنگام آشپزی هود را روشن نکنید، هود موظف به جذب چربی ها و ذرات آلوده را در حین پخت است.

 اگر هود در حین پخت و پز فعال نشد، گرمای اجاق گاز باعث گرم شدن قسمت های هود می شود.

گرم شدن بیش از حد قطعات هود نیز مشکلاتی را ایجاد می کند در هود و کارایی دستگاه کاهش می یابد.

تابلوهای موتور هود از محافظ برای اتصال هود به برق استفاده نمی کند بسیاری از کاربران هود ممکن است هنگام وصل کردن دستگاه از محافظ استفاده نکنند.

اگر از محافظ الکتریکی استفاده نمی کنید و دستگاه را مستقیماً به برق وصل می کنید، با گذشت زمان ممکن است موتور دستگاه به دلیل نوسانات جریان الکتریکی دچار نقصان و صدمات بشود.

 با مشاهدهٔ نبودن مکش به مقدار لازم از دستگاه هود و البته روشن نشدن این دستگاه از جمله معایب و مشکلاتی است که ممکن است برای موتور هود شما بیفتد.

 در این مواقع باید تعویض موتور و جایگزین کردن موتور جدید برای دستگاه هود لتو را انجام بدهید.

راه کار های پیشگیری از سوختن موتورهود لتو

موارد بسیار وجود دارد که در صورت عدم توجه به آنها، عمر هود لتو را تا حد زیادی می کاهد، در کل عدم رعایت نکته های بیان شده باعث ضعف و سوختن موتور هود آشپزخانه در پایان می شود.

اگر می خواهید هود آشپزخانه را از خرابی های نا به هنگام در امان نگه دارید، توصیه می شود به تمام نکات ذکر شده توجه کنید.

 1. اگر فیلتر هود خیلی کثیف است، اقدام به تعویض آن نمایید.
 2.  فیلتر را حداقل یک بار در ماه با استفاده از موادی مانند آمونیاک، سرکه، جوش شیرین و غیره تمیز کنید.
 3. هر زمان که قرار است از اجاق گاز استفاده بکنید، هود را روشن کنید.
 4. به فاصله استاندارد هود که قرار است نصب گردد توجه کنید.
 5. بهتر است برای درامان ماندن از نوسات برق برای اتصال دو شاخه به پریز از محافظ استفاده کنید.
 6. برای تمیز کردن هود از مواد شوینده مخصوص استفاده کنید.
تعمیر هود لتو
تعمیر هود لتو

تعمیر هود لتو در محل

برای این که دیگر دستگاه هود لتو خود را به هنگام خراب شدن به تعمیر گاه نبرده و در هزینه و وقت صرفه جویی لازم را داشته باشید در همان نزدیکی و در همان محل خود به دنیال یک تعمیر کار خود باشید.

یکی از این تعمیر کاران زبردست در محل همین کادر فعال و کارشناسان با تجربه دکتر آچار می باشد و کسی جز این نخواهد بود که بتواند یک تعمیرات با کیفیت را به شما ارائه بدهد.

تعمیر هود لتو در منزل

از بزرگ ترین هدف کادرفعال دکتر آچارجلب رضایت و آسایش کاربران محترم می باشد به همین منظور می توانید از خدمات تعمیر هودلتو در منزل استفاده بکنید، فقط کافی است که با یکی از شماره های تماس کارشناسان دکتر آچار ارتباط برقرار کنید.

هزینه تعمیر هود لتو

هزینه تعمیر تجهیزات هود لتو شما بستگی به نوع دستگاه شما، علت خرابی آن، نیاز به تعویض دستگاه و مواردی از این قبیل دارد، ما مناسب ترین و منصفانه ترین هزینه ها را برای مشتریان خود محاسبه کرده ایم.

این که تعمیر کار بخواهد قطعه ایی را تعمیر بکند و یا اینکه در صورت تعمیر نشدن وارد عملیات تعویض بشود و این هزینه ها به همراه هزینهٔ ایاب و ذهاب و خدمات ارائه داده شده با هم مورد محاسبه قرار می گیرد.

نتیجه گیری

دستگاه های هود با داشتن کیفیت های بالا باز هم احتمال خرابی آنها وجود دارد که باید از قطعات با کیفیت و فابریک استفاده کرد و هم چنین از افراد متخصص ماهر و حرفه ایی کمک گرفته بشود.

با توجه به خرابی های دستگاه هود لتو می توانید از کارشناسان مجرب دکتر آچار طلب کمک بشود تا در یک بازده زمانی بسیار کوتاه خدمات تعمیرات را برای شما انجام بدهند. گاهی ممکن است که موتور دستگاه هود لتو یا قطعات دیگرش صدمه دیده باشند.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 3
 1. مهتاب جابری 2 ماه قبل

  هودمون صدای خیلی زیادی داره، علتش چیه؟ خودمون می تونیم تعمیرش کنیم؟

  1. دکتر آچار 2 ماه قبل

   عرض ادب و احترام صدا دادن زیاد هود می تواند دلایل مختلفی داشته باشد، ایراد و خرابی پروانه، شل بودن قطعات هود، ایراد و خرابی موتور هود، کثیفی فیلتر هود آشپزخانه، ایراد و خراب حسگر هود و… از مهم ترین دلایل صدای هود شناخته می شود که باید توسط تکنسین عیب یابی، بررسی و تعمیر شود

 2. غلام خوئینی ها 2 هفته قبل

  مادرم از کارتون رضایت داشتن خدا خیرتون بده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید