تعمیر موتور کولر گازی

تعمیر موتور کولر گازی


انجام دادن تعمیر موتور کولر گازی از موارد بسیار تخصصی می باشد که باید توسط کارشناسان ماهر تعمیر کولرگازی دکتر آچار صورت بگیرد تا در آینده نه چندان دور با مشکلات بزرگ تر روبرو نشوید.

کولرهای گازی در برندهای متفاوت در بازارها موجود می باشد که هر کدام از کیفیت خاص آن برند بر خوردار هستند ولی در حین مصرف از این دستگاه احتمال دارد که با نواقصی روبرو بشوند که باید مورد بررسی قرار بگیرند.

 همان طور که می دانید قطعهٔ موتور در کولر گازی از قطعات پر کاربرد ومهم این دستگاه می باشد که عملکردش در دستگاه تاثیر گذار خواهد بود.

تعمیر موتور کولر گازی
تعمیر موتور کولر گازی

تعمیر موتور کولر گازی

هنگام خراب شدن موتور کولر گازی برای همه این سوال به وجود می آید که آیا این قطعه قابلیت تعمیر را دارد یا خیر؟

ای نکه شما بتوانید عملیات تعمیر را بر روی موتور کولر گازی پیاده بکنید بستگی به آسیب و یا صدمه ایی که به آن وارد شده، می تواند داشته باشد.

هر زمان که می خواهید این را انتخاب بکنید که تعمیرات صورت بگیرد یا نه؟ نیاز می باشد که قطعاتی هم چون: تیغه ها، سیلندرها، لوله های کمپرسور و … را چک کرده.

چون احتمال این وجود دارد در یکی از این قطعات در عملکرد هوا مشکل و نقصی ایجاد شود. کمپرسور تهویه مطبوع اثر منفی دارد ولیکن در صورت بروز ایراد، مشکل در کمپرسور باشد تنها راه تعویض کمپرسور کولر گازی است.

برای تست موتور کولر گازی شما می توانید از سه روش کمک بگیرید:

 • در کولر گازی پیچش سیم کمپرسور را تست کرد.
 • در کولر گازی صدای کمپرسور را مورد بررسی قرار بدهید.
 • در کولر گازی تست عملکرد کمپرسور را چک کنید.

 در شرایط زیر تعویض یا تعمیر موتور کولر ضروری است:

هنگام روشن کردن کولر، مشاهده می کنید که فن داخلی کولر گازی بدونهیچ گونه ایرادی کار می کند، ولیکن هر زمان که کمپرسور به مدار می رسد، فیوز پریده می شود.

 در مواقعی که شاهد این هستید که که فن خارجی کولر گازی روشن می شود ولیکن موتور کولر گازی روشن نخواهد شد.

 در شرایطی که شاهد هستید کولر گازی هوای گرم ایجاد می کند و پس از آزمایشات متوجه می شویم که ایراد در قسمت گاز کولر گازی نمی باشد، به احتمال زیاد کولر گازی نیاز به تعویض یا تعمیر دارد.

علت سوختن موتور کولر گازی

در مواقعی که شما با مشکل سوختن موتور کولر گازی همراه می شوید می تواند ناشی از فشار زیادی باشد که گاز به موتور وارد می کند و هنگامی که موتور آسیب ببیند موتور نمی تواند روند طبیعی عملکردش را دنبال بکند و اینگونه با سوختن موتور مقابله می کنید و برای تعمیر موتور سوخته کولر گازی باید در اسرع وقت اقدام کنید.

گاهی اوقات وجود یک ایراد جزیی مثل آلودگی پنل داخلی که سبب فشار به موتور شده از مواردی است که می تواند سبب آسیب رساندن و سوختن آن شود، قابل ذکر می باشد که در صورتی که به درستی نگه داری نشود و عدم مراقبت از دیگر دلایل بارز و مکرر ارائه خدمات به موقع است.

برای اجتناب کردن از این نواقص باید سرویس کولر گازی را اهمیت بدهید.

 دلیل این امر این است که موتور از قطعات مهم و همانند قلب کولر گازی است و در مواقعی که سرمای طبیعی و رضایت بخشی را از آن حس نمی کنید، امکان این هست که که احتمال خراب شدن موتور خیلی بالاست و فیوز برق نیز یکی ازموارد بارز در این مورد است.

فقط تعمیرکاران متخصص می توانند عیب موتور کولر را پیدا کرده و تعمیر کنند.

اگر پایه های موتور کولر گازی بنا به هر علتی دیگر نتواند فرآیند اصلی خود را سپری کند، احتمال سوختن و قطع شدن سیم اتصال وجود دارد، بنابراین استفاده صحیح و سرویس به موقع کولر گازی می تواند به عمر این کارکرد کمک کند.

 دستگاهی که با تاسف بسیار اکثر افراد به این نکات توجه نمی کنند.

اگر به دلایلی استارت و سیم پیچ های کمکی ایراد داشت، باید قطعاً شک به معیوب شدن موتورکرد.

لازم به ذکر خواهد بود که بی کیفیت بودن خود کویل یکی از موارد بارز سوختن موتور کولر گازی است. وجود ولتاژ نامناسب که یکی از عوامل قطعی و نوسانات برق است بی شک نمی تواند باعث راندمان بالای موتور کولر شود به همین دلیل سوختن موتور مشکل اساسی می باشد.

چند نکتهٔ مهم در امر نگه داری از کولر گازی

به منزلهٔ حفظ کولر گازی ار معایب به وجود آمده می توانید یک سری از نکات را رعایت کنید تا با مشکلاتی مواجه نشوید:

به مفهوم بالا بردن راندمان و افزودن طول عمر مفید کولر گازی پیشنهاد می شود در هنگام استفاده از دستگاه نکات زیر توجه کنید.

 1. کولر گازی را خوب نصب کرده و جایگاهش را بسیار خود قرار داده تا از نور مستقیم خورشید دور نگه داشته بشود.
 2. در مواقعی که کولر گازی را روشن کرده توصیه شده که در و پنجره ها بسته باشد.
 3. وقتی کولر گازی روشن است از وسایل خانگی گرمازا مانند اجاق گاز، سماور، لامپ های رشته ای و … بهتر است که کمتر استفاده بشود.
 4. از کولر گازی به طور مداوم و با قدرت کامل مورد استفاده قرار ندهید.
 5. گاهی اوقات بهتر است که فیلترهای خنک کننده را تمیز کنید و به آنها توجه داشته باشید.
 6. به طور همزمان از کولر آبی و کولرگازی استفاده نشود.
 7. بهتر است که گاز دستگاه کولر گازی را در نظر داشته باشید از تمام نشدن گاز دستگاه باید هر سال با توجه به چک کردن مطلع باشید.
تعمیر موتور کولر گازی
تعمیر موتور کولر گازی

تعمیر موتور کولر گازی در محل

دکتر آچار دارای خدمات تعمیر موتور کولر گازی در محل می باشد و در هر محلی که قرار داشته باشید با یک تماس شما در دسترس خواهند بود و می توانند خدمات تعمیر کولر گازی در هر برندی را برای شما ارائه بدهند و دیگر نیازی به انتقال دادن این دستگاه به تعمیر گاه نخواهید بود.

تعمیر موتور کولر گازی در منزل

برای این که بتوانید به راحتی تعمیرات موتور کولر گازی خود را در منزل انجام بدهید می توانید با کارشناسان دکتر آچار ارتباط برقرار نمایید و تعمیر کار را به داخل منزل بیاورید به جای این که دستگاه کولر گازی خود را به تعمیر گاه انتقال بدهید و در حضور خودتان و با مشورت شما این کار قابل اجرا می باشد.

هزینه تعمیر موتور کولر گازی

همان طور که می دانید موتور کولر گازی از قطعات مهم این دستگاه می باشد و در صورت خراب شدن احتمال دارد که شما را متحمل هزینهٔ گزافی بکند که در مرحلهٔ ابتدایی توسط کارشناسان مورد بررسی قرار می گیرد و در صورت مشاهدهٔ مشکلات جزیی اقدام به رفع کرده و در صورتی که نتوانند این کار را انجام بدهند باید اقدام به تعویض موتور بکنند که هزینه ها متفاوت می باشد.

 نتیجه گیری

اگر از افراد متخصص برای تعمیر موتور کولر گازی خود کمک بگیرید بسیار بهتر خواهد بود زیرا سعی دارند که تعمیرات با کیفیت و عالی را برای شما ارائه داده و سعی بر این دارند که از قطعات اصل و اورجینال استفاده بشود تا کار با کیفیت بهتر انجام شود.

پیشنهاد ما به شما سپردن کار تعمیر موتور کولر گازی در هر برندی را به دست افراد متبحر دکتر آچار می باشد تا اطمینان خاطر دستگاه کولر گازی را در اختیار این افراد قرار بدهید.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 2
 1. فرهاد سلیمانی 3 هفته قبل

  تعمیر کولر گازیمون رو تکنسین تون انجام دادن واقعا اصولی و درست حسابی ممنون ازتون

  1. دکتر آچار 3 هفته قبل

   خوشحالیم که از خدمات ما راضی بوده اید موفق باشید دوست عزیز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید