افزایش سرمای کولرگازی

افزایش سرمای کولرگازی


چگونه سرمای کولر گازی را بیشتر کنیم؟

افزایش سرمای کولرگازی و تعمیر کولرگازی

گاهی برای شما پیش می آید که دستگاه کولر گازی شما سرمای مناسبی را برای محیط خانه ی شما نداشته باشد.

باید علت این ایراد را در کولر گازی بررسی کنید به دلیل اینکه از کولر به طور دائم استفاده نمیشود و بیشتر در فصل گرما کارایی دارد.

بنابراین مصرف کنندگان تا زمان مصرف متوجه اشکالات موجود در عملکرد دستگاه کولر گازی خود می شوند.

بهترین کار برای داشتن کارایی بسیار خوب دستگاه کولر گازی انجام دادن سرویس های دوره ایی می باشد تا بتوانید اگر ایراد هایی هم در عملکردش وجود دارد آن را برطرف کنید.

از مهمترین موارد شایع در کولر گازی خنک نکردن و نداشتن سرمای کافی است.

همیشه در خرید به کیفیت کالا توجه داشته باشید هر چند با داشتن کیفیت عالی باز هم احتمال خرابی و مشکل برای کولر گازی پیش بیاید و نیازمند تعمیرات کولر گازی و یا تعویض قطعات بشود.

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار

برای اینکه سرمای کولر را بالا ببرید باید به عواملی توجه داشت:

برای افزایش سرمای کولر در ابتدا می توان تنظیمات ریموت را طوری قرار داد تا سرمای دستگاه را به درجه ی مطلوب رساند.

در این زمان باید از قرار دادن کولر گازی بر روی حالت کول اطمینان داشته باشید و متناسب با دمای محیط میزان کنید و بهترین دمای مناسب بین 18 تا22 درجه در کولر گازی است.

افزایش سرمای کولرگازی
افزایش سرمای کولرگازی

چک کردن فیلتر دستگاه کولر گازی

برای افزایش سرمای کولرگازی می توانید فیلتر دستگاه را بررسی کنید و با چک کردن سوراخ های فیلتر از باز بودن آن اطمینان پیدا کنید.

زیرا به مسدود بودن مسیر خروجی باد کولر جریانات هوا به سختی و آرام تر خواهد بود و شما با تمیز و مرتب کردن فیلتر کولر گازی می توانید در افزایش سرمای کولرگازی به کولر خود کمک بیشتری کنید.

بالا بردن سرمای کولر گازی با افزایش گاز و شارژ کردن آن

اگر متوجه کم بودن سرمای گولر گازی خود شدید که هوای داخل خانه را به خوبی نمی تواند خنک بکند و نسبت به گذشته هوای گرمتری خواهد داشت، باید اقداماتی را در زمینه ی شارژ گازانجام بدهید تا افزایش سرمای کولرگازی را بهمراه داشته باشد.

با کم شدن گاز کولر گازی شما احتمال کاهش سرما خواهد بود، شما باید از افراد متخصص کمک بگیرید و برای شارژ گاز اقدام کنید.

چه عواملی از محیط بر افزایش سرمای کولرگازی تاثیر گذار است؟

برای اینکه کولر گازی شما بتواند محیط را بهتر خنک کند و افزایش سرمای کولرگازی را داشته باشید باید راههای ورود هوای گرم را ببندید.

درزهای پنجره را با درزگیر بسته و از پرده هایی با رنگ روشن استفاده کنید تا مانع از جدب نور و گرما باشد.

همیشه پردها را کشیده باشید تا هوای گرم به داخل وارد نشود، اگر فن دستگاه را در معرض نور آفتاب قرار داده باشید باعث تولید هوای گرم می شوید.

بهتر است در سایه قرار داشته باشد، بهتر است که به طور همزمان از چند وسیله ی برقی استفاده نشود تا گرمای کمتری تولید بشود و افزایش سرمای کولرگازی بهتر و بیشتر حس شود.

هر چه قسمت خارجی دستگاه کولر گازی در سایه ی بیشتری قرار داشته باشد هوای داخل خانه را بهتر خنک می کند.

از دیگر عوامل خنک کننده ی کولر گازی، متناسب بودن ظرفیت کولر گازی با بنای ساختمانی شماست که با در نظر گرفتن متراژ و توان خنک کنندگی کولر گازی می توانید محیطی خنک تر داشته باشید.

افزایش سرمای کولرگازی
افزایش سرمای کولرگازی

یکی از دلایل مهم تولید هوای گرم کولر گازی و نداشتن سرما کمپرسور دستگاه ست.

این قطعه در زمان به گونه ایی قرار می گیرد که بیشتر در مقابل تابش نور خورشید می باشد، که برای کارایی بهتر باید جای آن را در موقعیت بهتری قرار داد.

یکی دیگر از دلایل افزایش سرمای کولرگازی کویل کندانسور

از مواردی که بسیار باعث کاهش تولید سرما توسط کولر گازی می باشد، کثیف شدن کندانسور و مسدود شدن کوین کندانسور است.

در کندانسور گاز گرم خروجی از کمپرسور وارد شده و داخل شدن در کندانسور گاز تغییر حالت داده و به مایع تبدیل شده است.

این باعث شده در طول مصرف لوله ی کندانسور گرفته بشود و تبادلات هوا به خوبی انجام نگیرد و گرفتگی در لوله ی آن به وجود آمده در طول زمان مشکل ساز خواهد شد.

باعث سوختن کمپرسور می شود، با تمیز کردن این قطعه می توانید عملکردش را بهتر از قبل کنید، با رفع این عیب می توانید این قطعه را تمیز بشویید و برای شستنش می توانید از آب استفاده شود.

ولی چون قطعه ی حساسی است بهتر است عمل تمیز کردن توسط متخصصین صورت بگیرد تا اشتباهی رخ ندهد.

سوختن فن کولر گازی

فن از قطعات دیگر کولر گازی است که با از کار افتادنش کاهش سرما را به دنبال دارد.

فن با چرخش خود سرما تولید کرده و با نبودش این عمل با اختلال انجام می گیرد، در بعضی از کولرها کار کردن فن دستگاه به وضوح مشخص می باشد.

این بستگی به مدل کولرها دارد با از کار افتادن فن باید تعمیرکاران اقدام کنند تا مشکل را بررسی کنند و دستگاه را رفع عیب کنند.

معیوب شدن قطعه ایی به نام ترموستات

از وظایف ترموستات در حد نصاب نگه داشتن دمای هوای داخل وسایل سرمایشی است، دماسنج و ترموستات سیگنال هایی را به کمپرسور خواهند داد تا بتواند دمای محیط را شناسایی کند.

با خراب شدن این قطعات توانایی قدرت تشخیص کولر از بین خواهد رفت، که این امر می تواند در کاهش سرمای کولر گازی موثر واقع بشود.

اگر دمای دستگاه درحال تغییرات باشد و به حالتی که تنظیم شده است نماند ترموستات معیوب شده و با خراب شدنش دلیلی برای کاهش سرمای کولر گازی خواهد بود.

تعمیرات و تعویض این قطعه تخصصی می باشد و باید با تعمیر کاران ارتباط برقرار کرده تا مشکل را برطرف نمایند.

خراب بودن قطعه ی بورد کولر گازی

کولرهای گازی دارای برد می باشند که نوعی کنترل کننده ی فرایند های کولر گازی است، با وجود پیدا شدن نقایص در این قطعه کولر گازی شما نه باد سردی را تولید و یا اینکه اصلاً بادی را تولید نخواهند کرد که باید آن را رفع کرد.

در زمینه ی تعویض و یا تعمیرات قطعات آسیب دیده توسط افراد بی تجربه می تواند مشکل ساز باشد و حتماً از افراد با مهارت کافی  کمک بخواهید، تعمیرگاه دکتر آچار در خدمت شما همشهریان عزیز تهرانی میباسد.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 5
 1. بیاتی 2 سال قبل

  دستگاه ما برای 11 سال پیش هست آیا قابل تعمیر هست؟

 2. محمدرضا سلیمی 2 سال قبل

  خدا خیرتون بده تعمیرات عالی انجام شد

 3. رسول کاظمی 2 سال قبل

  عالی عالی خیلی خیلی عالی

 4. نادر حجتی 1 سال قبل

  میتونم شماره شما رو داشته باشم؟

 5. پرویز یوسفی 1 سال قبل

  واقعا ارزش وقت گذاشتن داشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید