راهنمای خرید کولر گازی

راهنمای خرید کولر گازی


در متن راهنمای خرید کولر گازی شما را با موارد مهمی که در امر خرید کولر گازی دارای اهمیت می باشد، آشنا کرده تا بهتر بتوانید تصمیم بگیرید و بهترین را انتخاب داشته باشید و کمتر نیازمند تعمیرات کولرگازی بشوید.

کولرهای گازی در مدل های بسیار متنوعی در بازارها موجود می باشد که به دلیل تنوع زیاد افراد خریدار گاهی دچار گمراهی و سردرگمی شده که کدام برند و یا مدل می تواند یک کیفیت عالی داشته باشد، یکی از موارد که باید خاطر نشان کنید توجه داشتن به متراژ خانه می باشد.

 در کل سه مدل کولر گازی موجود می باشد، کولر گازی اسپلیت، کولر گازی پنجره ایی، کولر گازی ایستاده که هر کدام ویژگی مختص به خود را دارا هستند.

راهنمای خرید کولر گازی
راهنمای خرید کولر گازی

راهنمای خرید کولر گازی

در زمان خریدن دستگاه کولر گازی باید اطلاعات لازم در مورد این دستگاه داشته باشید تا بهترین خدمات توسط این دستگاه به شما داده بشود و بدانید کولر گازی باید دارای چه مشخصه ایی باشد تا برای شما متناسب باشد.

کمپرسور در اصل قلب کولر گازی است و این مورد می تواند از موارد مهم در امر راهنمای خرید کولر گازی باشد، و موظف به متراکم کردن گاز مبرد داخل دستگاه می باشد، اطلاع داشته باشید که کولرهای گازی دارای سه نوع کمپرسور هستند.

کمپرسورهای اسکرول، پیستونی و روتاری، قطعهٔ کمپرسورها قطعاتی هستند که با فشرده سازی و کاهش حجم گاز سبب بالا رفتن فشار می شوند، در کولر گازی این کمپرسورها هستند که نقش اصلی را دارند و از نظر ساختارشبیه کمپرسورها در یخچال می باشند.

در بحث قدرت سرمایش که مهم ترین مشخصه چیلر بعد از مصرف برق است، بهترین عملکرد را کمپرسورهای اسکرول دارا هستند و انواع روتاری و پیستونی در شرایط یکسان قرار دارند، به همین دلیل نمی توان در مورد آنها نظر قطعی داشت.

بررسی کمپرسور کولر گازی

در چیلرهای امروزی کمپرسور روتاری رایج ترین نوع است و انواع اسکرول با وجود عملکرد بهتر بسیار کمتر مورد استفاده قرار می گیرند، زیاد درگیر نوع کمپرسور نباشید، به طور کلی باید دانست که سیستم های دارای کمپرسور پیستونی در مناطق گرمتر از قدرت خنک کنندگی بهتر و بیشتر از سایر مدل های کمپرسور برخوردارند.

از طرفی کمپرسور از نوع پیستونی در مناطق معتدل و مرطوب بیشترین تاثیر را دارد، علاوه بر این موارد کمپرسور اسکرول به دلیل قدرت بالا معمولا در کولر گازی استفاده می شود.

بررسی رادیات کولرگازی

رادیات یکی از موارد راهنمای خرید کولر گازی می باشد، در کل اکثر کولرهای که وجود دارند از رادیاتورهای آلومینیومی استفاده می کنند زیرا قیمت آنها ارزانتر است اما رادیاتورهای مسی طلایی کیفیت بهتری دارند و به مراتب قیمت کولر گازی را بالاتر می برد.

نکته ضروری این است که برای مناطق شمالی و مرطوب توصیه می شود که از رادیاتورهای طلایی خریداری بشود، زیرا رطوبت در مدل های آلومینیومی باعث زنگ زدگی می شود اما در رادیاتورهای طلایی این مشکل به وجود نخواهد آمد.

نوع گاز مصرفی در کولرهای گازی هم در راهنمای خرید کولر گازی قرار دارد، در وضعیت کنونی اکثر کولرهای موجود در بازار از گاز R410 استفاده می کنند، زیرا با محیط زیست سازگارتر هستند، ولی بعضی دیگر از مدل های ارزان قیمت در بازار وجود دارد که از گاز R22 استفاده شده، ویژگی گاز این است که R410 خنک تر بوده و گاز قدیمی R22 می تواند بهتر باشد، اگر برای شما هرینهٔ خرید و اختلافش برای خرید یک دستگاه بهتر فرق ندارد می توانید با دادن هرینهٔ بیشتر یک کولر گازی R410 بخرید.

کولرگازی های اینورتر

کولر گازی اینورتر یکی دیگر از نمونه های دیگر کولرهای گازی است که کولر گازی اینورتر یکی از محبوب ترین مدل های امروزی است که نسبت به مدل های معمولی انرژی کمتری مصرف می کند.

به طور کلی هر مدلی با برد اینورتر می تواند از این قابلیت کمک بگیرد اما بهتر است مدلی با برد اینورتر خریداری کنید. از ویژگی های بارز مدل های اینورتر این می باشد که علاوه بر مصرف انرژی کمتر، نویز کمتری دارند و همچنین بهترین عملکرد و کارایی را دارا می باشد، بنابراین ارزش هزینه کمی بالاتر را دارند.

بهتر است که در هنگام خرید به ظرفیت و سایز کولرهای گازی توجه داشته باشید زیرا احتمال دارد که در هنگام استفاده از این دستگاه ها نتوانید سرمای مورد نیاز را برای خود تامین نمایید و بعد از خرید به مشکل روبرو بشوید.

در زمان گرفتن تصمیم در مورد سیستم تهویه مطبوع، به یاد داشته باشید که با توجه به رتبه بندی برچسب انرژی آن چقدر کارآمد است، سیستم رتبه بندی Energy Star به گونه ایی می باشد که برای نشان دادن چگونگی کارآمدتر بودن و مصرف کمتر برق است.

در سیستم های گرمایشی و سرمایشی که کارایی آنها این گونه می باشد که دو منظوره هستند و با دو رنگ مجزا مشخص شده اند، رنگ قرمز آلارمی برای این می باشد که دستگاه چقدر کارآمد است، رنگ آبی نشانگر این است که برای خنک کردن است.

برای داشتن مصرف انرژی کم وخریداری یک سیستم تهویه می تواند در هزینه صرفه جویی کند و این مورد حائز اهمیت بوده بسیار قابل مشهود است، در دراز مدت در مصرف برق خود صرفه جویی کنید، اما خرید این دستگاه ها گران تر است.

یک کولر گازی چه مشخصات و ویژگی هایی می تواند داشته باشد؟ بعد ازگذرندان مرحلهٔ انتخاب نوع کولر و سایز، نوبت به قسمت مهم تری می رسد، با وجود تکنولوژی امروز در خانه کار را برای خنک شدن خانه آسان کرده، بنابراین هنگام خرید کولر گازی حتماً به توضیحات ذکر شده در دفترچه راهنما توجه کنید.

راهنمای خرید کولر گازی
راهنمای خرید کولر گازی

یکی دیگر ازمواردی که اهمیت دارد در راهنمای خرید کولر گازی وجود سنسور می باشد، سنسور حضور، برخی از دستگاه های تهویه مطبوع دارای سنسورهایی هستند که می توانند تشخیص دهند که چه زمانی فردی در اتاق است و چه زمانی اتاق خالی است.

بنابراین می توان دستگاه را متناسب با آن تنظیم کرد تا در مصرف انرژی صرفه جویی شود، این خنک کننده ها حتی می توانند هوای آزاد را به سمت شما هدایت کنند، بنابراین برای خنک نگه داشتن آن به سختی کار نمی کند.

 مواردی چون وضعیت عایق کاری ساختمانی و تعداد درب و پنجره ها و هم چنین نوع کاربری ساختمان مهم جلوه کرده که در هنگام خرید کولرهای گازی باید دقت و توجه بسیار داشت.

کمک گرفتن از کولرهای گازی توانسته  مزیت هایی را داشته باشد  و از بوی ناخوشایند کولرهای آبی در امان باشید، به ظاهر  و زیبایی ساختمان خدشه وارد نمی کند و هم چنین به غیر از مجهز بودن به سیستم سرمایشی به سیستم گرمایشی هم  مجهز بوده است که در فصل گرم سال کارایی لازم را دارد و رطوبت و شرجی بودن را کم خواهد کرد.

نتیجه گیری

بنابراین با توجه به مطالب بهتر است که در هنگام خرید کولر های گازی با آگاهی و اطلاعات لازم بروید و متراژ منازل را درنظر داشته باشید و خصوصیات کولرهای گازی را مورد بررسی قرار بدهید تا یک خرید با کیفیت و عالی داشته باشید.

بعد از خرید نوبت به نصب این دستگاه می رسد که باید از افراد حرفه ایی کمک بگیرید تا کار را با داشتن علم و دانش کافی برای شما نصب کنند و کارایی و عملکردش را مورد بررسی قرار داده و اطلاعات لازم را به شما بدهند و هر زمان که با اختلالی در عملکرد این دستگاه مواجه شدید با یک تماس از افراد ماهر دکتر آچار بخواهید تا در اسرع وقت حضور پیدا کرده و تعمیرات با کیفیت عالی را برای شما انجام بدهند.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 3
 1. غلامرضا مقدم 3 هفته قبل

  نصب کولر گازی در نسیم شهر تهران هم انجام میدن تکنسین ها؟

 2. صادق طباطبائی 2 هفته قبل

  قیمت تعمیر کولرگازی در تهران به چه اساسی است؟

  1. دکتر آچار 2 هفته قبل

   قیمت تعمیر لوازم خانگی در مجموعه دکتر آچار مطابق با نرخ اتحادیه محاسبه می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید