آموزش تعمیر و نگهداری اجاق گاز

آموزش تعمیر و نگهداری اجاق گاز


در این مقاله می خواهیم در مورد تعمیر و نگهداری از اجاق گاز و گاز رومیزی و صفحه ای مطلب آموزشی بیان کنیم تا شما بتوانید از خودتان کمک بگیرید و مشکل اجاق گازتان را عیب یابی کنید.

آیا اجاق گاز روشن نمی شود؟

آیا درجه حرارت اجاق گاز شما کم شده است؟

فندک اجاق گاز مشکل دارد؟

این تازه قسمتی از آموزش های ما می باشد، ما در ادامه قرار است به بررسی این مشکلات بپردازیم.

آموزش تعمیر و نگهداری اجاق گاز

آموزش تعمیر و نگهداری اجاق گاز

آموزش تعمیر اجاق گاز رومیزی و صفحه ای :

اگر اجاق گاز شما روشن نمی شود و یا درجه حرارت کمی دارد قطعا دارای مشکل در این موارد خواهد بود :

  • المنت سطح گرم کننده

المنت های سطح گرم کننده در گازهایی با رویه ی صاف مثل رومیزی و یا صفحه ای، به صورت سیم پیچ و یا سیم پیچ نواری دیده می شوند، برای اینکه بفهمید مشکل از این قسمت است ، باید آن را جدا کنید و میزان آسیب دیدگی آن را بررسی کنید، همچنین می توانید از یک مولتی متر برای بررسی جریان در این سیم پیچ استفاده کنید .

  • سنسور دما

در تعمیر گاز رومیزی مدرن ، یکی از مواردی که وجود دارد ، سنسور دمای الکترونیکی است، اگر این قطعه به خوبی کار نکند باعث می شود که اجاق گازتان روشن نشود، می توانید با بررسی مقاومت آن به وسیله مولتی متر آن را عیب یابی کنید.

  • المنت پخت و کباب پز

برای تعمیر گاز صفحه ای باید بدانید که در اجاق گاز شما این دو المنت ممکن است به کار رفته باشد که یکی در قسمت بالایی و دیگری در قسمت پایینی قرار گرفته اند . آنها را می توانید با مولتی متر از نظر عبور جریان بررسی کنید.

اما چرا فندک گاز رومیزی نمی زند ؟

برای حل این مشکل باید المنت های فندک را بررسی کنید، اگر فندک جرقه می زند و روشن نمی شود، مشکل از اجاق گاز است و باید موارد بالا را چک کنید، اما اگر فندک جرقه ندارد، ممکن است المنت یک فندک در تعمیر گاز رومیزی دارای مشکل باشد، اما اگر کل فندک ها جرقه ندارند، باید سیستم برق رسانی را بررسی کنید.

این مطلب به صورت مداوم بروزرسانی میگردد و آموزش کامل تعمیر و نگهداری اجاق گاز را در این مطلب تقدیم شما خواهیم کرد

تعمیرات اجاق گاز

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است