ارور ماشین ظرفشویی کنوود

ارور ماشین ظرفشویی کنوود


ارورهای ماشین ظرفشویی کنوود

آموزش رفع ارور و تعمیر ماشین ظرفشویی کنوود

از مهم ترین مواردی که در مورد ماشین ظرفشویی وجود دارد که ارورهای دستگاه را بدانید  و اقدام به رفع کردنش کنید وگرنه اگر ارورها را برطرف نکنید دیگر از ماشین ظرفشویی نمی توانید استفاده کنید.

وجود ارورها در دستگاه می تواند برای افراد عادی قابل تشخیص نباشد و اهمیت این شناخت ارورها بسیار است زیرا با نداستن ممکن است که آسیب های جدی به ماشین ظرفشویی خود وارد کنید.

نمایش  ارور F2 در ماشین ظرفشویی کنوود

هر گاه با نمایش این کد خطا در دستگاه ماشین ظرفشویی کنوود روبرو شدید نشانه ی عدم تخلیه آب از داخل دستگاه می باشد.

در این زمان دستگاه از آب کثیف با کف زیاد پر می شود و عمل تخلیه صورت نمیگیرد.

از مهم ترین دلایل این کد خطا گرفتگی فاضلاب، خراب شدن پمپ تخلیه، خرطومی داخلی، کثیف بودن فیلتر، عدم جرمگیری منظم، معیوب بودن برد دستگاه است.

که باید در اولین فرصت از تکنسین های ماهر بخواهید تا این ارور ماشین ظرفشویی کنوود را رفع بکنند و شما به راحتی از ماشین ظرفشویی استفاده کنید.

نمایش ارورF 6  در ماشین ظرفشویی کنوود

نمایش این کد خطا نشانه ی ایراد در قطعه ی سنسور گرمایی دستگاه می باشد و باید اقدام به رفع عیب سنسور دمای ماشین ظرفشویی بکنید.

مقدار اهم سنسور را چک کنید و در صورت معیوب بودن اقدام به تعمیر و یا تعویض کرد و گاهی هم می تواند به خاطر خراب شدن مدار برد الکترونیک باشد.

برای اینکه بتوانید بهره ی بهتری از ماشین ظرفشویی خود ببرید می توانید ظروف را در جهت افشانه ها قرار دهید.

بهتر است که ظروف استیل را برای شستشو در داخل ماشین ظرفشویی قرار ندهید و در مقدار مصرف مواد شوینده توجه داشته باشید که به مقدار لازم مصرف کنید زیرا مصرف بیش از حد مشکل ساز می شود.

ارور ماشین ظرفشویی کنوود

نمایش کد خطا FD در ماشین ظرفشویی کنوود

هر گاه با این ارور ماشین ظرفشویی کنوود روبرو شدید احتمالاً در کارت الکترونیکی نواقصی ایجاد شده است.

که باید با تعمیرکاران مجرب و متخصص تماس بگیرد و دستگاه را خاموش کرده تا آنها اقدامات لازم را برای رفع عیب این دستگاه انجام بدهند.

نمایش ارور F9 در ماشین ظرفشویی کنوود

هر گاه در محل قرار گرفتن دستگاه ماشین ظرفشویی شما اشکالی وجود داشته باشد این ارور ماشین ظرفشویی کنوود بر روی صفحه ی نمایش نمایان می شود.

در این زمان باید دستگاه را از برق جدا کرده و با سرویس کاران تماس حاصل کنید تا عیب ماشین ظرفشویی کنوود شما را برطرف نمایند.

نمایش ارور F7 در ماشین ظرفشویی کنوود

این خطا نشانه ی ایراد در قسمت بالا بودن دماست و دمای دورن دستگاه بالا رفته است و باید سنسور دما و مقاومت سنسور را بررسی کرد.

در غیر این صورت اشکال می تواند در قسمت مدار برد الکترونیکی هم باشد و شما می توانید با خاموش کردن دستگاه و از برق در آوردن آن بلافاصله با سرویس کاران متخصص تماس بگیرید و مشکل را بازگو کنید و نقص دستگاه را با حضور در محل برای شما برطرف بکنند.

نمایش ارور F3 در ماشین ظرفشویی کنوود

با مشاهده کردن این ارور ماشین ظرفشویی کنوود بدانید اشکالی در مسیر ورودی آب قرار دارد و ایراد در قطعه ی اکواستاپ و یا برد ماشین ظرفشویی خواهد بود و برای رفع آن نیازمند افراد دارای تخصص هستید تا ایراد دستگاه را برای شما برطرف بکنند.

نمایش ارور F5 در ماشین ظرفشویی کنوود

اگر خطا در ورودی آب به دستگاه شما باشد و فشار آب وارد شده به آن کم باشد این ارور پدیدار خواهد شد و باید برای رفع آن اقدام نمایید.

نمایش ارور F 4 در ماشین ظرفشویی کنوود

با بیش از حد پر شدن آب در دستگاه شما این ارور ماشین ظرفشویی کنوود را بر روی صفحه ی نمایش دیجیتال ماشین ظرفشویی مشاهده می کنید که می تواند به خاطر نشتی آب و یا خرابی شیر ورودی دستگاه باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *