تعمیر مایکروفر در کرج

تعمیر مایکروفر در کرج


در عصر جدید زندگی ها ماشینی شده و در انجام کارها زمان بسیار حساس بوده بنابراین افراد برای انجام کارهایشان از لوازم و وسایلی استفاده کرده تا در تایم خود صرفه جویی کنند که دستگاه مایکروفر هم یکی ازاین وسایل بوده که سرعت در امر طبخ غذا می بخشد و در نبودش و خراب شدنش کارها را دچار اختلال خواهد کرد بنابراین در این مواقع حامی شما متخصصین تعمیر مایکروفر در کرج دکتر آچار می باشند که مشکلات به وجود آمده برای مایکروفرتان را برطرف می کنند.

احتمال دارد که در حین استفاده از مایکروفرتان در هر برند و هر مدلی که باشد با اختلال هایی روبرو بشوید مانند مواردی چون داغ نکردن مواد غذایی و یا جرقه زدن دستگاه و یا سوختن لامپ و… را در عملکردش مشاهده کنید که باید در ابتدای امر مشکل را جویا بشوید و اقدام به برطرف کردن و تعمیرات مایکروفر نمایید.

تعمیر مایکروفر در کرج

گاهی اوقات ممکن است که در قسمت فیوز مایکروفرتان با مشکل روبرو بشوید که در این متن عوامل موثر در سوختن و خراب شدن فیوز مایکروفر را برای تان توضیح و شرح می دهیم:

درست مانند بسیاری از خانه ها که مجهز به فیوز هستند، دستگاه های مایکروفر نیز فیوزهایی دارند که در صورت بارگذاری بیش از حد از کار افتاده یا منفجر می شوند.

اگر دستگاه مایکروفر شما خراب است، دلایل مختلفی وجود دارد و در صورتی که فیوز آشپزخانه شما عکس العمل نشان بدهد دلیلی برای این امر وجود دارد.

فیوزها وسایل ساده ای هستند که دارای سیمی از جنس فلز هستند که با قرار گرفتن در دمای زیاد منجر به ذوب شدن می کنند مواقعی که یک اتصال کوتاه اتفاق بیفتد جریان عبوری از فیوز زیاد تر شده جریان بالاتر به معنای گرمای بیشتر است و سیم مدار را قطع می کند.

جهت تعمیر ماکروفر در تمام مناطق تهران به لینک زیر مراجعه کنید:

https://drachar.com/microwave-repair/

تعمیر مایکروفر در کرج
تعمیر مایکروفر در کرج

با توجه به این مورد فیوز صدمه دیده و از بقیه قسمت های مهم تر در مدار محافظت می کند زیرا احتمال دارد که در اثر جریان زیادی از حد معیوب بشود بنابراین در اصل فیوزی که در مایکروفر پریده است نتیجه بالا رفتن یهویی جریان برق است این ناگهانی افزایش جریان می تواند بنا به دلایل متفاوتی باشد.

قفل درب میکرو سوئیچ که قطعهٔ دیگری از دستگاه مایکروفر می باشد مایکروفر شما مجهز به قطعه ایی می باشد که مهندسان آن را کلیدهای قفل میکرو نامیده که وقتی در باز است، مایکروفر را از فعالیتش باز می دارد میکروسوئیچ های آسیب دیده می توانند باعث انفجار جریان شوند.

که البته قطعهٔ فن خنک کننده مایکروفر احتمال دارد سبب داغ شدن بیش از حد و موجب سوختن فیوز بشود از موارد دیگری که امکان دارد رخ بدهد به وجود آمدن اتصال کوتاه در سیم کشی یا برد الکترونیکی باشد که توسط آن برق مایکروفر را تامین می کند.

عوامل موثر در خراب شدن برد مایکروفر

عملکرد قطعهٔ برد مایکروفر به این گونه می باشد که همهٔ اوامر داده شده توسط کاربر را تحت کنترل دارد و فرمان را به بقیه بخش های مرتبط دستگاه منتقل می کند. برد مایکروفر با توجه به موارد گوناگونی احتمال دارد صدمه ببیند و باید اقدام به تعمیر یا تعویض شود.

در کل انجام دادن تعمیر برد الکترونیکی مایکروفر نیاز به یک متخصص در این حرفه دارد تا دستگاه در آینده نیاز به تعمیر مجدد نداشته باشد و کار تعمیر و عیب یابی سریع انجام شود.

راه تعمیر برد مایکروفر به این صورت است که تکنسین تمامی قسمت های برد اعم از صفحه لمسی، کیبورد و … را به دقت مورد عیب یابی قرار داده دلیل معیوب شدن این برد احتمال دارد با توجه به عوامل زیر باشد که قابلیت تعمیر را دارد و یا در غیر این صورت تعویض انجام می شود:

 •  مورد اول این که می تواند بروز این ایراد در قسمت برد به خاطر عدم کنترل برق ورودی به دستگاه مایکروفر و همچنین به خاطر نوسانات برق در نمایش این ایراد نقش دارد.
 • عوامل موثر در سوختن فیوز مایکروفر و خازن برد دستگاه مایکروفر
 • صدمه دیدن و عملکرد نامناسب بقیه قطعات
 • در صورت وجود رطوبت در مایکروفر
 •  استفاده دائم و غلط از مایکروفر

 این ها مواردی هستند که در صدمه دیدن قطعهٔ برد نقش دارند.

علائم و نشانه های هشدار صدمه دیدن برد مایکروفر

زمانی که برد دستگاه مایکروفر معیوب بشود علائمی را در عملکرد دستگاه تان مشاهده می کنید که نشانهٔ بروز این ایراد است که برخی از آنها را در اینجا بیان کرده:

 1. احتمال دارد که در این مواقع مایکروفرتان روشن نشود.
 2. در برخی از مواقع بدنهٔ مایکروفرتان برق دارد.
 3. گاهی هم صداهای عجیب و ناهنجاری از مایکروفر تان شنیده می شود.
 4. بر روی صفحهٔ نمایش و دیجیتالی مایکروفرتان آلارم های خرابی را به شما نشان می دهد.
 5. در قسمت تاچ پد دستگاه مایکروفرتان دچار مشکل می شود.
 6. مورد دیگر دکمه ها ی مایکروفرتان کار می افتد.
 7. مواد غذایی را به خوبی داغ نمی کند.
 8. از کار افتادن قطعهٔ فن و یا سینی گردان مایکروفر

البته اطلاع داشته باشید این ها نشانه هایی است که به طور حتم هم نمی تواند دلیل بر خرابی باشد که بهتر است دستگاه توسط کارشناسان مورد بررسی قرار بگیرد.

نحوه تعمیر برد مایکروفر در کرج

طرز تعمیر قطعه برد مایکروفر باتوجه به ایرادی که بروز کرده می تواند فرق داشته باشد در برخی موارد، این روند تعمیرات خیلی مشکل نمی باشد و با اجرای تعویض قطعات جداگانه قابل حل است در صورتی که قطعات کوچک یک مایکروفر نیاز به مهارت در زمینه الکترونیک و همچنین ابزارهای خاص دارد.

البته به خاطر داشته باشید که در برخی از مواقع دستگاه هایی که خراب می شوند ارزش تعمیرات را ندارند بهتر است به زمان استفاده کردن از دستگاه توجه داشته باشید زیرا ممکن است عمر مفید مایکروفر به پایان رسیده باشد، در این صورت هیچ فایده ای ندارد و فقط هزینه بیشتری برای شما خواهد داشت.

مایکروفرها حدود عمر مفیدشان 7-10 سال است که دوام می آورند که امکان دارد عمر مفید یک دستگاه طولانی تر یا کوتاه تر باشد گاهی اوقات هزینه تعمیر با خرید مایکروفر جدید چندان اختلافی ندارد و خرید جدید به مقرون به صرفه تر است در این زمان باید حتماً از افراد متخصص کمک بگیرید چاره کار کارشناسان دکتر آچار می باشند.

تعمیر مایکروفر در کرج
تعمیر مایکروفر در کرج

تعمیر مایکروفر در کرج در محل

در صورتیس که به تازگی ساکن کرج شدید و با خراب شدن دستگاه مایکروفر مواجه هستید می توانید با یکی از کارشناسان دکتر آچار ارتباط برقرار کرده تا در محل مشکلات به وجود آمده برای دستگاه مایکروفرتان را رفع نمایند.

تعمیر مایکروفر در کرج در منزل

اگر در کرج ساکن هستید دیگر نگران خراب شدن دستگاه مایکروفر خود نباشید زیرا تکنسین های با تجربه دکتر آچار با داشتن خدمات در کرج در خدمت شما برای رفع معایب به وجود آمده هستند و در کمترین زمان ممکن خدمات خود را در منزل برای شما ارائه خواهند داد.

هزینه تعمیر مایکروفر در کرج

برای مشخص کردن هزینه های تعمیرات مایکروفر در کرج بهتر است توسط تکنسین ها مورد بررسی قرار بگیرد و قطعهٔ آسیب دیدهٔ مایکروفرتان در هر برندی که باشد را مورد شناسایی قرار داده و بعد بررسی بشود که قطعه قابل تعمیر می باشد یا خیر؟

بنابراین تعمیر بشود که در غیر این صورت باید قطعه جدید را جایگزین کرد که هزینه های پرداختی شما با توجه به این موارد بیان شده مورد محاسبه واقع می شود.

سخن آخر

با گذشت زمان دستگاه های مایکروفر در جایگاه لوازم بسیار با اهمیت و ضروری قرار گرفته است که برای گرم کردن و طبخ غذا بسیار کاربرد دارد که یکی از مزیت هایش این است که غذاهای پخته شده با بیشترین بازده و هدر رفتن بسیار کم زمان کار شما را آسان می کند.

ولی در صورت خراب شدن قطعاتش می توانید از کارشناسان دکتر آچار که بسیار آموزش دیده و حرفه ایی هستند کمک بخواهید تا حلال مشکلات به وجود آمده برای دستگاه مایکروفر شما باشند.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 4
 1. سما حسینی 2 ماه قبل

  سلام ماکروفرمون جرقه زد دیشب، ماکروفرو خاموش کردیم و دیگه روشن نشد علتش چیه؟

  1. دکتر آچار 2 ماه قبل

   عرض ادب و احترام مواردی نظیر سوختن دیود، آسیب دیدگی پوشش راهنمای موج، قفسه آسیب دیده و فرسودگی دیوارهای داخلی از اصلی ترین دلایل جرقه زدن ماکروفر مطرح می شود

 2. علی مرادی 2 هفته قبل

  چند تا تکنسین اومدن خونمون ولی نتونستن مشکل خاموش شدن ماکروفر را برطرف کنن، تکنسین شما خیلی سریع اومد و مشکل رو حل کرد

  1. دکتر آچار 2 هفته قبل

   خوشحالیم که از خدمات ما راضی بوده اید موفق باشید دوست عزیز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید