تعمیر هود مس

تعمیر هود مس


تعمیر هود مس در تهران

هود هم یکی دیگر از لوازم آشپزخانه ها است و مانند دیگر وسایل نیازمند مراقبت و تعمیرات می باشد، هود در شکل ظاهری  انواع مختلفی و تنوع های بسیاری دارد و این تنوع تاثیری در مشکلات پیش آمده برای هود مس نخواهد بود، تقریباً همه ی هود ها دارای یک ساختار هستند و در زمانی که این دستگاه در مکش هوای آشپزی دچار اشکالاتی شد باید کار تعمیر هود مس و تمیز کردن را شروع کرد و در این زمان باید در ابتدا اشکالات هود مس را پیدا کرد و بعد دستگاه را عیب یابی نمود.

دستگاه هود از هر نوع برندی که باشد دارای یک ساختار ساده و همچنین قطعات ساده است و همیشه با دیدن یک اشکال کوچک باید آن را برطرف کرد تا از پیش آمدن مشکلات بزرگ تر جلوگیری به عمل آید.

دستگاه هود دارای کاربردهای بسیاری است که شاخص ترین آن خارج کردن بو و دود و هوایی که در زمان آشپزی ایجاد می شود و رطوبت و چربی را از منزل خارج می کند.

تعمیر هود مس

وجود صداهای زیاد و غیر عادی از دستگاه هود مس

معمولاً در زمان استفاده از این دستگاه و با روشن کردنش  فقط صدای آرام و یکنواختی شنیده می شود  که آن هم مربوط به موتور و فن دستگاه است، ولی وقتی که صدای ناهنجاری از دستگاه شنیده شد باید سریع دستگاه را خاموش کرد تا آسیب به قسمتهای دیگر وارد نشود و پوشش هود را برداشته و قطعات را چک کنید و در صورت شل شدن قطعه ایی و یا جدا شدنش آن را درست کنید و اگر قطعه ای خراب شده که نیازمند تعمیرات می باشد، که در بیشتر اوقات مشکل از موتور هود می باشد که باید بیشتر بررسی بشود.

اشکالات عمده ی هود مس

این دستگاه هم مانند دیگر لوازم همانطور که گفتیم  در صورت بروز مشکل باید تعمیر بشود و خراب شدن یکی از قطعاتش  دلیلی برای به وجود آمدن  مواردی مانند: صداهای بسیار هود، روشن نشدن هود، یکسره شدن هود، کار نکردن صفحه ی نمایش، ضعیف شدن مکش هود و خراب شدن کلید لمسی هود از جمله مواردی است که به طور عمده برای دستگاه هود مس ممکن است پیش بیاید.

تعمیر هود مس

نکاتی در مورد نگهداری دستگاه هود مس

  • در زمان نصب برق ورودی دستگاه هود را از بالای کابینت بکشید و از پریزهای بالای گاز استفاده نکنید و با انجام این کار از آتش سوزی جلوگیری می کنید.
  • در زمان نصب به راه خروجی دستگاه به بیرون از منزل توجه کنید و اگر چنین راهی وجود نداشت می توانید از فیلتر ذغالی استفاده نمایید و وجود این قطعه دستگاه هود شما را از راه خروجی و لوله خرطومی بی نیاز می کند.
  • اگرمی خواهید که یک موتور پر قدرت دستگاه هود مس داشته باشد بهتر است در زمان آشپزی و ساعات دیگر از هود استفاده نموده و آن را روشن کنید.
  • اگر قبل از شروع آشپزی و روشن شدن اجاق گاز دستگاه هود را روشن نمایید دستگاه هود شما از حرارت حاصله از اجاق گاز و صدمات آن مصون باقی خواهد ماند.

تمیز نمودن دستگاه هود مس

  1. در هر زمانی که تصمیم به تمیز کردن دستگاه هود گرفتید باید از مواد شوینده ی خاص برای تمیز کردن استفاده کرد.
  2. فیلتر الومینیومی دستگاه هود  بسته به آشپزی دارد که هر چند وقت یک بار تمیز بشود و باید فیلتر را در داخل آب داغ  و مواد شوینده و مقدار بسیار کم جوش شیرین حتماً بشویید.
  3. تمیز نمودن هر چند وقت یکبار پره های دستگاه هود
  4. اگر جنس هود از شیشه باشد باید از شیشه پاک کن استفاده کرد.

کم شدن قدرت مکش دستگاه هود مس

گاهی ممکن است پیش بیاید که قدرت مکش دستگاه کم بشود در این زمان باید هود را تمیز کرد احتمال دارد چربی دور و اطراف موتور هود جمع شده باشد  و یا اینکه فیلتر هود  کثیف شده و در آخر خروجی هوا و یا خرطومی لوله خرج هوای دستگاه هود ممکن است مسدود شده باشد.

در صورت هر گونه مشکل برای تعمیر هود مس می توانید با تعمیر کاران تماس بگیرید و تعمیر هود مس خود را به آنها بسپارید تا رفع عیب کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *