دلیل چسبیدن یخ در باکس یخ ساید چیست

دلیل چسبیدن یخ در باکس یخ ساید چیست


در متن دلیل چسبیدن یخ در باکس یخ ساید چیست شما را با عوامل این مشکل در دکتر آچار آشنا میکنیم. قابلیت ساخت یخ در یخچال های ساید بای ساید کار را بسیار ساده تر کرده و دیگر از قالب های یخ ساز کمتر استفاده می شود و یخ خیلی راحت در دسترس شما خواهد بود.

 گاهی اتفاق افتاده است که شما با مشکل چسبیدن یخ ها با هم روبرو بشوید و کار سخت می شود و دیگر یخ ها از دستگاه تان خارج نمی شود باید به دنبال راه حل باشید و راهکار را بیابید.

بهتر است بدانید که یخ می تواند به دستگاه یخ ساز یخچال تان صدمه ایی وارد خواهد کرد، انجام تعمیرات یخ ساز می تواند بسیار گران باشد اگر به یخ ساز خود آسیب بزنید.

یخ می تواند به حدی بزرگ باشد که بتواند اجزای حیاتی را بشکند، البته قابل ذکر می باشد، راه‌هایی برای تشخیص یخ‌زدگی دستگاه وجود دارد تا بتوانید از صدمهٔ بیشتر به آن پیشگیری بشود، وقتی یخ نتواند از صفحه اواپراتور بیرون بیاید، قسمت یخ ساز یخچال یخ می زند.

با ادامه جریان آب بر روی یخ یخ زده، به شکل گیری ادامه می دهد تا زمانی که یک یخ بزرگ درست بشود، یخ زدگی می تواند مانع از افتادن یا بزرگ شدن یخ ساز شما به اندازه ای شود که به صفحه اواپراتور آسیب برساند و منجر به تعمیرات گران قیمت دستگاه یخ شود، اگرچه تشخیص یخ زدگی می تواند کار ساده ایی باشد، اما تعیین علت یخ زدگی نمی تواند راحت باشد.

بروز این ایراد می تواند به خاطر چندین دلیل باشد که چرا یک یخ ساز می تواند یخ بزند، برای جلوگیری از یخ زدن مداوم یخ ساز اغلب باید به مشکل اساسی رسیدگی شود.

دلیل چسبیدن یخ در باکس یخ ساید چیست
دلیل چسبیدن یخ در باکس یخ ساید چیست

دلیل چسبیدن یخ در باکس یخ ساید چیست ؟

هنگامی که در قسمت یخساز یخچال تان با چسبیدن یخها مواجه می شوید می تواند دلایلی برای بروز این ایراد وجود داشته باشد که در این متن شما را با این موضوع و علت پیدایش این ایراد آشنا می کنیم و اطلاعات لازم به شما داده می شود:

دلیل چسبیدن یخ در دستگاه یخ ساز یخچال در کنار هم یا غیره یکی دیگر از مشکلات یخ سازهای برندها و مدل های مختلف یخچال، چسبیدن یخ در دستگاه یخ ساز است.

 این مشکل می تواند دلایل مختلفی داشته باشند، پر کردن بیش از حد مخزن یخ ساز و عدم استفاده مداوم از دستگاه یخساز می تواند یکی از علل بروز این مشکل باشد.

در صورت عدم استفاده مداوم از دستگاه یخ ساز، با خاموش کردن و روشن کردن دستگاه یخ ساز در صفحه نمایش یخچال یا دکمه کناری دستگاه یخ ساز، یخ ساز را خاموش کنید، زیرا پس از مدتی استفاده نمی شود و بیش از حد پر می شود، زمان باعث فشرده شدن و چسبیدن یخ به هم می شود.

اگر با چسبیدن یخ ها با روبرو شدید، ظرف یخ را بکشید و در سینک بریزید زیرا یخ قالب های بزرگی را تشکیل داده و بقیه را داخل ظرف جدا کنید و بلافاصله ظرف را در جایگاه خودش قرار بدهید.

مهم ترین دلیل چسبیدن یخ ها می تواند به خاطر باز بودن درب یخچال فریزر و یا خراب شدن نوار دور درب یخچال باشد که باعث نفوذ رطوبت و گرما به داخل یخچال شده است.

البته در زیر پدال یخچال در قسمت یخساز یک دمپر وجود دارد که با حرکت باز و بسته شدن یخ ها را به خارج هدایت کرده و احتمال دارد که این عملیات به درستی اجرا نشود و باز بماند و رطوبت وارد یخچال بشود و یخ ها به بچسبد، در صورت حضور تکنسین ها، یخچال را بررسی کرده و ایراد را مشخص کرده و عیب را به راحتی برطرف می کنند.

 دلیلی بعدی که سبب بروز این مشکل می شود، سرمای کافی وجود ندارد، اگر سرمای کافی داخل فریزر نباشد باعث آب شدن یخ و چسبیدن آن به هم می شود.

این کمبود سرما به طور معمول به دلیل خرابی فن داخلی ایجاد می شود. هنگامی که فن خراب می شود و به درستی کار نمی کند، باعث می شود مقداری از سرما پایین بیاید و یخ کمی و دوباره آب شود، پس دریافت سزمای مورد نیاز دوباره یخ های آب شده بهم می چسبد.

یک مورد هم پر شدن بیش از حد یخ ها می تواند علتش باشد، که شما خودتان می تواند با بررسی و خارج کردن یخ های اضافی از قسمت یخساز ایراد را برطرف نمایید.

برای بررسی و رفع این مشکل از یک تکنسین حرفه ای تعمیر یخچال کمک بگیرید. مورد بعدی این است که اگر دستگاه یخچال شما برای یک مدت زمان خاموش باشد احتمال اینکه این ایراد را مشاهده کنید بسیار زیاد خواهد بود.

مورد دیگری که می تواند شما شاهد این ایراد باشید و یخ ها بهم چسبیده باشند زمانی که اتصال برق یخچال قطع شده باشد.

مشکلات عمده در قسمت یخساز یخچال تان می تواند شامل مواردی چون:

برای یک مدت زمان قسمت یخساز یخچال تان کارش متوقف شده باشد، احتمال دارد که قطعهٔ ترموستات یخچال تان خراب شده و نیاز به تعمیرات دارد، گاهی هم اتفاق افتاده است که یخ در قالب یخ گیر کرده است.

پیدایش ایراد در قسمت یخساز می تواند به خاطر تراز نبودن یخچال تان باشد، برخی از موارد دیگر احتمال دارد که انسداد لوله ورودی آب یخچال سبب این ایراد شده باشد، یخ زدن یخساز یخچال باعث این مشکل بشود.

دلیل چسبیدن یخ در باکس یخ ساید چیست
دلیل چسبیدن یخ در باکس یخ ساید چیست

هزینه تعمیر ساید بای ساید

 با قیمت های گزاف این دوره برای پرداخت لوازم منزل به همان نسبت اگر قطعه ایی از این لوازم هم خراب بشود و کارایی خود را از دست بدهد می تواند شما را در گیر پرداخت هزینه های بسیار بالا بکند بنابراین توجه داشتن به عملکرد یخچال تان و کار را به دست افراد متخصص سپردن می تواند در این امر از پرداختن هزینه ها پیشگیری بشود.

در صورتی که قطعه ایی خراب بشود باید دید که در مرحلهٔ اول آیا این قطعه قابلیت تعمیر را دارد یا خیر و در غیر این صورت باید قطعهٔ جدید را جایگزین قطعهٔ معیوب شده کرد و این موارد در هزینه های تعمیرات یخچال و یخساز موثر واقع می شود.

 نتیجه گیری

بهتر است که در زمان استفاده کردن از دستگاه یخچال ساید بای ساید خود در هر برندی که می باشد به عملکردش توجه داشته باشید و با کوچکترین ایراد فوراً اقدامات لازم را در جهت برطرف کردنش انجام بدهید تا قبل از اینکه به قطعات دیگر صدمه ایی بیشتر وارد بکند و با یک هزینهٔ کمتر و موارد دیگر زوتر تعمیر بشود.

ما به شما متخصصین دکتر آچار را معرفی می کنیم زیرا با مهارت خاص و آموزش های لازم که دیده اند و اطلاعات که به روز دارند به راحتی می تواند مشکل اصلی را تشخیص داده و آن را برطرف نمایند.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 4
 1. صادقی 4 ماه قبل

  خوب بود

 2. صادقی 4 ماه قبل

  خوب بود متشکرم.

 3. پریسا طاووسی 4 هفته قبل

  ما یخ سازمون خراب شده بود، ازش یخ خارج نمیشد زنگ زدیم تعمیرکارتون گفت یه قطعه باید عوض بشه، شوهرم خودش قطعه رو عوض کرد، حل شد مشکل، باورم نمیشه هنوز از این کارا رایگان انجام بشه

  1. دکتر آچار 4 هفته قبل

   سلام و عرض ادب، وقت شما بخیر، مشاوره تلفنی رایگان یکی از خدماتیه که توسط تکنسین های ما انجام میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید