تعمیر جاروبرقی جنرال الکتریک

تعمیر جاروبرقی جنرال الکتریک


تعمیر جاروبرقی جنرال الکتریک

دستگاه جاروبرقی هم مانند دیگر لوازم در بازارها از برندهای متفاوتی وجود دارد و با وجود تنوع در مدل  یکی دیگر از خدمات تخصصی  و مشکل در زمینه ی تعمیرات لوازم خانگی می باشد و باید از افراد متخصص و ماهر کمک گرفت.

دستگاه جاروبرقی در منازل از وسایل پر مصرف می شود و با داشتن یک جاروبرقی خوب و مکش بسیار قوی تمامی گرد و خاک و گرد و غبار ها را از لابه لای موکت و فرش خارج کرد.

در استفاده های مکررر از این دستگاه می توانید موجبات صدمات را برای جاروبرقی جنرال الکتریک فراهم کنید، در صورت نیاز به تعمیرکار برای تعمیر جارو برقی در منزل با شماره های درج شده در سایت دکتر آچار تماس فرمایید.

انجام سرویس جاروبرقی جنرال الکتریک

اگر افراد مصرف کننده هر سال به طور منظم و مرتب عمل سرویس جاروبرقی را به خوبی انجام دهند.

مواردی مانند جمع شدن خاک در اطراف موتور، کثیف شدن فیلتر و گرفتگی آن، قطعی در سیم دستگاه، خراب شدن کلید خاموش و روشن دستگاه جاروبرقی، و…. بلافاصله بعد از عیب یابی جاروبرقی آن را برطرف بکنند.

هیچ گاه با هزینه های بالای خرابی روبرو نمی شوند و بر طول عمر دستگاه می افزایند.

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
تعمیر جاروبرقی جنرال الکتریک

علت خاموش شدن ناگهانی دستگاه جاروبرقی جنرال الکتریک

اگر در زمان مصرف از جاروبرقی با مورد ناگهانی خاموش شدن دستگاه روبرو شدید باید علت را بررسی کنید.

یکی از علتها می تواند سوختن موتور دستگاه جاروبرقی باشد که دستگاه شما ناگهان دچار خاموشی بشود.

گاهی هم ممکن است به دلیل قطع برق این مشکل پیش آمده باشد.

در بعضی موارد هم یک قطعی ممکن است در سیم دستگاه جاروبرقی باشد که این مشکل نمایان شده است که با بررسی همه ی این موارد می توانید علت اصلی را پیدا کرده  و دستگاه را رفع عیب کرده و تعمیر جاروبرقی جنرال الکتریک را انجام دهید.

دلیل صداهای زیاد از دستگاه جاروبرقی جنرال الکتریک در حین کار کردن

در مواقعی که شما با دستگاه جاروبرقی در حال انجام کار و تمیز کردن هستید ممکن است با صداهای ناهنجار و زیادی روبرو شوید.

که علت اصلی را باید جویا بشوید و آن را برطرف کنید، این صداهای ناهنجار می تواند به دلیل خراب شدن قطعه ی پروانه دستگاه جاروبرقی باشد.

که در این صورت باید آن را تعویض و یا تعمیر جاروبرقی جنرال الکتریک را انجام دهید.

علت دیگر می تواند به خاطر بوش ها و بلبرینگ ها باشد که با درگیر شدن آرمیچر صداهایی از موتور به گوش می رسد.

یاتاقان ها را باید چک کرد تا در صورت آسیب دیدن آنها را تعمیر کرد.

گاهی هم می تواند یه دلیل نگهدارنده های لاستیکی باشد در این دستگاه ها به خاطر اینکه سرعت موتور بسیار بالاست و لرزش ایجاد کرده در بین آنها از این نگهدارنده های لاستیکی استفاده شده است.

هر گاه که این قطعات شل بشود و یا خراب بشود ایجاد صدا می کند که باید این لاستیک های معیوب شده را تعویض کرد تا مشکل صدا را برطرف کرد.

تعمیر جاروبرقی جنرال الکتریک

داشتن مکش ضعیف دستگاه جاروبرقی جنرال الکتریک

در اول کار باید کیسه ی جاروبرقی را تخلیه کرد و اگر از نوع مدلهایی است که باید کیسه را تعویض نمود.

در ابتدا باید اینکارا انجام داد، با پر بودن کیسه ی جاروبرقی دستگاه نمی تواند به خوبی مکش داشته باشد.

بعد از این مرحله باید شیلنگ مسیر ورود و خروج دستگاه را چک کنید تا مسدود نشده باشد.

گاهی هم وجود مشکلات فنی دستگاه جاروبرقی جنرال الکتریک باعث ایجاد این مشکل می شود.

که باید توسط کارشناسان مجرب تعمیر جاروبرقی جنرال الکتریک این مورد را برطرف کنید.

برای اینکار می توانید از تکنسین های با تجربه و ماهر در مرکز تعمیرات تعمیر جاروبرقی جنرال الکتریک دکتر آچار استفاده کنید و از تجربیات آنها بهره بگیرید.

قدرت نداشتن موتور جاروبرقی جنرال الکتریک

اگر در زمان استفاده از این دستگاه متوجه نداشتن قدرت موتور شدید باید مواردی مثل قطعات یاتاقان ها، زغال دستگاه و نیم سوز بودن موتور دستگاه را مورد بررسی و چکاپ قرار دهید.

تا علت اصلی را پیدا کنید و آن را برطرف نمایید، با معیوب شدن هر یک از قطعات نام برده قدرت مکش  موتور دستگاه جاروبرقی جنرال الکتریک با مشکل روبرو خواهد شد و نیازمند تعمیر جاروبرقی جنرال الکتریک خواهید بود.

تعمیر جاروبرقی جنرال الکتریک

اجزای تشکیل دهنده موتور جاروبرقی جنرال الکتریک

در این مقاله می خواهیم شما را با قطعات موتور و نحوه عملکرد آنها آشنا کنیم.

اولین قطعه ای که بررسی می کنیم بلبرینگ موتور جاروبرقی است در موتور جاروبرقی دو عدد بلبرینگ وجود دارد که وظیفه نگهداشتن موتور کلکتور است که معیوب شدن آن باعث بروز صداهای ناهنجار و زیاد می شود.

بلبرینگ قطعه ای است که در اثر گرما و هوای خشک حالت شکننده و سفت پیدا می کند که زمانی که خراب شدند حتما باید این قطعه تعویض شود.

که برای انجام این کار باید اول فولی کش را بیرون بیاورید و بعد با دستگاه پرس قطعه های جدید را جایگزین کنید.

کلکتور در واقع یک صفحه چرخان است که توسط یک میله نازک در بلبرینگ قرار دارد. اگر کلکتور دچار ایراد شد با یک سنباده نرم سطح اتصالش را با زغال صیقل بدهید و کاملا یکسان همه جای کلکتور را بکشید.

قطعه دیگر سیم پیچ موتور است هنگامی که برق وصل میشود با بوجود آوردن خاصیت آهنربایی کلکتور را به چرخش در می آورد.

مورد دیگر ذغال جاروبرقی جنرال الکتریک است که که برق را به کلکتور می رساند اگر به هر دلیلی ذغال جاروبرقی شکسته باشد و یا کوتاه شده باشد موتور کار نمی کند.

همچنین پروانه ای که داخل موتور کار مکش را در جاروبرقی جنرال الکتریک بر عهده دارد که اگر هر اتفاقی برای پروانه جاروبرقی جنرال الکتریک پیش بیاید قدرت مکش جاروبرقی کم و زیاد می شود.

ترموستات جاروبرقی از داغ شدن بیش از اندازه  موتور جلوگیری می کند و هنگامی که دما خیلی بالا برود برق را قطع می کند تا آسیبی به جاروبرقی وارد نشود.

تعمیر جاروبرقی جنرال الکتریک

تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی جنرال الکتریک

زمانی که شما سیم جاروبرقی بیش از حد بیرون بکشید و یا در استفاده نادرست از سیم جمع کن باعث می شود که جمع کن بصورت خودکار خراب شود و یا سیم از انتها قطع شود و یا اتصالی پیدا کند که این خود موجب بروز مشکل در موتور می شود و همچنین قطعات داخلی سیم جمع  کن جاروبرقی جنرال الکتریک دچار خرابی شوند.

خرابی بودن سیم جمع کن  چندین مزیت از جمله نظم و مرتب بودن سیم جاروبرقی در خانه و کارایی و عملکرد بهتر دستگاه و همچنین نیز عدم قطع شدن برق به موتور و پیشگیری از خرابی قطعات داخلی دیگر را دارد.

نحوه نگهداری از جاروبرقی جنرال الکتریک

برای اینکه بتوانید از جاروبرقی خود به نحوه احسنت نگهداری کنید و بهترین کارایی و عملکرد را ازش بگیرید باید در حفظ و مراقبت از آن کوشا باشید تا بتوانید هم از هزینه های اضافی جلوگیری کنید و هم عمر دستگاه خود را بالا ببرید.

در حفظ و نگهداری سیم جاروبرقی جنرال الکتریک کوشا باشید و سعی کنید با احتیاط با آن رفتار کنید هنگامی که سیم جایی گیر می کند و یا گره می کند از کشیدن سیم خودداری کنید.

گاهی ممکن است بخش هایی از سیم جاروبرقی جنرال الکتریک دچار آسیب شده باشد هرگز از نوار چسب برق برای درست کردن سیم استفاده نکنید و سیم را کلا عوض کنید.

پارویی و یا همان سر جاروبرقی را همیشه تمیز کنید و دقت کنید که مسیر آن مسدود نشده باشد و برس ها عاری از هرگونه کرک و مو باشند.

بررسی کمربندی جاروبرقی را همیشه در برنامه سرویس دستگاه خود داشته باشید که دچار ترک و یا شکستگی نشده باشند.

 نحوه نگهداری از کیسه جاروبرقی جنرال الکتریک

حتما کیسه جاروبرقی خود را بطور مرتب خالی کنید زیرا بروی عملکرد صحیح جاروبرقی تاثیر مستقیم دارد و بصورت هفتگی این کار را انجام دهید این عمل باعث می شود که گرد و غبار به داخل موتور نفوذ نکند و ذرات و ریز گرد ها به هوا منتقل نشوند.

هیچ گاه نگذارید که کیسه جاروبرقی جنرال الکتریک کاملا پر شود بعد آنرا خالی کنید زیرا مکش دستگاه کاهش می یابد و نتیجه مطلوبی را در پی نخواهد داشت.

بررسی چرخ های جاروبرقی جنرال الکتریک

گاهی چرخ ها و غلتک های جاروبرقی را بررسی کنید تا آشغال و یا مو و کرک مانع حرکت آنها نشده باشد با این کار در بهتر حرکت کردن جاروبرقی کمک بسزایی خواهید کرد.

بررسی فیلترهای جاروبرقی جنرال الکتریک

فیلتر های جاروبرقی را بطور مرتب و دوره ای تمیز کنید با توجه به مدل های مختلف جاروبرقی جنرال الکتریک ممکن است چند فیلتر داشته باشند که باید همه را تمیز کنید مسدود بودن و گرفتگی فیلتر ها در عملکرد جاروبرقی نقش بسیاری دارد و آنرا بشویید و دوباره نصب کنید ولی اگر یکبار مصرف بودند حتما برای تعویض آنرا اقدام کنید.

لوله خرطومی جاروبرقی جنرال الکتریک

لوله های خرطومی جاروبرقی را بررسی کنید تا مسدود و دچار گرفتگی نشده باشند و داخل آن را کاملا نگاه کنید تا جسمی داخلش گیر نکرده باشد. اگر داخلش مسدود بود با سیم و یا میله فلزی آنرا خارج کنید و اینکار را با احتیاط انجام دهید زیرا ممکن است شلنگ را سوراخ کنید.

ساعات اوج مصرف برق

هنگامی که میخواهید از جاروبرقی استفاده کنید سعی کنید در زمانی که مصرف برق بالا است یعنی 8 تا 12 شب نباشد زیرا در این زمان ها بدلیل نواسانات زیاد برق ممکن است هم به جاروبرقی آسیب وارد شود و هم هزینه مصرف برق شما بالا می رود و عمر دستگاه کاهش می یابد و کوچیک ترین نوسان و کم و زیاد شدن برق ممکن است باعث نیو سوز شدن موتور جاروبرقی جنرال الکتریک و یا سوختن کامل آن بشود.

قطعات قابل شستشو

سعی کنید قطعاتی که قابل شستشو هستند را هر چند وقت یکبار بشویید تا هم در عملکرد و کارایی دستگاه موثرتر است و هم مکش جاروبرقی بهتر می شود و هم عمر دستگاه طولانی تر می شود.

هیچ گاه قطعات را خیس نگذارید زیرا این رطوبت باعث زنگ زدگی و سوختن دستگاه می شود و همچنین با پا برای خاموش و روشن کردن دستگاه و جمع کردن سیم برق جاروبرقی استفاده نکنید. زیرا باعث میشود در دراز مدت فشار پا دکمه های جاروبرقی را خراب کند و آسیب بزند.

شاید تصور کنید این نکات بسیار ساده هستند و نقش چندانی را در نگهداری جاروبرقی ندارند ولی رعایت همین نکات ساده باعث می شود عمر دستگاه شما زیاد شده و شما کمتر به تعمیر جاروبرقی احتیاج پیدا کنید.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 10
 1. سیدمحمد طالقانی 2 سال قبل

  دستخوش

 2. حمید زارع 2 سال قبل

  عرض ادب و احترام تکنسین مربوطه با 15 دقیقه تاخیر اومد خواستم اطلاع بدم

 3. غلامحسین ساعی 2 سال قبل

  باورتون میشه از یه شرکت دیگه اومدن 3 تومان قیمت دادن همکار شما با 800 تومان مشکل را حل کرد

 4. سیدعلی بهاور 1 سال قبل

  واقعا ارزش وقت گذاشتن داشت

 5. ناصر کیان 1 سال قبل

  عااااااااشقشم دکتر آچار

 6. مجتبی سرمد 1 سال قبل

  همکارتون تخفیف خوبی بهم داد ممنونم

 7. نیایش مهدی پور 1 سال قبل

  میشه لطفا توضیح بدین چرا مکش جارو برقیمون کم شده؟

  1. تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار 1 سال قبل

   کاهش مکش جاروبرقی دلایل مختلفی دارد، کثیفی قطعه کالکتور، ایراو خرابی یاتاقان ها و ذغال، سوختگی موتور جارو برقی، تمیز نبودن فیلتر جارو برقی، پر بودن کیسه جاروبرقی از مهم ترین دلایل کاهش مکش جارو برقی میباشد

 8. کیمیا نامیری 2 ماه قبل

  چرا جاروبرقی مون روشن نمی شه؟

  1. دکتر آچار 2 ماه قبل

   در صورتی که جاروبرقی تان روشن نمی شود پریز و دوشاخه را بررسی کنید، در صورتی که مشکلی وجود ندارد دستگاه را به تکنسین بسپارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید