تعمیر آبگرمکن سپهرالکتریک

تعمیر آبگرمکن سپهرالکتریک


تعمیر آبگرمکن سپهرالکتریک

یکی دیگر از لوازمی که در دنیای امروز مورد استفاده برای تهیه آب گرم مصرفی استفاده می شود دستگاه آبگرمکن سپهر الکتریک می باشد، این دستگاه دارای شیر اطمینان و شیر تخلیه می باشد و باید مراقبت های خاص را انجام داد  تا از بروز مشکلات برای دستگاه آبگرمکن سپهر الکتریک جلوگیری کنید.

انجام دادن سرویس های سالیانه ی دستگاه آبگرمکن سپهر الکتریک

بهتر است بدانید که آبگرمکن های دیواری سپهر الکتریک دیرتر رسوب گرفته  و اگر موارد استاندارد را به خوبی رعایت کنید این دستگاه دارای عمر طولانی تری می باشد، در این آبگرمکن ها باید از دود کش استفاده بشود میتوانید دودکش را با دودکش هود  و دیگر وسایلی که نیاز به دودکش دارند به طور مشترک استفاده کرد، و از موارد دیگر که برای دود کش مهم است که حتماً از کلاهک در بالای پشت بام استفاده بشود در این صورت دودکش کارایی بهتری دارد.

سرویس های سالیانه دستگاه آبگرمکن سپهر الکتریک را سعی داشته باشید که سر موقع انجام بدهید تا عملکرد دستگاه دچار مشکل نشود، زیرا رسوب گرفتن مبدل دستگاه آبگرمکن باعث گرم نشدن آب داغ مصرفی و سر و صدا در لوله و یا کاهش فشار آب خواهد شد، شما می توانید با قرار ندادن شعله ی آبگرمکن در حالت زیاد  و کنترل میزان دمای آب مصرفی  از رسوب گرفتن تا حدی جلوگیری کنید تا تعمیر آبگرمکن سپهرالکتریک را دیرتر انجام دهید.

تعمیر آبگرمکن سپهرالکتریک

قرار دادن صافی آب و تعویض صافی در صورت نیاز در آبگرمکن های سپهر الکتریک

در منطقه ایی که زندگی می کنید آب مصرفی دارای سختی می باشد و درجه ی این سختی آب در مناطق متفاوت می باشد بنابراین می توان در قسمت ورودی این دستگاه از یک صافی استفاده نمود تا بتوان مقداری از سختی آب را کنترل کرد،  این کار دلیلی بر افزایش راندمان در دستگاه آبگرمکن سپهر الکتریک و همچنین طول  عمر دستگاه می باشد، باید شیر آب سرد را باز کرد  و در جلوی آن شیر قطعه ی صافی را نصب کرد  که آب از آن رد بشود و بعد وارد دستگاه آبگرمکن بشود و در صورت کثیف شدن این صافی می توانید صافی را باز کرده و تمیز نمایید و تعمیر آبگرمکن سپهرالکتریک را انجام دهید.

خراب شدن دیافراگم دستگاه آبگرمکن سپهر الکتریک

اگر با کمبود فشار دستگاه مواجه شدید باید مشکل را چک کنید، در صورتی که فشار دستگاه درست باشد و در حد طبیعی قرار داشته باشد ولی آب گرم مصرفی داغ نباشد اشکال در دیافراگم دستگاه است و می توانید از کارشناسان متخصص تعمیر آبگرمکن سپهرالکتریک بخواهید تا رفع عیب بکنند و با عمل تعویض و یا تمیز کردن قطعه ی دیافراگم مشکل دستگاه برطرف بشود و تعمیر آبگرمکن سپهرالکتریک به نحوه احسنت انجام شود.

خاموش شدن دستگاه آبگرمکن سپهر الکتریک

گاهی ممکن است در حین کار دستگاه یهویی خاموش بشود دلایلی دارد که این دلایل می تواند: عیب در شعله آبگرمکن، خراب شدن ترموکوپل، پایین اومدن فشار گاز و یا آب، آسیب دیدن واشر دیافراگم در دستگاه باشد و باید برای حل مشکل پیش آمده از تعمیر کاران ماهر و مجرب تعمیر آبگرمکن سپهرالکتریک کمک بگیرید.

تعمیر آبگرمکن سپهرالکتریک

مشکلات متداولی که ممکن است برای آبگرمکن سپهر الکتریک پیش بیاد

1-نشتی آب از مخزن دستگاه و یا از لوله های آبگرمکن

2-بیش از حد آب مصرفی گرم و یا سرد می شود؟

3-کم شدن فشار آب

4-ممکن است آب خروجی تغییری در رنگ آب و مزه ی آن به وجود بیاید.

5-نوسان پیدا کردن درجه حرارت آبگرمکن

6-خاموش شدن و یا روشن نشدن آبگرمکن

اینها از مواردی است که ممکن است برای دستگاه آبگرمکن شما پیش بیاید.

کار نکردن سنسور حرارتی آبگرمکن

از عیب های دیگری که برای آبگرمکن ها ممکن است پیش بیاید عدم تنظیم دما می باشد در بیشتر این دستگاه ها سنسور حرارتی وجود دارد که می تواند در یک سطح دما را کنترل کند، و در صورت خراب شدن این قطعه باید آن را تعمیر و یا تعویض کرد تا مشکل دستگاه برطرف بشود.

در صورت هر گونه مشکل برای آبگرمکن های سپهر الکتریک می توانید با ما تماس بگیرید تا تعمیر کاران حرفه ای خود را به محل اعزام کنیم ودستگاه را عیب یابی کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *