تعمیر برد الکترونیکی جاروبرقی

تعمیر برد الکترونیکی جاروبرقی


دستگاه جاروبرقی هم یکی دیگر از لوازم مهم و ضروری در امر پاکیزگی خانه به شمار می آید. دستگاه جاروبرقی هم مانند دیگر لوازم احتمال دارد که در اثر گذشت زمان و به مرور استفاده کردن دچار مشکلاتی بشود و نیاز به تعمیرات داشته باشد، در مقاله تعمیر برد الکترونیکی جاروبرقی شما را با تعمیرات تخصصی جاروبرقی آشنا می کنیم.

از این دستگاه هم مانند دیگر لوازم باید نهایت دقت در امر نگه داری و نحوه ی استفاده از دستگاه را توجه داشته باشید.

قطعه ی برد در دستگاه جاروبرقی مانند دیگر لوازم بسیار مهم است و تمامی عملکردهایش بستگی به این قطعه دارد و هر زمان که دستگاه جاروبرقی شما خراب بشود باید عوامل را مورد بررسی قرار دهید تا مشکل اصلی را جویا بشوید.

تعمیر برد الکترونیکی جاروبرقی
تعمیر برد الکترونیکی جاروبرقی

 بنابراین قبل از اینکه به سراغ تعمیر برد الکترونیکی جاروبرقی به علائم و نشانه‌های آن توجه کنید و سعی کنید تمام مشکلات و معایب دیگری را که می‌توانند چنین علائمی را ایجاد کنند چک نمایید و در آخر به سراغ تعمیر بروید.

خراب شدن برد دستگاه جاروبرقی چه علائمی می تواند داشته باشد؟

در ابتدای کار بسیار مهم است که افراد متخصص تعمیرکار عیب و ایراد دستگاه جاروبرقی را به خوبی متوجه بشوند و ایراد اصلی را تشخیص دهند.

در مرحله ی اول باید نشانه های خرابی را چک کرد تا با توجه به آن منبع ایراد اصلی را تشخیص دهند.

این را هم بدانید که انجام تعمیر برد الکترونیکی جاروبرقی شما  برای آخرین مرحله می باشد و اگر مشکلی در قسمت های دیگر نباشد می توانید در نهایت تعمیر برد را انجام  دهید.

از علائم خراب شدن قطعه ی برد الکترونیکی جاروبرقی می توان موارد زیر را نام برد:

 • تنظیم نشدن سرعت دستگاه جاروبرقی
 • کم شدن قدرت مکش دستگاه جاروبرقی
 • وجود جرقه در قسمت کلیدهای جاروبرقی
 • روشن نشدن دستگاه جاروبرقی
 • در زمان انجام کار با دستگاه، جاروبرقی به طور ناگهانی خاموش بشود.
 • دیرتر روشن شدن دستگاه جاروبرقی
 • خود به خود مکش دستگاه جاروبرقی کم و یا زیاد می شود.
 • با استفاده کردن از دکمه ی خاموش، دستگاه جاروبرقی خاموش نمی شود.

را نام برد که با مشاهده ی این موارد می توان پی به خراب شدن برد دستگاه جاروبرقی ببرید.

تعمیر برد الکترونیکی جاروبرقی
تعمیر برد الکترونیکی جاروبرقی

تنظیم نبودن سرعت جاروبرقی که یکی از موارد نشان دهنده ی معیوب شدن برد الکترونیکی است، این قطعه ایی است که با استفاده از آن می توان قدرت مکش جاروبرقی را کنترل کرد و کم و زیاد نمود.

در برخی از موارد با استفاده کردن از این کلید نمی توان سرعت دستگاه جاروبرقی را کنترل نمود که در این زمان احتمالاً قطعه ی برد الکترونیکی دچار آسیب شده است.

که بعد از تعمیر برد الکترونیکی جاروبرقی باید عملکرد دکمه ی جاروبرقی را کنترل نمود ولی در بعضی اوقات  هرز شدن دکمه می توان باعث نمایان شدن این مشکل بشود.

کاهش مکش دستگاه جاروبرقی می تواند یکی دیگر از نشانه های خراب شدن برد الکترونیکی باشد، البته شما باید توجه داشته باشید که عوامل دیگری هم در بروز این مشکل نقش دارد.

ولی پس از بررسی کردن اگر آن موارد نبود می توان به برد الکترونیکی شک کرد، گاهی انسداد لوله، کثیف بودن فیلتر و یا پر شدن کیسه ی جاروبرقی می تواند این مشکل را ایجاد نماید.

پس از چک کردن همه ی این موارد در مرحله ی بعدی می توانید اگر ایراد در این قسمت نبود به سراغ تعمیرات برد الکترونیکی بروید.

جرقه زدن، اگر شما در دستگاه جاروبرقی خود شاهد جرقه بودید  باید خازن های پارازیت گیر را بررسی کرده، زیرا این قطعات خازن ها در مدل سه تایی است که موظف به جذب جرقه ها می باشد.

آموزش تعویض و تعمیر برد الکترونیکی جاروبرقی

انجام دادن کار تعمیر برد الکترونیکی جاروبرقی نمی تواند کار مشکلی باشد ولی در مواقعی که ایراد در عملکرد دستگاه جاروبرقی باشد، نیاز است که قطعه ی برد اصلی را تعویض کرد.

تعمیر برد الکترونیکی جاروبرقی
تعمیر برد الکترونیکی جاروبرقی

همان طور که می دانید این قطعه بسیار مهم و با اهمیت در عملکرد دستگاه جاروبرقی است، اکثریت برد ها از قطعات مختلفی مانند آی سی ها، خازن ها، مقاومت، دیود و بقیه ی قطعات الکترونیکی که قرار گرفتن همه ی این قطعات و اتصال آنها در کنار یکدیگر بر روی برد، برد الکترونیکی دستگاه را تشکیل خواهد داد که برای هر وسیله الکترونیکی عملکرد خاص خود را خواهد داشت.

 گاهی انجام عمل تعویض بهتر از انجام تعمیر برد الکترونیکی جاروبرقی است، برای انجام این کار می توانید با کادر متخصص دکتر آچار با شماره تلفن 02144320406 ارتباط برقرار کرده تا در کوتاه ترین زمان این کار را با ضمانت برای تان انجام دهند.

برای انجام تعویض برد باید در ابتدای کار لوله و کیسه را از دستگاه جدا کرده، در پوش دستگاه را برداشته و بعد با استفاده از پیچ گوشتی رویه موتور را برداشت.

هر موردی که جلوی خروج قطعه ی برد را می گیرید بهتر است از سر راه برداشته بشود، برای راحت تر شدن کار می توانید از اتصالات برد اصلی عکس بگیرید تا در زمان وصل کردن دوباره با مشکل روبرو نشوید و همان طور که اجزا را از ابتدای کار باز کرده اید، دوباره می توانید همه را نصب کنید و تعویض را انجام دهید.

تعمیر برد الکترونیکی جاروبرقی
تعمیر برد الکترونیکی جاروبرقی

چند نکته ی مهم در مورد تعمیر برد الکترونیکی جاروبرقی

البته قابل ذکر می باشد که انجام کار تعمیر و یا تعویض قطعه ی برد نیازمند دانش و اطلاعات کافی می باشد و در صورتی که شما این اطلاعات لازم را ندارید بهتر است از انجام دادن این کار صرفه نظر کنید.

احتمال دارد در برخی از موارد هزینه ی تعمیر این قطعه کمتر از تعویض قطعه ی برد باشد ولی گاهی هم اتفاق افتاده که انجام تعمیرات امکان پذیر نیست.

در زمان انجام تعمیر برد الکترونیکی جاروبرقی باید توجه داشته باشید که دستگاه به برق نباشد و نکات ایمنی را به خوبی رعایت کنید.

هزینه تعمیر برد الکترونیکی جاروبرقی

هزینه تعمیر برد الکترونیکی به مواردی نظیر نوع خرابی و شدت خرابی برد الکترونیکی جاروبرقی بستگی دارد، نگران هزینه تعمیرات برد الکترونیکی جاروبرقی نباشید چرا که کلیه هزینه های تعمیرات در این مجموعه  بر اساس نرخ اتحادیه محاسبه شده و کاملا منصفانه می باشد.

تعمیر برد الکترونیکی جاروبرقی
تعمیر برد الکترونیکی جاروبرقی

سخن پایانی

اگر در عملکرد دستگاه جاروبرقی  و کم شدن مکش دستگاه با مشکل روبرو شدید باید قطعه ی پتانسیومتر را چک کرده، زیرا این قطعه  ممکن است در اثر تغییر دادن جریان هدایت شده از ترایاک در افزایش قدرت مکش جاروبرقی نقش داشته و در زمانی که این قطعه از قسمت برد با مشکل روبرو بشود.

در کاهش مکش جاروبرقی تاثیر گذار خواهد بود و اگر توانستند افراد متخصص کار تعمیرات را انجام بدهند که هیچ وگرنه در غیر این صورت نیاز به تعویض قطعه ی برد خواهد بود و قطعه ی جدید برد الکترونیکی را باید جایگزین نمود.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 6
 1. پرویز نعمتی 1 سال قبل

  خیلی بی نقصه

 2. محمدحسن عسگری 1 سال قبل

  خرید آنلاین هم دارید

 3. رمضان باقری 1 سال قبل

  واقعا گارانتی 1 ساله میدید تو ایران گارانتی 1 ساله میدونی یعنی چی من تو شک هستم

 4. جمشید قهرمانی 1 سال قبل

  خدا خیرتون بده تعمیرات عالی انجام شد

 5. مرتضی آشوری 1 سال قبل

  به من گارانتی 1 ساله داده شد و بسیار راضی هستم

 6. سجاد آدینه 1 سال قبل

  دم بچه های دکتر آچار گرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید