تعمیر پمپ درین کولر گازی

تعمیر پمپ درین کولر گازی


یکی دیگر از قطعات با اهمیت و مهم در کولر گازی ها پمپ کندانس می باشد که احتمال دارد در حین کارکرد کولرگازی هر برندی با خراب شدنش مواجه بشوید که تعمیر پمپ درین کولر گازی تخصصی است و باید از افراد حرفه ایی دکتر آچار برای این کار استفاده کرد و با درخواست تعمیرات کولر گازی از دکتر آچار دیگر نگران خراب شدن کولر گازی خود نباشید.

با خراب شدن قطعه پمپ درین در کولرگازی عملکرد کولر تان دچار اختلال خواهدشد و سرمایش مورد نظر را نخواهد داشت و به همین منظور نیاز می باشد که دستگاه مورد عیب یابی قرار بگیرد و علت این ایراد را به طور دقیق مورد بررسی قرار داد.

یکی از قطعات جانبی در دستگاه های برودتی کولر گازی که بسیار در عملکرد این دستگاه ها اهمیت دارد، قطعه ای به نام پمپ تخلیه می باشد.

عملکرد این قطعه به گونه ایی می باشد که پمپ آب جمع آوری شده از لوله تخلیه را جمع کرده و به بیرون پمپاژ می کند.

به این منوال از تجمع آب و سپس زنگ زدگی، نشت آب و معیوب شدن کولر گازی پیشگیبری خواهد شد.

 این آب که به دلیل فرآیند تقطیر در سیستم کولرهای گازی و در حوضچه ای که برای این منظور در کولر نصب گردیده است جمع آوری می شود، باید به روش طبیعی و یا به وسیله پمپ به خارج رانده می شود.

تعمیر پمپ درین کولر گازی
تعمیر پمپ درین کولر گازی

تعمیر پمپ درین کولر گازی

در این قسمت ابتدا با قسمت های مختلف پمپ درین آشنا شده و توضیح داده می شود که از چه قسمت هایی تشکیل شده اشت.

پمپ در کولر گازی شامل قطعاتی نظیر: منبع آب، سنسور حساس به شناور یا آب موتور الکتریکی در کولر گازی مجهز می باشد.

 نصب پمپ درین به این گونه می باشد که آب حاصل از فرآیند خنک سازی کولر گازی از پنل کولر خارج شده و به مخزن داخل می شود.

هنگامی که آب وارد منبع پمپ می شود، شناور آن به سمت بالا حرکت کرده، با افزوده شدن مقدار آب در پمپ و تغییر حرکت شناور، موتور الکتریکی آن روشن می شود.

با توجه به این مراحل بیان شده این آب با عمل پمپ به بیرون هدایت شده است. پمپ درین ساختارش به گونه ایی است که مجهز به صفحه فیلتر هستند.

 کارایی این صفحه فیلتر طوری می باشد که ورود زباله یا هر نوع گرد و غبار به لوله ها یا لوله های متصل به کولر جلوگیری می کند تا با هدایت آب به بیرون اجرا بشود.

برخی از مواقع پمپ درین در محیط بیرونی نصب می شود وبه خاطر این موضوع از سرویس دوره ای و یا نظافت فیلتر و صفحه گاهی اوقات به دست فراموشی سپرده می شود.

در صورتی که انسداد فیلتر بنا به عواملی به وجود بیاید، به پمپ تخلیه صدمه وارد می کند. از مواردی که می توان برای عملکرد بهتر پمپ تخلیه اجرا کرد در توجه داشتن به انجام دادن سرویس دوره ای کولر گازی، تمیز کردن فیلتر، صفحه نمایش و باقی قسمت های پمپ تخلیه است.

برای افزودن طول عمر و کارایی پمپ و از سوختن آن و یا نیاز به تعمیر پمپ در کولر پیشگیری کرد. برای تمیز کردن فیلتر و صفحه فیلتر بهتر است از مواد مخصوص کمک بگیرید.

 در برخی ازموارد احتمال دارد که قطعه سنسور آب پمپ درین کولر گازی با انسداد روبرو باشد و یا ایرادی در عملکرد این قطعه رخ داده باشد که برای برطرف نمودن این ایراد به وجود آمده بهتر است که خیلی آرام به آن ضربه وارد کرده و در جهت سمت چپ و راست تکانش بدهید.

انجام دادن سرویس های به موقع  سبب می شود که این ایرادها کمتر به وجود بیاید که بهترین زمان ممکن  برای انجام دادن این سرویس های دوره ایی قبل از شروع فصل گرم  می باشد.

که تمامی قطعات و فیلتر را به طور کامل تمیز کرد، حتی وجود همین گرد و غبار های جزیی هم در نمایان شدن این ایراد نقش بسزایی خواهد داشت.

بهتراست درزمان تمیز کردن شناور را هم چک کرده و از حرکت به سمت بالا و پایین  اطمینان حاصل نمایید.

موارد مورد توجه برای نصب پمپ درین در کولر گازی

 اگر پمپ درین کولر گازی به طرز صحیحی قرار داده نشود، دور از انتظار خواهد بود که بهترین عملکرد را در تخلیه آب از خود نشان بدهد، در پایان این احتمال وجود دارد کولر گازی شما بهترین عملکرد را نداشته باشد و به مرور زمان خراب شود.

با داشتن توجه به چند مورد ساده در حین نصب می توانید از عملکرد صحیح پمپ کولر گازی خود اطمینان پیدا کنید:

 1. بین کولر گازی و پمپ تخلیه بین 5 تا 10 سانتی متر فاصله داشته باشید.
 2. بین پمپ تخلیه و سایر قسمت هایی که امکان دارد در اطراف آن نصب شود حداقل 10 سانتی متر فاصله داشته باشید.
 3. با کولر گازی لوله خروجی را مسدود نکنید.
 4. اگر برای مدت طولانی از پمپ های تخلیه استفاده نمی کنید، آنها را از آب تخلیه کنید تا رسوبات آب به آنها آسیب نرساند.

برای به دست آوردن بهترین عملکرد در پمپ های درین، باید اتصالات ورودی و خروجی آنها را از پلاستیک مرغوب برگزینید.

البته به خاطر اینکه پمپ ها آب را به درستی و بدون مشکل خارج کنند نیاز به نصب دارند که با نصب لوله پلاستیکی به اسم لوله ونت به لوله تهویه انجام می شود، این لوله هوای داخل آن را به طور کامل حذف می کند و در نتیجه باعث می شود پمپ تخلیه به بهترین شکل کار کند.

منبع تغذیه پمپ درین و معیوب شدنش در کولر گازی

در صورتی که اخیراً پمپ درین کولر را نصب نکرده اید و اکنون روشن نمی شود، این احتمال می رود که منبع تغذیه معیوب باشد.

با توجه به شرایط به وجود آمده اتصال الکتریکی پمپ را بررسی کنید و با کسب اطمینان متوجه بشوید که مشکل از منبع تغذیه نمی باشد.

 اگر مشکل در منبع برق نباشد مفهوم این است که پمپ کولر گازی باید تعمیر شود.

در صورتی که ایراد از اتصال یا خود منبع تغذیه پمپ باشد، باید منبع تغذیه پمپ را تعمیر یا تعویض کنید.

در کل این ایراد در زمانی رخ می دهد که از پریز برق پمپ تخلیه برای سایر لوازم برقی پرمصرف استفاده می شود.

تعمیر پمپ درین کولر گازی
تعمیر پمپ درین کولر گازی

تعمیر پمپ درین کولر گازی در محل

هر گاه با خراب شدن قطعه پمپ درین در کولرهای گازی مواجه شدید می توانید برای بهره بردن از خدمات تعمیرات درمحل دکتر آچار با یکی از کارشناسان دکتر ارتباط برقرار کرده تا با حضور به موقع در محل خدمات خود را دراین زمینه برای شما ارائه بدهند.

تعمیر پمپ درین کولر گازی در منزل

دکتر آچار در هنگام خراب شدن کولر گازی شما با اطلاع رسانی شما وارد عمل شده و در وقت مقرر در منزل حضورپیدا کرده و هر گونه اقدام مرتبط به تعمیراتو یا تعویض قطعات را برای شما انجام می دهند و یک تعمیرات با کیفیت عالی به شما تقدیم کرده بدون این که دستگاه را به تعمیر گاه انتقال بدهید.

هزینه تعمیر پمپ درین کولر گازی

با مشاهدهٔ مشکل خرابی پمپ درین کولر گازی با یکی از کارشناسان دکتر آچار ارتباط برقرار کرده و بعد از مراجعه کردن به منزل تان و دستگاه را مورد عیب یابی قرار می دهند و عیب اصلی را شناسایی کرده و هزینه را برای شما برآورد می کنند و با توجه به خدماتی که برای تعمیرات برای شما ارائه خواهند داد و همچنین هزینه ایاب وذهاب و تعمیرات و یا تعویض قطعه هم درج می گردد.

کلام آخر

دستگاهی که برای تخلیه مصنوعی آب کولر به خاطر فشار کم آب استفاده می شود، پمپ تخلیه نام دارد، در برخی ازمواقع به خاطر عدم رسیدگی یا استفاده نادرست این پمپ دچار مشکل می شود و نیاز مند تعمیرات می باشد.

اگر کولر گازی نیاز به تعمیر پمپ دارد و در این زمینه تخصص و مهارت ندارید بهتر است با تکنسین های با تجربهٔ دکتر آچار ارتباط برقرار کرده تا در اسرع وقت در مکان مورد نظر حضور پیدا کرده و اقدام به رفع ایراد کنند.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 4
 1. محمدتقی آدینه 3 هفته قبل

  بخش وبلاگ تون خیلی جالبه

  1. دکتر آچار 3 هفته قبل

   ممنون از لطف شما

 2. ابوالقاسم جلیلی 2 هفته قبل

  نصب کولر گازی در نسیم شهر تهران هم انجام میدن تکنسین ها؟

  1. دکتر آچار 2 هفته قبل

   عرض ادب و احترام بله با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید