صدا دادن قهوه ساز

صدا دادن قهوه ساز


ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که در زمان درست کردن قهوه دستگاه اسپرسوسازتان صدای زیادی داشته باشد، این اتفاق یکی از مشکلات رایج در اسپرسو ساز است که باید به رفع آن بپردازید.

در این مقاله علت صدا دادن قهوه ساز را بررسی می کنیم و شما را راهنمایی می کنیم که چه اقداماتی برای برطرف کردن صدای دستگاه قهوه ساز لازم است؟

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار

اگر برای شما هم این سؤال پیش آمده که چرا دستگاه اسپرسو ساز صدای زیادی دارد در این مطلب همراه ما باشید، علت صدا دادن قهوه ساز می تواند نوعی نقص در قطعات دستگاه باشد که منجر به اختلال در عملکرد دستگاه شده و سلامت دستگاه را به خطر می اندازد.

صدا دادن قهوه ساز
صدا دادن قهوه ساز

علت صدا دادن قهوه ساز چیست؟

صدا دادن دستگاه اسپرسو ساز می تواند دلایل مختلفی از جمله شکستگی قطعات، ایراد و خرابی قطعه پمپ، انسداد شیرهای دستگاه، دم کردن قهوه، کف کردن شیر و اندازه بزرگ دانه های قهوه باشد.

از قطعاتی که می توانند در صدا دادن دستگاه قهوه ساز تأثیرگذار باشند کویل های شیر برقی، پمپ ها، شیرهای دستگاه و سایر قطعات جانبی می باشند.

تعمیر قهوه ساز در دکتر آچار

دکتر آچار تعمیرگاه مجاز و معتبری در تهران است که با همکاری تکنسین های مجرب و آموزش دیده به ارائه خدمات تخصصی در زمینه تعمیرات قهوه ساز می پردازد.

صدا دادن قهوه ساز
صدا دادن قهوه ساز

تماس با دکتر آچار برای تعمیر قهوه ساز

جهت ارتباط با کارشناسان مرکز دکتر آچار و درخواست تکنسین می توانید در تمامی روزهای هفته به صورت 24 ساعته با شماره تلفن 02188444021 و سایر شماره های درج شده است.

چرا اسپرسو ساز صدا می دهد؟

بعضی اوقات ممکن است که قهوه سازتان دچار ایراد و خرابی شود و صدای غیر طبیعی داشته باشد، صدا دادن دستگاه قهوه ساز می تواند علت های مختلفی داشته باشد که باید علت اصلی آن سریع تر پیدا شود تا مشکل برطرف شود.

همان طور که می دانید صدا دادن دستگاه قهوه ساز دارای دلایل متفاوتی است که در ادامه به معرفی و بررسی آن ها می پردازیم.

صدا دادن قهوه ساز
صدا دادن قهوه ساز
 1. مشکل در پمپ قهوه ساز

 یکی از مهم ترین قطعات در دستگاه قهوه ساز پمپ است، در صورتی که در عملکرد پمپ اختلال ایجاد شده شود و فشار زیادی به پمپ وارد شود ممکن است صدای دستگاه قهوه ساز غیر طبیعی شود.

اگر قهوه سازتان صدای غیرنرمال دارد و نمی توانید فشار پمپ را تنظیم کنید لازم است که پمپ توسط تکنسین بررسی، تعمیر و در صورت نیاز تعویض شود، ورود هوا به پمپ دستگاه از دیگر دلایل صدا دادن اسپرسو ساز است که برای برطرف کردن این مشکل لازم است که پمپ هواگیری شود.

 1. کمبود آب به میزان کافی در قهوه ساز

برای داشتن قهوه ای خوش طعم و با کیفیت در دستگاه قهوه ساز لازم است که آب کافی در مخزن اسپرسو ساز وجود داشته باشد، اگر آب کافی در مخزن دستگاه وجود نداشته باشد و از آن استفاده شود دستگاه در حین کار صدای غیر طبیعی می دهد.

پر بودن بیش از حد مخزن اسپرسوساز باعث نشتی آب از دستگاه قهوه ساز خواهد شد در نتیجه پیش از استفاده از دستگاه از میزان مناسبی آب استفاده کنید.

صدا دادن قهوه ساز
صدا دادن قهوه ساز
 1. شکستن قطعات قهوه ساز

شکستن قطعات قهوه ساز یا شل شدن آن ها از دیگر دلایل صدا دادن دستگاه است، در صورتی که دستگاه تان در هنگام کار لرزش یا صدای غیر طبیعی دارد لازم است که تمامی قطعات بررسی شده و از سالم بودن و اتصال صحیح آن ها مطمئن شوید.

 1. آسیاب شدن دانه های قهوه

قهوه ساز ها دارای دستگاه آسیاب هستند و آسیاب کردن دانه های قهوه از دیگر دلایل صدا دادن دستگاه قهوه ساز است.

 1. کف کردن شیر قهوه ساز

قهوه ساز برای تولید بخار و کف کردن شیر روی کاپوچینو و اسپرسو از چوب بخار استفاده می کند، ایجاد کف شیر روی اسپرسو از دیگر دلایل صدای دستگاه قهوه ساز محسوب می شود.

صدا دادن قهوه ساز
صدا دادن قهوه ساز
 1. رسوب در لوله دستگاه اسپرسوساز

در صورتی که لوله های دستگاه اسپرسوساز دچار رسوبات آهکی شوند، دستگاه افزایش پیدا کرده و غیر طبیعی می شود، برای جلوگیری از صدای زیاد دستگاه، قهوه سازتان را به طور مرتب رسوب گیری کنید.

جوش شیرین، آب لیمو، سرکه سفید و… از موادی هستند که می توانید از آن ها برای رسوب زدایی دستگاه قهوه سازتان استفاده کنید، برای این کار می توانید مواد ذکر شده را با مقداری آب مخلوط کرده و درون مخزن دستگاه بریزید و بگذارید 10 تا 15 دقیقه درون دستگاه بجوشد و فرایند دم شدن قهوه طی شده شود و سپس این کار را با آب انجام دهید تا دستگاه رسوب زدایی شود.

پر بودن مخزن دستگاه قهوه ساز

یکی از علت های صدا دادن قهوه ساز پر بودن بیش حد مخزن است، در صورتی که مخزن دستگاه قهوه ساز بیش حد از مقدار معمول پر باشد ممکن است صدا های غیر عادی به گوشتان برسد، برای همین باید به مخزن دستگاه قهوه ساز دقت داشته باشید و در صورت پر بودن این مشکل را رفع کنید.

باز بودن دریچه دستگاه قهوه ساز

در صورتی که دریچه دستگاه قهوه ساز باز باشد بخار خارج می شود، صدای زیادی از دستگاه قهوه ساز ایجاد می شود، در صورت گیر کردن دریچه نیز بخار ایجاد می شود و صدا از دستگاه قهوه ساز خارج خواهد شد.

صدا دادن قهوه ساز
صدا دادن قهوه ساز

چرا برطرف کردن صدای قهوه ساز را به تکنسین های دکتر آچار بسپاریم؟

 1. دکتر آچار مرکز مجاز و معتبر تعمیرات لوازم خانگی در تهران است.
 2. تکنسین های مرکز دکتر آچار افراد متخصص و آموزش دیده ای هستند.
 3. تعمیرات قهوه ساز توسط تکنسین ها در محل و منزل انجام می شود.
 4. اعزام تکنسین های دکتر آچار به دلیل تعدد شعبات در کوتاه ترین زمان انجام می شود.
 5. اولویت تکنسین های مرکز دکتر آچار تعمیر قطعات است.
 6. در صورتی که قطعه ای غیرقابل تعمیر باشد، تکنسین ها با رضایت مشتری به تعویض قطعه می پردازند.
 7. تمامی خدماتی که توسط تکنسین های مرکز دکتر آچار انجام می شود گارانتی 12 ماهه دارند.
 8. کلیه هزینه های تعمیرات در این مجموعه مطابق با نرخ اتحادیه محاسبه می شود.

هزینه برطرف کردن صدا دادن قهوه ساز

هزینه برطرف کردن صدا دادن قهوه ساز به عللی که باعث ایجاد صدا می شود بستگی دارد، با این حال نگران هزینه تعمیر پکیج نباشید چرا که تمامی هزینه ها در مرکز دکتر آچار مطابق با نرخ اتحادیه محاسبه شده و کاملاً منصفانه هستند.

نتیجه گیری برای علت صدا داده قهوه ساز

در برخی مواقع دستگاه قهوه ساز از خود صدا های غیر عادی تولید می کند، این صدا های می تواند به دلیل مشکلات مختلفی مثل نبود آب کافی در مخزن، پر بودن مخزن، باز بودن مخزن، جدا شدن پمپ از دستگاه قهوه ساز،رسوب در لوله های دستگاه و آسیاب نشدن قهوه ها در اندازه مناسب باشد.

در صورتی که با این مشکل مواجه شدید بهتر است هر چه سریع تر جهت رفع آن اقدام کنید و به علت پی ببرید، در صورتی که پمپ دستگاه مشکل داشته باشد حتماً باید از تعمیرکاران حرفه ای کمک بگیرید، مرکز دکتر آچار با تعمیرکاران حرفه ای آماده خدمات رسانی به شما عزیزان است.

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 3
 1. محمدحسین فروتن 11 ماه قبل

  اگر از کار تعمیرکار راضی نباشیم چی؟

 2. یعقوب معصومی 11 ماه قبل

  سلام عالی بود

 3. سیدحسین شریف 8 ماه قبل

  یخچالی که 13 سال ازش استفاده شده و الان خراب شده در صورت تعمیر عملکرد خوبی دارد یا باید تعویض شود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید