تعمیر چای ساز و کتری برقی

تعمیر چای ساز و کتری برقی


امروزه دستگاه چای ساز و کتری برقی توانسته اند که جایگاه سماورهای قدیمی را بگیرند استفاده از دستگاه چای ساز باعث شده که مدت زمان کمتری را صرف آماده کردن چای کرد. در مقاله تعمیر چای ساز و کتری برقی شما را با ویژگی های این دستگاه آشنا می کنیم.

دستگاه های چای ساز در برندهای متفاوت و با کیفیت های متفاوت در بازار موجود است ولی باز هم ممکن است در اثر گذشت زمان و عملکردهایش به مرور با مشکل روبرو بشوند و نیازمند تعمیرکاران تعمیر چای ساز دکتر آچار بشوید.

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار

از مزایای استفاده کردن از دستگاه چای ساز و کتری برقی این است که آب را به سرعت به جوش می آورد و همچنین چای را گرم نگه می دارد.

یکی دیگر از مزیت های دستگاه چای ساز این است در صورت نبود آب نمی سوزد.

خدمات مربوط به چای ساز و کتری برقی

شما می توانید جهت تعمیر چای ساز و کتری برقی در برند های مختلف مجموعه دکتر آچار را اولویت خود قرار دهید، چرا که مرکز دکتر آچار در زمینه تعمیرات لوازم خانگی از جمله چای ساز و کتری برقی فعالیت دارد، بر اساس تجربه تعمیرکاران و متخصصین مرکز دکتر آچار مشکلات رایج این دستگاه شامل موارد زیر می باشند:

 • زنگ زدن و سولفات برد مدار ها و کف چای ساز
 • گرم نشدن کتری
 • قطع نشدن چای ساز کتری آن بهد از جوشیدن
 • روشن نشدن دستگاه چای ساز و کتری برقی
 • قطع شدن و یا سوختن فیوز برق
 • قطع شدن کتری دستگاه قبل از اینکه آب به جوش آید
تعمیر چای ساز و کتری برقی
تعمیر چای ساز و کتری برقی

چرا بعد از جوش آمدن آب چای ساز خاموش نمی شود؟

هرگاه که در قطعه ی سنسور دمای دستگاه چای ساز اختلالی در عملکردش به وجود بیاید دیگر دستگاه چای ساز بعد از جوش آمدن دیگر خاموش نخواهد شد.

از وظایف سنسور دما خاموش و روشن کردن دستگاه در یک دما می باشد که برای رفع این ایراد باید متخصصین وارد عمل بشوند و پس از عیب یابی دستگاه، عیب آن را برطرف کنند.

آموزش تعمیر معیوب شدن کلید قطع و وصل دستگاه چای ساز

اگر کلید قطع و وصل دستگاه چای ساز با ایراد روبرو شده است ممکن است که به خاطر وجود نشت بخار آب  در خراب شدن شدنش نقش داشته است، در برخی از موارد به علت داغ شدن بیش از حد که در خرابی آن تاثیر گذار بوده است.

البته می توان  بیان کرد که در بعضی از اوقات فرسوده شدن و کارایی بیش از حد دستگاه چای ساز در معیوب شدن آن موثر بوده است که با استفاده از کمک گرفتن سرویس کاران تعمیر چای ساز و کتری برقی می توانید عیوب پیش آمده را رفع کنید.

وجود لایه ی چربی بر روی آب چای ساز به چه علتی است؟

گاهی در زمان استفاده کردن از دستگاه چای ساز ممکن است که یک لایه چربی بر روی آب مشاهده کنید که وجود این لایه می تواند به خاطر وجود املاح موجود در آب مصرفی شما باشد که با استفاده از تصفیه کننده ی آب می توانید برطرف کننده این ایراد باشید.

تعمیر چای ساز و کتری برقی
تعمیر چای ساز و کتری برقی

علائم متداول خراب شدن دستگاه چای ساز

 • گرم نکردن چایی
 • قبل از اینکه چای ساز آب را به جوش بیاورد خاموش می شود.
 • معیوب شدن کلید قطع و وصل
 • وجود لایه ی چربی بر روی چای
 • خاموش نشدن چای ساز بعد از جوش آوردن آب
 • روشن نشدن دستگاه چای ساز

این موارد از مواردهایی است که ممکن است در زمان استفاده کردن از دستگاه چای ساز برای شما پیش بیاید.

وقتی که دستگاه چای ساز روشن نمی شود علت چیست؟

با مشاهده ی این مشکل بهتر است که دلایل متعددی را مورد بررسی قرار دهید، احتمال دارد که کتری و قوری دستگاه در جایگاه درست خودش قرار نگرفته باشد.

اشکال در قسمت کلید و پریز و یا دوشاخه ی کابل باشد و در آخر ممکن است ایراد در قسمت کلید خاموش و روشن و خرابی برد الکترونیکی باشد که با چک کردن همه ی این موارد می توان علت را تشخیص داد و اقدام به رفع آن نمود.

دلیل جوش آمدن مکرر دستگاه چای ساز در چیست؟

یکی از قطعاتی که در دستگاه چای ساز موظف به جوش آوردن آب می باشد وجود المنت است که بعد از جوش آوردن آب این قطعه توسط جریان برق و همچنین برد و یا ترموستات دستگاه قطع باید بشود و در مواقعی که هر یک از این قطعات با ایراد روبرو بشود، قطعه ی المنت به کارش ادامه خواهد داد.

وجود سر و صداهای زیاد در دستگاه چای ساز چه می تواند باشد؟

گاهی وجود ضربه در ایجاد سر و صدا نقش دارد زیرا باعث جدا شدن المنت از بدنه ی دستگاه شده و صدا تولید می شود.

در برخی از مدل های دستگاه چای ساز ممکن است به خاطر نو بودن دستگاه باشد که در اثر استفاده کردن می تواند این عیب رفع بشود.

در گونه و مدل های دیگر بستگی به جنس بدنه ی کتری و قطعه ی المنت به کار رفته در دستگاه چای ساز باشد.

گاهی به می تواند دلیلش بر حسب استفاده ی نادرست از دستگاه چای ساز باشد.

معیوب شدن دکمه های چای ساز و کتری برقی

یکی از مشکلاتی که ممکن است اختلال در عملکرد چای ساز و کتری برقی ایجاد بکند خراب شدن دکمه های دستگاه چای ساز و کتری برقی باشد که پیدایش این ایراد به خاطر وجود نشتی بخار آب در مدار می باشد که باید برای انجام تعمیرات اتصالات و کلیدهای آن را مورد بررسی قرار دهید.

آموزش تعمیر چای ساز و کتری برقی و نحوه ی تمیز کردن پلاتین ها

گاهی ممکن است که پلاتین های موجود در دستگاه چای ساز نیاز به تمیز شدن داشته باشد.

البته این کار را بهتر است افراد تعمیرکار تعمیر چای ساز و کتری برقی انجام بدهند که با پیدا کردن پلاتین ها در دستگاه چای ساز و بعد از بررسی آن ها اگر نقطعه ایی و یا چیز اضافه ایی را بر روی پلاتین ها یافت کردند باید تمیز بشود.

برای اینکه پلاتین ها تمیز بشود باید از یک سمباده استفاده کرد که با کشیدن بر روی پلاتین ها می توانید کثیفی ها را از بین ببرید.

گاهی ممن است یکی از دلایل خراب شدن دستگاه چای ساز وجود فاصله در بین پلاتین ها باشد که برای رفع این ایراد باید فاصله های میان پلاتین ها را تنظیم نمود.

تعمیر چای ساز و کتری برقی
تعمیر چای ساز و کتری برقی

آموزش برطرف کردن رسوبات داخل کتری برقی یا چای ساز

یک روش برای از بین بردن رسوبات می تواند استفاده کردن از سرکه ی سفید است که باید دستگاه را از این سرکه پر کرد و تا صبح اجازه بدهید در داخل دستگاه باقی بماند و بعد آن را از دستگاه خارج کرده و چندین بار دستگاه را با آب سرد شستشو دهید.

روش دیگر اینکه می توانید محلول آب و سرکه را با هم در دخال دستگاه قرار دهید و به مدت 30 دقیقه اجازه دهید تا دستگاه به جوش بیاید و بعد دستگاه را خاموش کرده و محلول داخلش را خالی نموده و کاملاً دستگاه را تمیز شست و شو دهید.

روش دیگر اینکه می توانید از جوش شیرین استفاده کنید، با ترکیب کردن جوش شیرین و آب هم می توانید به همان روش محلول سرکه ی سفید و آب دستگاه را از رسوبات پاک کنید.

انجام تعمیر چای ساز و کتری برقی در محل

هر زمان که اختلالی در عملکرد دستگاه چای ساز شما ایجاد بشود بهتر است با متخصصان ماهر تعمیر چای ساز و کتری برقی ما تماس حاصل نمایید و پس از مشاوره و حضور به موقع این افراد متخصص در محل در کوتاه ترین زمان ممکن دستگاه را عیب یابی می نمایند.

 عملیات تعمیرات را آغاز کرده و در برخی از موارد احتمال دارد که نیاز به تعویض قطعه ایی هم باشد که برای تان انجام خواهند داد و دستگاه همانند روز اول با همان کیفیت کارایی لازم را خواهد داشت.

چند توصیه ی مهم در زمان استفاده کردن از دستگاه چای ساز و کتری برقی

 1. اگر کتری برقی چای ساز شما دچار رسوبات شده است بهتر است که عمل رسوب زدایی را اجرا بکنید زیرا با بی توجهی به این موضوع ممکن است در سوختن المنت چای ساز و کتری برقی شما نقش مهمی داشته باشد.
 2. هرگز آب را بر روی سکوی آب دستگاه چای ساز نریزید زیرا باعث سوختن و زنگ زدگی خواهید شد.
 3. از ریختن آب بیش از حد مجاز اجتناب کنید و بهتر است بعد از شست و شوی کتری آن را کاملاً خشک کنید.
 4. شما برای اینکه بتوانید کمتر با مشکلات خراب شدن دستگاه چای ساز خود روبرو بشوید و همچنین طول عمر مفید دستگاه خود را افزایش بدهید بهتر است که به طور مداوم از دستگاه محافظ برق برای جلوگیری از آسیب های برق در اثر نوسانات استفاده کنید تا صدمه ایی به دستگاه تانه وارد نشود.
 5. بهتر است که دستگاه را بدون آب روشن نکنید.
 6. باید توجه داشته باشید که با فاصله ی مشخص شده ایی از دستگاه چای ساز استفاده کنید و به طور مکرر دستگاه را روشن نکنید با انجام دادن این کار می توانید از زنگ زدگی قطعه ی ترموستات دستگاه چای ساز جلوگیری لازم را به عمل آورید.
 7. در زمان تمیز کردن دستگاه از ورود آب به مدار الکتریکی جلوگیری کنید.
 8. حداقل ماهی یک بار عملیات رسوب زدایی را انجام بدهید.
 9. بهتر است  از آب تصفیه شده برای دستگاه چای ساز  و کتری برقی استفاده کنید.
تعمیر چای ساز و کتری برقی
تعمیر چای ساز و کتری برقی

هزینه های انجام تعمیر چای ساز و کتری برقی

اگر دستگاه چای ساز شما دچار مشکل بشود و نیاز  به تعمیرات داشته باشد پرداخت هزینه های تعمیرات با توجه به انجام کار تعمیر و یا تعویض قطعات و لیست نمایندگی تعمیرات صورت می گیرد که شما با تماس با نمایندگی ها می توانید از قیمت ها مطلع بشوید.

نتیجه گیری از بررسی موارد تعمیر چای ساز و کتری برقی

در تعمیر چای ساز و کتری برقی می توانید از متخصصین و سرویس کاران مجرب و با تجربه ی ما کمک بگیرید.

همیشه تعمیر کاران ما در دسترس هستند و فوراً در محل حضور پیدا کرده  و اقدامات لازم را انجام می دهند و از خدمات آن ها بهره می برید.

با قیمت به صرفه و استفاده از قطعات اصل و با کیفیت یک کار خوب و تعمیرات با کیفیت را تحویل شما خواهند داد.

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 8
 1. یدالله باقری 1 سال قبل

  چه مطلب خوبی

 2. مهران اخوان 1 سال قبل

  آدرستون رو برای بنده ارسال میکنین؟

 3. بهرام دهقان 1 سال قبل

  باورتون میشه از یه شرکت دیگه اومدن 3 تومان قیمت دادن همکار شما با 800 تومان مشکل را حل کرد

 4. هادی کرمانی 1 سال قبل

  مطلب به درد بخوری بود

 5. سیدحسین پارسا 1 سال قبل

  مطالب بیشتری بنویسین لطفا

 6. احمد صدر 1 سال قبل

  afarin matlab khobi bood

 7. مائده رهبانی 1 سال قبل

  سلام آدرس تعمیرگاه تان در شرق تهران کجاست؟ آب داخل چای سازمون جوش نمیاد

  1. تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار 1 سال قبل

   سلاو و عرض ادب، تعمیرات لوازم خانگی از جمله چای ساز در محل و منزل انجام میشه، لطفا با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید تا تکنسین مربوطه اعزام شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید