تعمیر دمپر کولر گازی

تعمیر دمپر کولر گازی


 تعداد کثیری از افراد کولر گازی را به هر وسیله خنک کننده دیگری ترجیح می دهند و همان طور هم با ایرادها و نواقص منحصر به فردی را هم مطلع می باشند. در صورت بروز هر گونه ایراد از جمله خراب شدن و تعمیر دمپر کولر گازی می توانید به کارشناسان تعمیر کولر گازی دکتر آچار مراجعه بکنید و از آنان در خواست کمک بکنید.

 بسته شدن یا باز نکردن دمپر کولر گازی از مواردی است که شما را نیازمند تعمیر کاران می کند، ممکن است در گام اول یک ایراد جزئی به نظر برسد، اما وقتی با آن برخورد کنید، متوجه می شوید که آنقدرها هم نمی توان جریی تلقی کرد.

 قبل از اینکه به دلیل بسته نشدن دمپر کولر گازی بپردازیم، بهتر است که درک اولیه ای از دمپر کولر گازی و عملکرد آن داشته باشید، کمک فنر کولر گازی مسیری برای خروج هوای خنک در فصول گرم سال و هوای گرم در زمستان و فصول سرد سال و در اصل سبب خروج هوای گرم وسرد می شود و در صورت بروز مشکل در کارکرد آن، خانه یا محیط را نمی تواند خنک بکند.

تعمیر دمپر کولر گازی
تعمیر دمپر کولر گازی

تعمیر دمپر کولر گازی

در برخی از موارد احتمال دارد که شما با مشکل باز و بسته نشدن دمپر کولر گازی روبرو بشوید که می تواند به خاطر وجود عواملی نمایان شده است:

 • اولین مورد می تواند مشکلی در عملکرد کولر وجود داشته باشد: احتمال دارد کولر گازی با موانع و نقص فنی مواجه شده و به طور کامل از کار بایستد و غیر فعال بشود با بررسی این وضعیت باید از تعمیرکار بخواهید که کولر را چک کرده و اقدام به تعمیر کند.
 • برخی از دلایل روشن نشدن کولر گازی بنا به هر علتی، وجود مشکلات برقی، معیوب شدن قطعه کمپرسور، سوختن فیوز و آسیب به برد اصلی است.
 • مورد بعدی قرار گرفتن دراین وضعیت می باشد: حالت گرمایش اکتیو می باشد، وقتی حالت گرمایش کولر گازی را بر می گزینید، به خاطر علت مرحله پیش گرمایش دمپر کاملا باز نمی شود.
 • چون که در صورتی که در ابتدا دمپر را باز شود، کولر گرمای کافی تولید نمی کند، به این منظور باز نشدن دریچهٔ دمپر در این حالت کاملا طبیعی است.
 • مشکل فیزیکی دمپر کولر گازی توانسته از عوامل بعدی باز نشدن دمپرباشد که می تواند به دلیل مشکلات فیزیکی مانند شکستگی پایه های سوپاپ باشد، در چنین شرایطی باید از متخصص برای تعمیر دمپر کولر گازی استفاده کنید.
 • مورد بعدی رفع دمپر کولر گازی با استفاده از دکمهSwing که باز نمی شود، اگر دمپر پس از فعال سازی باز نشد، از دکمه Swing که بر روی ریموت کنترل قرار دارد برای تغییر زاویه آن استفاده کنید.البته می توانید حالت آن را به ثابت یا متحرک تغییر دهید.
 • در صورتی که از دکمه Swing استفاده می کنید، حرکت دمپر را مشاهده خواهید کرد و اگر دوباره آن را فشار دهید، توقف خواهد کرد.

قابل ذکر می باشد که در بعضی از مدل های کولر گازی دکمه ایی دیگر به نام فیکس جایگزین خواهد بود که با فشردن این دکمه دمپر کمی حرکت می کند و ثابت در این حالت تازه به وجود آمده قرار می گیرد.

 • حالت یخ زدایی فعال است با قرار گرفتن در این وضعیت برای تعدیل دمای منطقه کندانسور و حذف یخ، کولر گازی از سیستم یخ زدایی کمک می گیرد.به هر جهت در صورتی که کولر را در حالت گرمایش با توقف روبرو می کنید و دمپر در حالت نیمه باز بماند به این معنی است که عملیات یخ زدایی در حال انجام است، با توجه به این موضوع باز ماندن دمپر کاملا طبیعی است.
 • عملیات نظافت را انجام دهید، در صورتی که پس از خاموش کردن دستگاه، دمپر نیمه باز و فن حالت اکتیو را داراست، این به دلیل عملیات تمیز کردن است، این موضوع به طور حتم طبیعی است و نیازی نیست که برای دمپر کولر به تعمیر کار نیازمند بشوید، پس از عملیات، شیر به طور خودکار بسته
 • توصیه: اکثر ایرادهای بارز کولر گازی ناشی از خرابی در پنل کنترل یا مدار الکتریکی دستگاه است که موجب نمایان شدن این ایراد می شود.

از موارد نایاب گیرکردن زباله یا جسم خارجی در داخل شیر کولر گازی است و این موضوع مرتبط با ایرادهای فنی کولر گازی نیست و قابل توجه می باشد که به خروجی کولر گازی پس از بررسی ریموت کنترل، اطمینان حاصل کنید که جسم خارجی در آن گیر نکرده باشد.

توجه داشته باشید که مانع های بسیار ریز هم می تواند دلیل بسته نشدن دمپر کولر باشد، پس دمپر را به دقت بررسی کنید.

مورد دیگری که سبب بروز این مشکل خواهد شد وجود معیوب شدن برد کولر گازی است، در صورتی که هر یک از موارد قبلی را چک کرده و دلیلی برای ایجاد این ایراد نمی باشد و دلیل بسته نشدن دمپر کولر نبود، احتمال دارد برد کولر گازی آسیب دیده یا سوخته باشد.

همچنین این احتمال وجود دارد که در قسمت چشمی نقصی وجود داشته باشد و بهتر است معاینه و تشخیص دقیق تری مشکل را به تکنسین بسپارید و از آسیب بیشتر جلوگیری کنید.

 چند مورد در بارهٔ تنظیمات دمپر کولر گازی

تنظیمات کلی کولر گازی را که انجام داده اید، بهتر است که مشخص کنید که کدام قسمت ها به پراکندگی باد بیشتری نیاز دارند و کدام محیط ها تمایلی به وزش مستقیم باد به سمت آنها ندارند.

اکثر محیط های عمومی مانند ادارات، مدارس و … با وزش باد مستقیم بیشتر افراد موافق نیستند و مخالفت خود را اعلام کرده و تمرکز نخواهند داشت.

به همین دلیل باید تنظیمات به گونه ای قرار بدهید که رضایت افراد را به دنبال داشته باشد.

توجه داشته باشید، تنظیمات دمپر در تابستان به دلیل این که هوای گرم سبکترو در قسمت بالایی محیط جا دارد و هوای سرد به دلیل سنگینی در قسمت پایینی محیط پخش می شود، در فصل تابستان کمی بالاتر از حد معمول تنظیم می شود.

تنظیمات دمپر در فصل سرد و زمستان به این گونه می باشد که هوای گرم سبک است و در بالای محیط جا دارد و در صورتی که تنظیمات را روی مقدار زیادی قرار می دهید گرمایش مورد نظر به محیط نمی رسد و دستگاه شما باید برای آوردن محیط بیشتر تلاش کند.

 درجه حرارت به دمای تنظیم شده که بالا می باشد توانسته به دستگاه فشار وارد می شود، کار مهمی که در این زمان هوای سرد باید انجام داد قرار دادن تنظیمات در پایین ترین وضعیت می باشد.

تعمیر دمپر کولر گازی
تعمیر دمپر کولر گازی

تعمیر دمپر کولر گازی در منزل

برای انجام تعمیرات در زمینهٔ تعمیر دمپر کولر گازی در منزل می توانید به کارشناسان دکترآچار مراجعه کنید و از همه خدمات تعمیرات و هم چنین گارانتی آن بهرهٔ لازم را ببرید و به راحتی در منزل و در یک بازده زمانی کوتاه تعمیرات را انجام بدهید.

تعمیر دمپر کولر گازی در محل

دکتر آچار دارای خدمات تعمیر دمپر کولر گازی در محل می باشد و اگر درمحل به دنبال تعمیر کار خوب و ماهر هستید به شما تکنسین های دکتر آچار را معرفی کرده تا با آسودگی خاطر کار تعمیرات را به آنان بسپارید و در محل با اطلاع رسانی شما حضور پیدا کرده و بهرهٔ لازم را ببرید.

هزینه تعمیر دمپر کولر گازی

همان طور که می دانید هزینهٔ تعمیر هر یک از قطعات کولر گازی با هم تفاوت دارد و بستگی به صدمه ایی که به آن وارد شده می تواند این قیمت ها متغیر باشد.

پس در گام ابتدایی باید دستگاه توسط کارشناسان مورد بررسی قرار بگیرد و اشکال به وجود آمده مورد باز بینی قرار بگیرد و با توجه به خدمات ارائه شده هزینه تعمیرات با همراه ایاب و ذهاب افراد تعمیر کار مورد محاسبه قرار می گیرد.

سخن نهایی

با توجه به متن بالا متوجه علائم و مشکلات معایب به وجود آمده برای دمپر کولر گازی شده اید بنابراین هر زمان که با این دمپر کولر گازی مواجه گشتید توصیه می شود از تکنسین های دکتر آچار کمک گرفته بشود تا در کمترین بازده زمانی ممکن ایراد به وجود آمده را برطرف کنند.

 کولر گازی از دستگاه های با اهمیتی است که نمی توان مشاهدهٔ هر گونه ایراد را بی توجه بود زیرا عدم بی توجهی به این امر می تواند سبب بروز مشکلات بزرگ تری در این زمینه بشود.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 1
 1. اسماعیل گنجی 3 هفته قبل

  دم بچه های دکتر آچار گرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید