آموزش تعمیر و نگهداری یخچال

آموزش تعمیر و نگهداری یخچال


آموزش تعمیر و نگهداری از یخچال فریزر و ساید بای ساید

با خواندن مطلب آموزش تعمیر و نگهداری یخچال میتوانید مشکلات کوچک پیش آمده برای یخچال را خودتان حل کنید و میتوانید نگهداری بهتری از یخچال خود داشته باشید.

آموزش تعمیر یخچال ساید بای ساید

در این مطلب در مورد آموزش تعمیر و نگهداری یخچال نکات لازم را برای شما عزیزان شرح می دهیم، شما می توانید با روغن مثل روغن زیتون و یا وازلین لاستیک نو را چرب کرده، این کار را می توانید با یک پارچه انجام دهید، برای تعویض آن نوار نو را روی در یخچال قرار داده و به آرامی نوار را در شیار مخصوص خود روی درب قرار دهید و در انتها با پیچ نوار در را محکم بر روی درب یخچال نصب کنید.

آموزش در مورد یخساز یخچال ساید بای ساید

یکی از مشکلاتی که شایع می باشد، در زمانی است که از یخساز یخ خارج نمی شود، اگر در داخل قسمت یخساز یخچال یخ وجود داشته باشد نشان دهنده ی این است یخساز یخچال آب را برای درست کردن یخ دریافت می کند، و مشکلی در قسمت منبع آبی وجود ندارد، ممکن است مشکلاتی نظیر مشکل الکتریکی یا مکانیکی وجود داشته باشد.

برای برطرف شدن این مشکل ابتدا بازوی کنترل را به سمت پایین و یا در جای مناسبش قرار می دهیم اگر با کنترل و انجام این کار مشکل حل نشد قالب قسمت یخساز از یخ پر شد، حتماً مشکل در قسمت دیگری است مانند موتور، گیربکس و یا اتصالات یخچال هست، ابتدا اتصالات یخچال را کنترل کرده که هر کدام در جای خودش قرار دارد یا خیر، بعد یخچال را به پریز برق وصل کرده و بازوی کنترل را خاموش نگه دارید و در قسمت پایین بگذارید و حدوداً 3 ثانیه منتظر شوید تا سلنوئید کارش را شروع کند و قالب با آب پر شود، اجازه دهید یخ را آماده کند بعد چک کنید که یخ را بیرون می دهد یا نه؟! اگر نه به احتمال زیاد دیگر مشکل در قسمت گیربکس و یا موتور می باشد و باید آن را تعویض نمایید و کار را به تکنسین های تعمیر یخچال بسپارید.

آموزش تعمیر و نگهداری یخچال

آموزش تعمیر و نگهداری یخچال

آموزش نشت یابی در یخچال

در همه ی یخچال ها و فریزر و یخچال های ساید بای ساید لوله هایی به طول 3متر لوله مویی و 9متر لوله دور بدنه آهنی و 12متر کندانسور ایستاده و یا بچه کندانسور در مدل یخچال های نوفر است وجود دارد، کار اصلی این لوله ها گرمای گاز را گرفته و پس از طی کردن گاز در 24 متر وارد شبکه اواپراتور، حالت را تغییر داده و گاز را به حالت یخ  تبدیل می کند.

نکته ی اساسی و مهم در مورد آموزش تعمیر یخچال ساید بای ساید

هر زمانی که تصمیم برای شارژ گاز را می خواهید انجام دهید حتماً از نبود نشتی در لوله های یخچال و اتصالات آن مطمئن بشوید، چون گاز باید از داخل لوله ها عبور کرده ولی در زمانی که نشتی وجود داشته باشد، گاز وارد شده دوباره خارج می شود.

این دلیل باعث شده که شارژ کردن گاز یخچال بی فایده باشد، بنابراین زمان شارژ گاز یخچال مهم ترین کار نشت یابی یخچال و فریزر می باشد.

استفاده از کف و صابون

استفاده کردن از کف صابون یکی از اساسی ترین راه های نشت یابی در آموزی یخچال ساید بای ساید می باشد، اگر شما با قرار دادن کف و صابون بر روی اتصالات یخچال، با مشاهده کردن حباب هایی بر روی اتصالات، یعنی گاز این محل نشتی پیدا کرده است.

با انجام این روش برای چک کردن نشت یابی گاز برای شیلنگ های بخاری گازی و یا اجاق گاز هم می توانید تست کنید، با این عملیات شما می توانید بدون نیاز به اتقال به کارگاه تعمیران از نشت گاز متوجه بشوید.

نکاتی در مورد آموزش تعمیر و نگهداری یخچال ساید بای ساید

در ادامه آموزش تعمیر و نگهداری یخچال برای اینکه دستگاه یخچال شما از طول عمر بیشتری برخوردار باشد می توانید از ترانس استفاده کنید، زیرا از نوسانات برقی که احتمال دارد در برق شهری پیش آید و به یخچال ساید بای ساید شما صدمه بزند، کنترل کردن نوسانات موجود در برق می تواند در نگهداری درست و عدم آسیب زدن به دستگاه تاثیر داشته باشد، همچنین با رعایت کردن نکات ایمنی و تمیز کردن یخچال از آلودگی ها مانع از ادامه ی کار مناسب دستگاه نشوید.

  • یخچال خود را در دمای مناسب قرار دهید.
  • همیشه سیم پیچ های خنک کننده را پاک و تمیز نگه دارید.
  • فریزر خود را همیشه پر نگه دارید.
  • هیچ گاه درب یخچال خود را باز نگه ندارید.
  • از قرار دادن غذای داغ در داخل یخچال خود اجتناب کنید.

آموزش تعمیر و نگهداری یخچال و مراقبت درست از تجهیزات یخچال بر طول عمر و راندمان کاری تاثیر بسزایی دارد، این مراقبت از افت کاری یخچال جلوگیری می کند، در زمان خرید یخچال به برچسب  مصرف انرژی توجه  داشته باشید، همیشه یخچالی را انتخاب کنید که انرژی کمتری را مصرف می کند.

همیشه از محافظ برق برای یخچال خود استفاده کنید، زمانیکه یخچال می خواهد شروع به کار کند بعد از وصل کردن به برق درجه ی ترموستات را در قسمت متوسط قرار بدهید و اجازه دهید که یخچال شما به مدت 3 ساعت خالی و دربسته کار کند تا به برودت و سرمای کافی برسد.

اگر یخچال شما از دسته یخچال هایی است که برفک می زند باید سریع آن را برفک زدایی کنید کرد، زمانیکه در این امر کوتاهی کنید بر اثر گذشت زمان از برودت یخچال کم خواهد شد.

در قسمت فضای پشت یخچال برای اینکه هوا گردش داشته باشد باید به اندازه ی 20 سانتیمتر از دیوار فاصله داشته باشد، در ضمن باید لوله های پشت یخچال را هر دو سال یکبار گردگیری شود و دلیلش این است که با انجام اینکار انتقال حرارت بهتر می شود.

زمانی که می خواهید یخچال را تمیز کنید باید آن را از برق در آورید و بعد از جابجایی حداقل دو ساعت دیگر یخچال را به برق وصل کنید، برای اینکه یخچال شما دچار پوسیدگی و زنگ زدگی نشود باید آن را از سطح زمین فاصله بدهید.

در زمان حمل یخچال باید به طور ایستاده قرار داشته باشد، وقتی می خواهید یخچال را تمیز کنید از آب استفاده نکرده بلکه با دستمال نم دار و سپس از دستمال خشک استفاده کنید، زمانی که مواد غذایی به دیواره های یخچال بچسبد هرگز با چاقو و وسایل تیز برای جداکردن آن اقدام نکنید.

مطالب آموزشی دیگری که شاید به آنها نیاز داشته باشید:

دلیل داغ شدن بدنه و موتور یخچال موتور چیست و راه حل های آن

علت یخ زدن مواد غذایی در یخچال چیست و راه حل این مشکل چیست❓

2 دیدگاه

    • سلام کاربر گرامی
      دلایل زیادی برای روشن نشدن یخچال وجود دارد، اما اولین کاری که میکنید چک کردن پریزر و دوشاخه و سیم باشد، اگر هیچ کدام از این موارد مشکلی نداشت، با ما تماس بگیرید تا تعمیرکاران ما در دکتر آچار برای تعمیرات یخچال شما خدمتتون برسند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *