آموزش تعمیر و نگهداری ماشین ظرفشویی

آموزش تعمیر و نگهداری ماشین ظرفشویی


آموزش تعمیر و نگهداری ماشین ظرفشویی در منزل توسط خود شما

چند نکته در مورد شستن و تمیز کردن ماشین ظرفشویی :

با آموزش تعمیر و نگهداری ماشین ظرفشویی همراه باشید، استفاده از جوش شیرین و سرکه می توان ماشین ظرفشویی خود را تمیز کنید، همه ی ظرف ها را از ماشین خارج کرده و هر چیز دیگری که با سرکه ممکن است در تماس باشد خارج نموده، زیرا سرکه به پلاستیک آسیب رسانده، سرکه را درون ظرفی ریخته و بعد مقداری جوش شیرین را به عنوان ماده ی جایگزین قرار دهید، پیمانه را در ردیف بالایی قرار داده، از بسته شدن درب مطمئن شوید، در ادامه به آموزش تعمیر و نگهداری ماشین ظرفشویی پرداخته ایم و اگر به تعمیر ماشین ظرفشویی در تهران نیاز دارید با کارشناسان دکتر آچار تماس بگیرید.

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار

بعد ماشین ظرفشویی را بر روی آب داغ قرار دهید، اجازه دهید چرخه ی کوتاهی از شستشو انجام دهد، سرکه ممکن است بوی تندی در ماشین ظرفشویی به جا گذارد، برای رفع این بو یک شب در دستگاه ماشین ظرفشویی را باز بگذارید، راه کار دیگر برای رفع این بو از یک پیمانه جوش شیرین در قسمت بالای کف ماشین ظرفشویی قرار دهید، بعد یک چرخه شستشو انجام دهید.

روش بعدی برای از بین بردن لکه های معدنی، ابتدا برای ماشین ظرفشویی خود لکه بر تهیه کنید، لکه های قرمز رنگ دلیلش زنگ زدگی دستگاه می باشد، مواد لکه بر که خریداری کردید در جای قرص ماشین ظرفشویی قرار دهید و مقداری را روی طبقه ی ماشین ظرفشویی بپاشید، بعد چرخه تمیز کردن را در ماشین ظرفشویی خود اجرا کنید.

کناره های ماشین ظرفشویی را معمولاً با اسفنج بشویید، می توانید از حوله کاغذی استفاده کنید تا مقادیر زیادی چربی و کثیفی را پاک کنید، بعد از آن با اسفنج مخلوط آب و صابون برای شستن مواد باقی مانده استفاده نمایید، با یک مسواک کهنه برای تمیز کردن لبه های  درب ماشین ظرفشویی و قسمت های کوچکتر استفاده کنید.

سیستم فیلتر را با آب و صابون شستشو بدهید، با یک برس کوچک می توانید فیلتر را تمیز کنید،به همراه اسفنج و آب و صابون شتشو دهید.

چند نکته در نگهداری از ماشین ظرفشویی

تمیز کردن ماشین ظرفشویی یکی از اصلی ترین و ساده ترین کارهایی که جهت مراقبت از دستگاه ماشین ظرفشویی تمیز کردن آن می باشد، البته بسیاری از ماشین های ظرفشویی دارای فیلتر است، ولی برخی دیگر از این دستگا ه ها فیلتر ندارند، ولی در دستگاه های ماشین ظرفشویی سبدی وجود دارد که هر چند وقت یکبار از جای اصلی بیرون آورده و آن را تمیز کنید.

جرمگیری ماشین ظرفشویی

جرم گیری ماشین ظرفشویی طی چند مرحله و بوسیله ی جرم گیرهای مخصوص، قرص نمک و یا ژل ماشین ظرفشویی انجام می شود، برای انجام جرم گیری ابتدا باید دستگاه را روشن کرد و به علائم دستگاه توجه داشته باشید، بعد با قرار دادن و ریختن مواد جرم گیر ماشین ظرفشویی بهترین کمک به بهبود عملکرد این دستگاه می کند.

 • فقط از قرص نمک مخصوص ماشین ظرفشویی و همچنین پودر مخصوص ماشین ظرفشویی استفاده کنید.
 • استفاده کردن از مایع جلا دهنده موجب می شود که ظروف شما پس از اتمام کار ماشین ظرفشویی به راحتی خشک شود.
 • اگر دور فیلترهای ماشین ظرفشویی قهوه ای رنگ شده است حتماً دو ماه یکبار اقدام به جرمگیری دستگاه خود نمایید.
 • برای اینکه ظروف داخل دستگاه ماشین ظرفشویی پس از پایان کار بهتر خشک شود به مدت 10 دقیقه درب دستگاه را باز نگه دارید، انجام این عمل از بو گرفتن ماشین ظرفشویی جلوگیری می کند.
 • با هر دو بار شستشو یک بار برای تمیز کردن فیلترها اقدام کنید.
 • مواد خوشبو کننده ی ماشین ظرفشویی در بازار موجود می باشد تهیه و استفاده کنید.

برای استفاده مناسب و مفید از ماشین ظرفشویی باید بدانید که چگونه ماشین ظرفشویی بهترین بازده را دارد، یکی از مواد اصلی که در ماشین ظرفشویی استفاده می شود و کیفیت کار ماشین ظرفشویی را مشخص می کند، ماده ی شوینده ی آن است، شوینده در سه نوع می باشد، در بین اینها قرص ها قدرت بالاتری در شستشو دارند ولی پودرها از قیمت پایین تری برخوردار هستند.

قرص ها سه نمونه دارند، قرص معمولی، قرص کوانتوم، قرص همه کاره.

برای انواع ماشین ظرفشویی قرص کوانتوم توصیه می شود و دلیل این انتخاب هم در شست و شوی ظروف بسیار بی نظیر است، علاوه بر این خصوصیات چون پوسته ی ژله ای دارد و خودش قابل حل در آب می باشد و نیاز به جدا کردن پوسته از قرص نمی باشد.

هیچگاه ماشین ظرفشویی خود را بدون نمک روشن نکنید، استفاده از ماشین با مخزن نمک خالی، بخاطر وجود سختی آب به دستگاه شما صدمه وارد می کند، همیشه سعی کنید نمک با کیفیت مناسب در ماشین ظرفشویی خود استفاده کنید حتی اگر از شوینده هایی که دارای نمک هستند استفاده می کنید، نمک رزین های ته ماشین ظرفشویی را تحریک کرده و این رزین ها خود باعث نرم شدن آب شده و در نتیجه ظرف ها بهتر شسته می شود، در صورت عدم وجود نمک این رزین ها کارایی خود را از دست می دهند.

توجه داشته باشید همیشه شناسایی عیب دستگاه از تعمیر کردن دستگاه مهم تر است.

آموزش تعمیر ماشین لباسشویی

وقتی که ماشین ظرفشویی شما ظرف ها را تمیز نمی شوید، شما مواردی مانند صفحه ی نمایش، بازوهای اسپری آب را بررسی کنید تا مواد غذایی به آنها نچسبیده باشد، مرحله ی شستشو را بدون ظرف انجام دهید ممکن است که فشار آب کم شده باشد، بازوهای اسپری آب را چک نمایید .

اگر ماشین ظرفشویی شما دارای سر و صدای زیادی باشد: بیشتر ماشین های ظرفشویی دارای سر و صدا می باشد ولی اگر قبلاً با صدای کمتری بوده و در حال حاضر سر و صدایش زیاد شده است احتمالاً مشکلی پیش آمده است، ممکن است که بازوهای شستشو درست نمی چرخند و یا اینکه حلقه ی یاتاقان و اشکال از پمپ ماشین ظرفشویی باشد، در این صورت تعمیر یا تعویض لازم است تعمیر ماشین ظرفشویی را در کمترین زمان انجام دهید.

اگر لکه هایی بر روی لیوان ها وجود دارد به دلیل وجود آب سخت می باشد یا باید از شوینده ی بیشتری استفاده کرد و یا شوینده ی مخصوص آب های سخت استفاده کرد و یا از سیستم نرم کننده ی آب برای ماشین ظرفشویی مورد استفاده قرار داد.

اگر ظرف ها بعد از شستشو دارای لکه هستند باید از جلا دهنده استفاده شود، جلا دهنده از چسبیدن لکه های آب به سطح ظروف جلوگیری می کند.

آموزش تعمیر و نگهداری ماشین ظرفشویی به مرور زمان بروزرسانی خواهد شد.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 11
 1. حسین مستوفی 2 سال قبل

  عرض ادب و احترام تکنسین مربوطه با 15 دقیقه تاخیر اومد خواستم اطلاع بدم

 2. امید پارسا 2 سال قبل

  به دلیل نوسان برق لوازم خانگیمون سوخته بود همکارتون تعمیرات انجام داد خواستم تشکر کنم

 3. روح الله یوسفی 2 سال قبل

  تعمیرکار حرفه ای لوازم خانگی میخواید فقط دکتر آچار به خدا ازشون راضی بودم گفتم به همه اینجا بگم به جای دیگه تعمیرات ندید که دستگاهتون و پولتون به باد میره

 4. غلامرضا رستمی 2 سال قبل

  حرفتون خیلی عالیه

 5. محمدجواد خمسه 2 سال قبل

  اطلاعات بیشتری بنویسین لطفا

 6. محمد عبدی 1 سال قبل

  حساب توییتری هم دارید؟

 7. خلیل عبدالهی 1 سال قبل

  شما پیج اینستا هم دارین؟

 8. جواد واعظی 1 سال قبل

  خدا پدر و مادرتونو بیامرزه پیرمون در اومده بود تکنسین تو نیم ساعت درستش کرد

 9. علیرضا فتحی 1 سال قبل

  هزینه مشاورتون چنده؟

 10. ریحانه عبدالعلی 1 سال قبل

  علت ارور E09 ماشین ظرفشویی بوش چیه؟ نیاز به تعمیرکار داره؟

  1. تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار 1 سال قبل

   عرض ادب و احترام مشکل در المنت حرارتی علت ارور E09 در ظرفشویی بوش است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید