راهنمای خرید سرخ کن بدون روغن

راهنمای خرید سرخ کن بدون روغن


در متن راهنمای خرید سرخ کن بدون روغن می خواهیم در مورد سرخ کن بدون روغن صحبت کنیم، امروزه مهندسین توانسته اند یک فن آوری جدیدی به نام سرخ کن بدون روغن را تولید کرده که عملکردش به این گونه می باشد، غذا را سریعتر و با روغن بسیار کمی می پزد با دکتر آچار همراه باشید.

این محصول تولید شده قابلیت این را دارد که هر نوع غذایی را با جریان هوای داخل محفظه و با مصرف روغن کم به خوبی سرخ شود و در بازده زمانی کم به دست شما برساند.

ساختار این دستگاه خیلی پیچیده نمی باشد و از محفظه ای با عایق متناسب، المنت حرارتی و سبد غذایی تشکیل شده است.

البته ساختار این دستگاه به گونه ایی می باشد که تمامی مدل های ارائه شده مجهز به دسته مناسبی می باشد تا بتوانید به راحتی سبد را خارج و به داخل کابین ببرید.

 از مشخصه های برجستهٔ این سرخ کن کم روغن می توان به اینکه در معرض کثیفی کمتری به لحاظ مصرف کم روغن و شستشوی کمتر ظروف آن را مد نظر داشت.

چون با کمک گرفتن از تابه و قابلمه علاوه بر مصرف روغن زیاد، چسبندگی بالایی دارد و غذا به آن چسبیده و شستشو را افزایش می دهد.

راهنمای خرید سرخ کن بدون روغن
راهنمای خرید سرخ کن بدون روغن

راهنمای خرید سرخ کن بدون روغن

در ابتدای امر شما را با کارایی دو دستگاه سرخ کن با روغن و بدون روغن آشنا خواهیم کرد که اختلافشان را درک کنید، سرخ کن های معمولی مجهز به مخزن روغن هستند و روغن داخل مخزن توسط المنت حرارتی گرم می شود که با افزودن غذا به روغن گرم شده سرخ می شود.

ولیکن در مدل سرخ کن های بدون روغن این عملیات سرخ شدن و طبخ غذاها بدون روغن با روند گردش هوای گرم با مقدار کمی روغن صورت می گیرد.

غذای شما را سرخ و برشته می کند در عین حال یک غذای سالم و لدون کاربرد روغن که برای سلامتی شما مفیدتر می باشد را در دسترس شما قرار می دهد، این مدل سرخ کردنی بدون نیاز به استفاده از روغن زیاد از نظر سلامت غذا بسیار مفید و کاربردی است.

جدیدترین مدل در بین سرخ کن ها که به این گونه کارایی دارد، سرخ کن های بدون روغن بیشترین پیشرفت را از سرخ کن های معمولی دارا می باشند، تولید شده در جدیدترین مدل سرخ کردنی در تکنولوژی دیجیتال مدل سرخ کردنی بدون روغنمی باشد.

 سرخ کن های جدید بدون روغن با ویژگی های خاص و منحصر به فرد، محصولاتی برای پخت آسان در آشپزخانه هستند.

بررسی جنس بدنه سرخ کن

مواردی که در امر راهنمای خرید سرخ کن بدون روغن موثر واقع می شود توجه داشتن به جنس بدنه این دستگاه می باشد که بهترین نوع جنس در مدل استیل است که با فولاد نرم کار شده است.

مورد دیگری در راهنمای خرید سرخ کن بدون روغن اهمیت دارد سبد این دستگاه می باشد، سبده در دو مدل دستی و اتوماتیک طراحی شده است و حالت آسانسوری دارد ولی از نوع دستی کارایی بهتری دارد زیرا در برخی از مواقع در مدل آسانسوری احتمال دارد که در حین کار گیر بکند و کار را ناتمام بگذارد.

بررسی گنجایش سرخ کن

 مورد دیگری این است با توجه به تعداد نفرات و مقدار مصرف این محفظهٔ دستگاه گنجایش اهمیت دارد و در صورت مصرف بیشتر و تعداد بالاتر باید از یک محفظه بزرگ تر استفاده کرد.

مورد بعدی وجود چراغ نمایشگر بر روی دستگاه آلارمی برای شماست که متوجه بشوید که دستگاه تان در چه حالتی روشن و یا خاموش خواهد بودد و هشدار را از این طریق به شما بدهد.

مورد دیگری که در راهنمای خرید سرخ کن بدون روغن اهمیت دارد وجود فیلتر در آن است که در صورتی که دستگاه مجهز به فیلتر قابل تعویض باشد در صورت نیاز می توان با وجود این قابلیت این فرایند تعویض فیلتر را اجرا بکنید و کارایی فیلتر به گونه ایی است که می تواند از پخش شدن بوی نامطبوع غذا پیشگیری نماید.

مورد بعدی که در راهنمای خرید سرخ کن بدون روغن اهمیت دارد، انتخاب سرخ کن بدون روغن، توجه به ظرفیت داخلی محصول است، در این زمینه خوب است اطلاع داشته باشیدکه سرخ کن ها را می توان به سه دسته کوچک، متوسط و بزرگ تقسیم کرد، ظرفیت داخلی دستگاه های کوچک بین 1 تا 2 لیتر است.

مدل های متوسط ظرفیت داخلی 1.8 تا 2.5 لیتری دارند، مدل های سایز بزرگ به طور کلی باید ظرفیت 5 لیتر یا بیشتر را دارا هستند، در مورد مشخص کردن ظرفیت داخلی دستگاه می توان به مواردی چون به اندازه غذا و البته به تعداد افرادی که نیتشان تهیه غذای سرخ شده سالم می باشد توجه کنید.

راهنمای خرید سرخ کن بدون روغن
راهنمای خرید سرخ کن بدون روغن

مصرف برق و انرژی دستگاه سرخ کن

مورد دیگر راهنمای خرید سرخ کن بدون روغن، مصرف برق دستگاه از مواردی است که در انتخاب و خرید سرخ کن بدون روغن اهمیت دارد، توجه داشتن به این قرایند توان مصرفی دستگاه می باشد.

در این زمینه باید بدانید که بیشتر کارهایی که در داخل سرخ کن بدون روغن انجام می شود با مصرف برق آن انجام می شود.

این گفته به این معناست که هر چه مصرف برق دستگاه شما بیشتر باشد، سرعت این عملیات سرخ شدن غذای خود را داخل آن گریل می کند را بالا می برد.

به طور کلی توان مصرفی سرخ کن بدون روغن بین 500 تا 1800 وات می باشد وحق انتخاب در این زمینه با شما افراد مصرف کننده می باشد، قابل توجه می باشد که مصرف برق یا همان توان مصرفی بالای دستگاه باعث افزایش قیمت بر دستگاه خواهد بود.

مورد بعدی دربارهٔ شستشوی دستگاه می باشد که دستگاهی را که خریداری می کنید توجه کنید که قابلیت شستشوی ساده ایی را دارد یا خیر، پیشنهاد می شود که دستگاهی را خریداری نمایید که قطعات سرخ کن به طور کامل جدا بشود و بتوان تمیز بشویید.

 وجود تنظیمات در مورد تنظیم دما و مدت زمان پخت در دو مدل دستی و دیجیتال قرار دارد که در نوع دستی به اندازه نوع دیجیتال به طور کامل دقیق نمی باشد ولی بیشتر دمای سرخ کن بین 80 تا 200 درجه می باشد ولی در برخی دیگر مجهز به این تنظیمات دما نمی باشند و بهتر است بدانید که این مشخصه نمی تواند در امر کیفیت پخت غذا تاثیر بگذارد.

 مورد دیگری ایمنی دستگاه می باشد که در راهنمای خرید موثر واقع شده زیرا این دستگاه بسیار داغ می باشد و در حین کار باید مواظب باشید که خطرناک نباشد و بدنه از عایق خوبی بهره برده باشد که مشکلی را به وجود نیاورد.

 برخی دیگر مجهز به آپشن جانبی هم هستند که علاوه بر سرخ کردن بدون روغن به روش هواپز مواد غذایی را گریل می کند که در مورد پخت ماهی و مرغ کارایی لازم را دارد.

سخن آخر

در بیان مطالب بالا به شما اطلاعات لازم در جهت راهنمای خرید سرخ کن بدون روغن داده ایم شما با خواندن این مطالب خواهید توانست به راحتی یکی از مدل های این دستگاه را در بازارها با توجه به قیمت و نیاز خودتان خریداری نمایید.

بهتر است توجه داشت باشید که این دستگاه را باتوجه به مصرف خود وتعداد خانواده خریداری کنید، همچنین بودجه و هزینه ایی که برای آن در نظر گرفته اید و البته از برندهای دارای اعتبار خریداری کنید و همچنین به گارانتی و خدمات پس از فروش آن هم اهمیت بدهید.

بعد از خرید نوبت راه اندازی و کارایی این دستگاه می رسد که در صورت بروز مشکل می توانید از کارشناسان دکتر آچار کمک بخواهید که در هر زمینه ایی شما را یاری خواهند کرد.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 2
  1. روح الله خلیلی 2 هفته قبل

    ببخشید میشه توضیح بدید بهترین سرخ کن برای جیهزیه چیه؟

    1. دکتر آچار 2 هفته قبل

      سرخ کن های متنوعی در برندهای ایرانی و خارجی موجودند که میتونید با توجه به نیازتون خریداری کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید